nikulik
21.09.05,07:18
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či existuje tlačivo Potvrdenie o výške zárobku rodiča na štipendium pre dieťa??
Tweety
21.09.05,06:49
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či existuje tlačivo Potvrdenie o výške zárobku rodiča na štipendium pre dieťa??Predpokladám, že ak je to potrebné pre školu a majú nejaké špeciálne, tak by ho mala dať ona, inak by som to dala na hlavičkovom papieri zamestnávateľa rodiča.
Mária M
Janka6685
21.09.05,08:08
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či existuje tlačivo Potvrdenie o výške zárobku rodiča na štipendium pre dieťa??
O aké štipendium ide? Nejaké štipendium dostávajú aj deti rodičov, ktorí sú v hmotnej nádzi a to potvrdenie vydáva sociálka.
nikulik
21.09.05,09:08
Niekedy ani tí zamestnanci nevedia čo chcú. Najprv chcú potvrdenia od zamestnavatela o prijme a potom sa počas rozhovoru dozviem, ze ona tlačivo má vlastne, lenže jej dcéra odchádza už zajtra do školy a ona chce mať už dnes to potvrdenie, pričom tlačivo nedoniesla. Je to tlačivo zo školy, treba tam potvrdenie aj zo SP atď...

Janka, neviem o aké štipendium ide, ale vraj to potvrdenie žiadala aj minulý rok, ale vtedy tu bola iná mzdárka.
Tak som jej povedala, že dobre, to potvrdenie jej napíšem, ale problém bol, že nevedela či chce hrubý, čistý, to by problém ani tak v tom nebol, dám jej aj hrubý aj čistý, ale nevedela za aké obdobie, nevedeli by ste mi poradiť? Je to obdobie od septembra 2004 do septembra 2005,kedže chcú ročný zárobok???
Evaman
21.09.05,09:35
Nikulik a Ty nemáš v osobnom fascikli tej zamestnankyne kópiu potvrdenia , ktoré jej bolo vydané minulý rok? Podľa toho by si mohla vystaviť nové. Ja osobne si robím z každého potvrdenia , kt. vydám zamestnancovi fotokópie a zakladám.

Ak by sa jednalo o prospechové štipendium dieťaťa zákl. alebo strednej školy, tak to sa poskytuje tak ako píše vyššie Janka, deťom z rodín , kt. sú v hmotnej núdzi. Tákéto potvrdenie vydá socka každý mesiac rodičovi, že hmotna núdza trvá a to treba potom stále odovzdať škole. Dieťa má nárok podľa prospechu na 200,300 alebo 500 Sk,- mesačne + škola uhradí doplatok za obedy od 20-25 Sk (rodič väščinou uhradí tie 2-3 Sk za jeden obed) + 1 krát za pol roka má dieťa nárok na balíček školských potrieb v hodnote 500 Sk.
nikulik
21.09.05,10:00
Nie Evaman, nemam to, pretože keď som prebrala mzdy po predošlej mzdárke tak to tu trebalo riadne všetko upravovať, veľa vecí nemala, atď. proste hrozne.

A chce to pre dcéru, ktorá začína druhý stupeň štúdia na vysokej škole.
Evaman
21.09.05,10:16
Áha, takže je to vysoká škola, v tom prípade si skús pozrieť toto, o.i. sa tam uvádza aj toto :
Praktická rada: Na študijnom oddelení príslušnej fakulty dostane študent tlačivo, na ktorom zamestnávateľ rodiča potvrdí čistý príjem za minulý kalendárny rok.

http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=13&eventID=262
http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=13&eventID=259
Dúfam, že ti to pomôže.
nikulik
21.09.05,10:30
Super, ďakujem veľmi pekne. Už mi je to jasnejšie.
Tam bol taký problém, že ona to tlačivo ma, ale povedala mi o tom dnes a zajtra uz ide jej dcéra do školy, a potom by jej to musela posielať poštou keby mi to doniesla zajtra, ale tam určite bude potrebná pečiatka podľa mna, no ja jej pre istotu dam to potvrdenie, takže čistý príjem za minulý kalendárny rok, takže za rok 2004? Nie za sept.2004-sept.2005? Určite?
Oľa
21.09.05,10:43
Určite za kalendárny rok 2004
Evaman
21.09.05,10:51
Áno je to potvrdenie za minulý kalendárny rok čiže 1-12/2004, aspoň mi to tak vychádza z toho, čo je na tej uvedenej stránke. Ale info by mali byť aktuálne , pretože aktualizáciu robili tuším teraz v 9/2005.Osobne s tým nemám skúsenosť. No ale zas nechápem tú zamestnankyňu, že ide žiadať nejaké potvrdenie a nevie aké? A to si ani nepamätá aké žiadala minulý rok? A čo keby si dnes neprišla do práce? Veď ak by chcela , tak môže zavolať dcére, že aké potvrdenie jej to treba.. No ale čo človek neurobí pre svojich zamestnancov. Ja sa tiež občas musím popasovať s takýmito problémami. Čo už. U nás v KE je pekne slnečno tak ho kúsok posielam aj všetkým ostatným poraďákom.
enave
21.09.05,11:14
Odo mňa zamestnanci, ktorých deti študujú na VŠ,i pýtali ročné zúčtovanie dane za rok 2004 a potvrdenie o vyplatených nem. dávkach a náhrade príjmu za PN za rok 2004. Zo sociálky potrebujú potvrdenie o vyplatených nem. dávkach a jedna škola chcela potvrdenie z Úradu práce, soc. vecí a rodiny o vyplácaných prídavkoch na deti, aby vedeli zistiť príjem celej rodiny.
nikulik
22.09.05,10:37
Áno je to potvrdenie za minulý kalendárny rok čiže 1-12/2004, aspoň mi to tak vychádza z toho, čo je na tej uvedenej stránke. Ale info by mali byť aktuálne , pretože aktualizáciu robili tuším teraz v 9/2005.Osobne s tým nemám skúsenosť. No ale zas nechápem tú zamestnankyňu, že ide žiadať nejaké potvrdenie a nevie aké? A to si ani nepamätá aké žiadala minulý rok? A čo keby si dnes neprišla do práce? Veď ak by chcela , tak môže zavolať dcére, že aké potvrdenie jej to treba.. No ale čo človek neurobí pre svojich zamestnancov. Ja sa tiež občas musím popasovať s takýmito problémami. Čo už. U nás v KE je pekne slnečno tak ho kúsok posielam aj všetkým ostatným poraďákom.
Dakujem pekne, napisala som jej to za rok 2004 aj čistý aj hrubý príjem.
Evaman, rozpravala mi, ze minuly rok pytala staru mzdarku tiez potvrdenie, a vraj tiez nevedela co to vlastne chce. Dovolila som si podčiarknuť v citáte tvoju vetu, pretoze je to naozaj cistulinka pravda, niekedy im to je aj jedno co bude, :D ale my im chceme stale dobre, tak sme takí dobrosrdeční, ale ja verím, ze to sa nám raz vrati ;) .

Ďakujem všetkým za príspevky, pomohli ste mi, a este nieco, Evaman u nás v poprade je dnes krasne slnecko, dufam, ze aj u vás, zeby babie leto...:p
Evaman
22.09.05,11:22
Dnes je opäť v KE slnečno, normálne mi je až príjemnejšie na duši keď svieti slniečko. Nikulik , a Ty si z Popradu, tak to Ti naozaj závidím , že máš tak blízko do našich Tatier. Ja tam občas zabehnem, aj cez víkend sme boli s priateľom, strašne som chcela ísť na "LOMNIČÁK" ale počasie neprialo. Možno nabudúce. Len ma mrzí , že sú tam také dosť mizerné služby, ani sa nedivím, že zahraniční turisti naše TATRY obchádzajú , veď je tam tak draho a za také peniažky naozaj radšej do Álp.
nikulik
23.09.05,04:53
Ano Evaman, som z Popradu, ale cim si blizsie k tatram, tym menej ich navstevujes, aspon u mna je to tak, a tych turistov je tam dost, by si sa cudovala, len niektorí naozaj davaju prednost Alpam, a este teraz ked su take znicene tie nase tatry.... Do nedele ma byt teplucko a ide vikendik, takze sup-sup nabehni do tatier a oddychni si.
nikulik
27.09.05,05:20
Takže nakoniec mi to tlačivo doniesla (mnoho kriku pre nič:D ), je to konkrétne tlačivo Žiadosť o sociálne štipendium na školský rok....

Ale ešte mám otázočku, zamestnávateľ manžela už tlačivo potvrdil, vraj z ročného zúčtovania je tá suma, je to v kolonke: Príjmy z dosiahnutých príjmov zdaňovaných osobitnou sadzbou dane.
Viete mi niekto povedať čo tam má byť za suma?
nikulik
27.09.05,06:30
Prosím, potrebujem vypísať tlačivo a neviem akú sumu tam mam dať, viete mi poradiť niekto??
DanielaSL
27.09.05,06:44
Nikulík vypíš tam základ dane a daň. Nemám teraz tlačivo ročného zúčtovania, ale daňový úrad to vypisuje takto . Do tlačiva na štipendium to píšeš hneď do prvého riadku. Veď na ľavej strane tlačiva máš v kolonkách všetko napísané , čo sa tam má potvrdiť.
nikulik
27.09.05,06:51
Ano, su to Príjmy z: a) vypisuje daňový úrad, b) zamestnávateľ, manželov zamestnávateľ tam dal pečiatku a len jednu sumu, je to viac ako 90 000,-. Ja len potrebujem vediet co to znamena: Príjem z dosiahnutých príjmov zdaňovaných osobitnou sadzbou dane. Vraj to vypisovala na mzdovom u manžela z ročného zúčtovania, len neviem, či to je Úhrn zúčtov. a vyplat. príjmov zo záv. činnosti alebo Základ dane. Čiže laicky povedané či je to hrubý príjem alebo čistý.
endrju
27.09.05,07:42
... Príjem z dosiahnutých príjmov zdaňovaných osobitnou sadzbou dane...
Osobitná sadzba dane? To je predsa "historická" záležitosť, ktorú zákon 595/2003 nepozná. Mýlim sa?
STRELEC
27.09.05,07:48
Osobitná sadzba dane? To je predsa "historická" záležitosť, ktorú zákon 595/2003 nepozná. Mýlim sa?Rečnícka otázka na záver príspevku? Ešte som nepobadal "omýlenie sa" (pokiaľ som to ale vedel posúdiť). :)
DanielaSL
27.09.05,07:57
Ano, su to Príjmy z: a) vypisuje daňový úrad, b) zamestnávateľ, manželov zamestnávateľ tam dal pečiatku a len jednu sumu, je to viac ako 90 000,-. Ja len potrebujem vediet co to znamena: Príjem z dosiahnutých príjmov zdaňovaných osobitnou sadzbou dane. Vraj to vypisovala na mzdovom u manžela z ročného zúčtovania, len neviem, či to je Úhrn zúčtov. a vyplat. príjmov zo záv. činnosti alebo Základ dane. Čiže laicky povedané či je to hrubý príjem alebo čistý.Nikulík školy používajú ešte staré tlačivá, ten riadok s osobitnou sadzbou si nevšímaj, napíš čistý príjem do prvého riadku. Veď zamestnanec odvádza predsa preddavkovú daň. A nezabudni tam vpísať aj náhradu príjmu, ak si mu vlani vyplácala. Ale to zase do príslušnej kolonky.
nikulik
27.09.05,09:56
Ďakujem Danielka, veľmi si mi pomohla, už mi bliklo, keď sa tak nad tým teraz zamyslim, tak všetko má logiku, len asi sa mi dnes nechce rozmyslat, poplietla ma moja pracovnička ktora mi povedala, že mam to dať do toho riadku, lebo nad to vypisuje daňový úrad. Ešte raz vďaka a pekny den prajem
ZlaticaB
28.09.07,07:43
Prepokladaš správne, pretože ty nevyplácaš rodinné prídavky.
ZlaticaB
28.09.07,07:50
Ako sa dostala moja odpoveď sem, keď som odpovedala na dotaz victorie potvrednie-nepoberadie rod. prídavky. Neviete, bude to spôsobené tým, že už je piatok. Ináč veľmi sa teším, že príde víkend...