brunetka777
21.01.10,21:01
Ahojte, prosim Vas o radu. Mam pdf-ko, ktore som otvorila vo photoshope, rada by som tam dopisala i dalsi text. Dalsi text sa mi podarilo vpisat, avsak ked chcem upravovat text, ktory uz bol vpisany v pdf, tak tento mi nejde upravovat /nejde mi ho ani premiestnovat a ani zmenit, rada by som zistila aky typ pisma a farby su tam pouzite, z toho dovodu, aby som to iste mohla pouzit pri dalsom texte/. Viete mi niekto z Vas poradit ako na to?

Vopred dakujem za vsetky rady.
kvalitar
22.01.10,05:56
Zdravim,
no to bude trocha komlikovanejsie. Z pdf sa neda upravovat text ja poznam na to iba soft abby fine reader tam sa da upravovat pdf subor
camozzi
23.01.10,12:44
Ahojte, prosim Vas o radu. Mam pdf-ko, ktore som otvorila vo photoshope, rada by som tam dopisala i dalsi text. Dalsi text sa mi podarilo vpisat, avsak ked chcem upravovat text, ktory uz bol vpisany v pdf, tak tento mi nejde upravovat /nejde mi ho ani premiestnovat a ani zmenit, rada by som zistila aky typ pisma a farby su tam pouzite, z toho dovodu, aby som to iste mohla pouzit pri dalsom texte/. Viete mi niekto z Vas poradit ako na to?

Vopred dakujem za vsetky rady.
Zvladne to aj freeware kancelarsky balik OpenOffice.org (http://www.openoffice.cz/). Budes k nemu potrebovat doinstalovat doplnok Sun PDF Import Extension (http://extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport). Potom uz len staci otvorit pdf subor a pracovat ;)
brunetka777
23.01.10,16:15
dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Program abby som si stiahla, avsak neviem ako oddelit a posuvat obrazky v pdfku? Akosi nejde s nimi posuvat a vpisovat. Viete mi prosim poradit.?

Vopred dakujem.
P07
26.01.10,15:56
Ono to nieje také jednoduché... Dôležíté je ako bolo pdf vytvorené. Nie vždy sa to dá pdf editovať ani dokonca s acrobatom prof.
retriever007
24.09.13,23:46
Áno moja zlatá, neuvažujete zle, ale PDF je CROSS formát, teda už keď rozmixujete rajčiny s paprikou, nemôžete tvrdiť dopredu že to bude Uncle Bens, ak to bude len lečo. Existujú síce bitmapové obrázky, formáty BMP, potom komprimvané JPG, GIF a PNG, (bitmapové obrázky robí foťák, lebo kreslí pixel po pixeli rad za radom, alebo skener pri skenovaní!), ale existujú aj tzv. kreslené formáty ktoré sa dajú lubovolne zväčšovať, ale majú tú nevýhodu, že sú len kreslené, a nie bitmapové "fotky", a keď pošlete kamošovi súbor v coreli alebo adobe illustratore, nikdy neviete aký to bude mať rozmer. Kompromis (ja si osobne myslím) je zamknúť bitmapové aj "vektorové" obrázky do jedného celku, a to je acrobat, teda PDF. Ale potom sa nečudujte, ak to naimportujete do hocijakého programu ktorý nie je na to nastavený, že sa Vám to rozsype.
Výhoda pdf je v tom, že Vy nastavíte parametre, aj tlačiareň (kam to posielate) nastaví rovnaké parametre, ale neznalý hacker to kvalitatívne nevytlačí. Takto laicky by som to vysvetlil.
Takže ak chcete rozobrať PDF, dávam Vám asi 60% šancu na aký taký úspech, aj to bude kockaté.

Doporučujem sa na toto opýtať PRE-PRESS odborníkov, my "poloprofesionáli" s týmto nepohneme. Navyše si uvedomte, že v PDF môžete mať fotku aj vo formáte BMP, aj komprimované JPG, GIF, PNG, ale aj TIFF. Lineárne (teda "vektorové" zväčšovacie) formáty môžu byť tiež vo viacerých formátoch, AI a corel CDR sú len tie najznámejšie. Ak tam pridáte formáty z 3D programov ako 3D max a podobne, bude to celkom slušný zmätok.

Ak kecám, potom mi odpustite. Ja programujem občas skripty v psd, ale s pre-pressom nemám až také skúsenosti už dlhšie, takže neberte moje slová ako bernú mincu, radšej sa opýtajte inde.

S pozdravom

:-)