jerry22
21.01.10,22:08
Zdravim, chcem sa spytat, ze ak pojdem s Vitom N1+ privesny vozik 750 kg ( je to pojazdny bufet) po dialnici, alebo ceste 1 tr. musim platit myto? Pouzivame to tak 2 x v mesiaci cez vikend. Za skore odpovede dakujem...
ppeterpp
01.02.10,19:00
Vozidlá kategórie N1 do 3,5 tony sami o sebe nepodliehajú spoplatneniu. Jazdné súpravy nad 3,5 t tvorené vozidlom N1 a prípojným vozidlom podliehajú spoplatneniu, pretože ide o jazdné súpravy určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z.z. o elektronickom výbere mýta, čo vyplýva z kategorizácie vozidla N1 ako vozidla projektovaného a konštruovaného na prepravu tovaru, teda nákladného vozidla.
Teda ak celková hmotnosť Vito+vozík nepresiahne 3,5t, tak mýtnu jednotku netreba, stačí len dialničnú známku do 3,5t ak použiješ dialnicu, alebo rýchlostnú cestu.
skvrnka
01.02.10,19:10
Problém, ktorý neviem rozlusknúť je ten, že na takéto
auto sme zakúpili dialničnú ročnú známku, ktorú musíme mať
lebo chodíme prevažne bez vozíka, ale keď dáme vozík, musíme
mať palubnú jednotku a platiť mýto. Teda platíme za auto
2x a to zakúpenou ročnou známkou a súčasne mýtom.
ppeterpp
01.02.10,19:32
Potom nezostáva iné len využívať s vozíkom (ak sa dá) neplatené úseky
skvrnka
02.02.10,09:46
Takže tá otázka zrejme patrí kompetentným,
ktorí to nedomysleli.
ppeterpp
03.02.10,14:04
Alebo to "domysleli" až veľmi dobre! Nemusí sa kupovať dialničná známka, len budeme museť mať mýtnu jednotku a jazdiť po D a R s prázdnym vozíkom čo "určite" bude stáť menej ako dialničná známka.
forrestno1
06.02.10,09:21
Vozidlá kategórie N1 do 3,5 tony sami o sebe nepodliehajú spoplatneniu. Jazdné súpravy nad 3,5 t tvorené vozidlom N1 a prípojným vozidlom podliehajú spoplatneniu, pretože ide o jazdné súpravy určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z.z. o elektronickom výbere mýta, čo vyplýva z kategorizácie vozidla N1 ako vozidla projektovaného a konštruovaného na prepravu tovaru, teda nákladného vozidla.
Teda ak celková hmotnosť Vito+vozík nepresiahne 3,5t, tak mýtnu jednotku netreba, stačí len dialničnú známku do 3,5t ak použiješ dialnicu, alebo rýchlostnú cestu.

Zdravim, ja mam VW LT s celkovou hmotnostou 2,8T, kategoria N1, a chcem tahat vozik z pozicovne, ktory ma v technicaku celkovu hmotnost 500Kg ale na stitku na voziku je 750kg. Je dost velky (3m dlzka a 1,8m vyska). Netuzim mat problemy s mytnou policiou a platit 1600EUR. Myslite, ze je to v poriadku a staci mi dialnicna znamka, alebo treba mi jednotku? Trochu sa obavam, ked ho nalozim satstvom, ze bude asi tazsi ako 500kg. Kontroluje mytna policia aj celkovu hmotnost supravy? Vdaka za odpoved.
ppeterpp
06.02.10,13:34
Nepoznám celkovú hmotnosť brzdeného a nebrzdeného prípojného vozidla podla TP VW LT, ale 750kg by možno mal byť pre VW brzdený. Treba požiadať výrobcu vozíka o vydanie nového typového štítku s hmotnosťou zapísanou v TP vozíka. O vážení vozidiel viem len o nákladných, ale čo nie je to môže byť.
Fany
09.03.10,07:26
Ja sa chcem iba uistiť, ak máme Aviu nad 3,5t, ale po cestách prvej triedy, ani po dialniciach nejazdí, nemusí mať palubnú jednotku, teda nepodlieha povinnosti evidencie na mýto? Ale často cestu prvej triedy iba prekríži v križovatke? Môže niekto za tento malý úsek (5-6m) dať pokutu, že toto auto nemá palubnú jednotku... ?
Možno smiešna otázka, ale takto to je v praxi ... a policajti sú tiež vynaliezaví, tak človek nikdy nevie. Ďakujem.
hanelie
09.03.10,08:01
Zdravim, ja mam VW LT s celkovou hmotnostou 2,8T, kategoria N1, a chcem tahat vozik z pozicovne, ktory ma v technicaku celkovu hmotnost 500Kg ale na stitku na voziku je 750kg. Je dost velky (3m dlzka a 1,8m vyska). Netuzim mat problemy s mytnou policiou a platit 1600EUR. Myslite, ze je to v poriadku a staci mi dialnicna znamka, alebo treba mi jednotku? Trochu sa obavam, ked ho nalozim satstvom, ze bude asi tazsi ako 500kg. Kontroluje mytna policia aj celkovu hmotnost supravy? Vdaka za odpoved.

na štítku je uvedená maximálna celková hmotnosť nebrzdeného vozíka 750 kg - to je údaj pre vozidlá, ktoré môžu tahať takýto príves - keďže ty tam máš 500 kg, táto hmotnosť znamená, že môžeš za sebou tahať maximálne takúto hmotnosť : materiál + váha vozíka = 500kg / to je podľa údaju v TP MV, za ktorým sa vozík ťahá - čiže sumár je ten, že mýto nemusíš platiť ,lebo 2800 + 500 = 3300kg / pozor na váženie!
hanelie
09.03.10,08:08
Ja sa chcem iba uistiť, ak máme Aviu nad 3,5t, ale po cestách prvej triedy, ani po dialniciach nejazdí, nemusí mať palubnú jednotku, teda nepodlieha povinnosti evidencie na mýto? Ale často cestu prvej triedy iba prekríži v križovatke? Môže niekto za tento malý úsek (5-6m) dať pokutu, že toto auto nemá palubnú jednotku... ?
toto by som neriešila, tiež máme takú aviu, ktorá jazdí iba v meste
Duch
14.04.10,13:12
Od zajtra 15.3. uz nebude povinnost platit myto za auta kategorie N1 nad 3,5t. Po uprave legislativy sa ale zavedu nove dialncine znamky pre privesy. Takze bude treba 2 nalepky. Jednu na auto, druhu pre vozik.

Chcel som sem dat aj link na zdroj ale nedovolilo mi to.
hanelie
14.04.10,13:20
Od zajtra 15.3. uz nebude povinnost platit myto za auta kategorie N1 nad 3,5t.
nesprávne info -
nebude sa platiť mýto pre kategorie N1 + prívesný vozík ak jazdná súprava presiahne 3,5t

Kategoria N1 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg,