48912
22.01.10,06:34
dobry den, chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne ak chce firma doviezt tovar z Ciny na Slovensko??? (tento tovar bude predavany v SR v obchode) Ma firma narok na odpocet DPH z tohto tovaru??? Je treba nejaka specialna reg.na DU na SR??? (firma ma pridelene IC DPH)
Neviete aka je sadzba DPH v Cine??? Vsetky uzitocne informacie privitam.
Zoltán Kovács
22.01.10,06:13
dobry den, chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne ak chce firma doviezt tovar z Ciny na Slovensko??? (tento tovar bude predavany v SR v obchode) Ma firma narok na odpocet DPH z tohto tovaru??? Je treba nejaka specialna reg.na DU na SR??? (firma ma pridelene IC DPH)
Neviete aka je sadzba DPH v Cine??? Vsetky uzitocne informacie privitam.

Z hladiska slovenského DPH je irelevantné aká je výška dph v Číne. Tovar doveziete, podstúpite colné konanie, kde Vám colnica vyrúbi clo aj DPH.
Po úhrade tohto colného dlhu vzniká nárok na uplatnenie si DPH na vstupe.
IvoM
22.01.10,06:19
Čína je tretia krajina, na dovoz potrebuješ mať dovozné JCD, ak s tým nemáš skúsenosti obráť sa na firmu ktorá sa colnou deklaráciou zaoberá.
Na JCD budeš mať vyčíslenú DPH a zrejme aj clo, po zaplatení JCD máš nárok na odpočet DPH z JCD /tu je podmienka na uplatnenie DPH jeho úhrada/. Žiadna špeciálna registrácia na dovoz tovaru nie je, ak si plátca DPH tak si DPH z JCD môžeš uplatniť ak nie si tak nie. Aká je sadzba DPH /či vôbec má Čína systém DPH/ Ťa nemusí v tomto prípade zaujímať, lebo ak by aj DPH Čína mala tak by ňou vývoz nebol zaťažený.
48912
22.01.10,07:14
Dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Este sa chcem spytat, ak bude faktura z ciny v cudzom jazyku (dufam, ze anglictina a nie cinstina) je potrebne ju prelozit do slovenského jazyka úradne???
IvoM
22.01.10,08:50
Dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Este sa chcem spytat, ak bude faktura z ciny v cudzom jazyku (dufam, ze anglictina a nie cinstina) je potrebne ju prelozit do slovenského jazyka úradne???

Nie