elis33
22.01.10,07:42
Mám problém, máme svoji internetovú stránku, kde ponúkame určité produkty - su tam fotky, ktoré sme si mi nafotili. Teraz náhodou som našla na inej internetovej stránke, ktorá ponúka podobný produkt ako mi naše fotky. Ako to mám riešiť? Bohužiaľ nemali sme na tých fotkách copyright.
Tomah
22.01.10,08:39
Presne ti pomoct neviem,ale aj napriek tomu,ze ste nemali na fotkach vodotlac (to predpokladam ze myslis pod pojmom copyright) tak je to tvoje dielo,ktore nemaju pravo kopirovat.
Na zaciatok dovolujem ulozit tie stranky na disk,pre pripad,ze by ich dodatocne zmenili.Potom kontaktovat pravnika ohladom dusevneho vlastnictva.
Predpokladam,ze doporuci najprv vyzvu na odstranenie fotografii zo stranky a zaplatenie uslich honorarov.
Pripadne si skus pozret stranky fotoaparat.cz a paladix.cz kde bol serial o dusevnom vlastnictve fotografii a mohol by tam byt odpoved na tvoju otazku.
sklipo
22.01.10,09:01
ano dobra rada s tym pravnikom.ale pravnik asi bude pytat honorar za vybavovanie a tak.ja by som sa najprv dohodol s vlastnikmi danej stranky.nech fotky odstrania, alebo nech za ich pouzivanie zaplatia.ak by nereagovali alebo ma nejako odbili,az vtedy by som to riesil s pravnikom.a odporucam dodatocne da na vsetky fotky dat copyright
Tomah
23.01.10,23:33
Ak teda bez pravnika, minimalne by som pozrel tie stranky co som odporucal a potom napisal vyslovene formalne napisany mail,kde by som hrozil zalobou.
LucasKE
24.01.10,16:00
No podla mna potrebujes dokaz, ze je to tvoja fotka. Ked vravis, ze si to fotila ty, tak vacsina digitalnych fotoaparatov zapisuje do fotiek aj doplnkove informacie.. EXIFF. Mozno by ti to pomohlo.
P07
26.01.10,15:39
Poviem ti z vlastnej skúsenosti, že nič nespravíš. Pouč sa z toho a dávaj na každú fotku svoj vodoznak. V SR je to proste tak, že darebáci sa majú lepšie.
Mne jeden chlap dlží tovar za 400€. Na súde dlh priznal a napriek tomu po dvoch rokoch peniaze stále nemám. Právnici a všetko okolo toho ma už stálo cca 200€.
V ďalšom prípade mi chlap dlží 100€ a advokát na rovinu povedal, že sa to ani neoplatí vymáhať.
Neviem si predstaviť ako by sa Ti podarilo vyriešiť prípad s duševným vlastníctvom.