europka01
22.01.10,08:33
Dobry den,
potrebovala by som poradit, ako to ma byt s kurzovym listkom (euro/sk) pri pokladni po novom roku. Je potrebne ho tam mat? Ak ano, dokedy? Dualne zobrazovanie cien je mozne este do polovice roka 2010 ak sa nemylim.
Vopred dakujem za radu
Chobot
22.01.10,09:52
Dobry den,
potrebovala by som poradit, ako to ma byt s kurzovym listkom (euro/sk) pri pokladni po novom roku. Je potrebne ho tam mat? Ak ano, dokedy? Dualne zobrazovanie cien je mozne este do polovice roka 2010 ak sa nemylim.
Vopred dakujem za radu

Ak s pýtaš na to, či musíš uvádzať pri pokladni konverzný kurz, tak odpoveď je, že už nie. Povinnosť duálneho zobrazovania a informovania o konverznom kurze skončila 1.1.2010 - viď § 18 generálneho zákona:

(1) Obdobie duálneho zobrazovania, počas ktorého sa v ustanovenom rozsahu cien, platieb a iných hodnôt a podľa ďalších ustanovených pravidiel povinne vykonáva duálne zobrazovanie zároveň v slovenskej mene a tiež v eurách, sa začína jeden mesiac po dni určenia konverzného kurzu a končí sa jeden rok po dni zavedenia eura. Dobrovoľné duálne zobrazovanie možno podľa ustanovených pravidiel vykonávať aj vo väčšom ako povinnom rozsahu duálneho zobrazovania; dobrovoľné duálne zobrazovanie tiež možno podľa ustanovených pravidiel vykonávať aj mimo povinného obdobia duálneho zobrazovania, najskôr však odo dňa určenia konverzného kurzu.