tatramat
22.01.10,10:08
Dobrý deň,

rád by som sa spýtal skúsených mzdových účtovníkov stretli ste sa s touto situáciou ?

Na pohovore zamestnávateľ oznámil plat 800 Eur, ale teraz chce, aby sa to skladalo z 2 častí: ako základná mzda 350 Eur a odmena 450 EUR. Lenže ešte aj pri tej odmene je napísané: Zamestnávateľ môže vyplatiť zam-covi odmenu 450 Eur.

Chce si znížiť odvody, tým že nebude ich platiť z odmeny ?
Ak by mal napísané, že zam-nec dostane odmenu (nie iba: môže dostať) v pracovnej zmluve, platil by viac na odvodoch ?

Aké sú možnosti zamestnávateľa, ak chce sankcionovať zam-ca, ak by bola základná mzda uvedená na 800 Eur ?

Čo tým podľa vás zamestnávateľ sleduje?

Ďakujem a želám pekný deň
hanelie
22.01.10,09:21
chce rozhodovať o pohyblivej zložke podľa plnenia pracovných povinností -
odvody sa z odmien platia /
Ice dive
22.01.10,09:36
Dobrý deň,

rád by som sa spýtal skúsených mzdových účtovníkov stretli ste sa s touto situáciou ?

Na pohovore zamestnávateľ oznámil plat 800 Eur, ale teraz chce, aby sa to skladalo z 2 častí: ako základná mzda 350 Eur a odmena 450 EUR. Lenže ešte aj pri tej odmene je napísané: Zamestnávateľ môže vyplatiť zam-covi odmenu 450 Eur.

Chce si znížiť odvody, tým že nebude ich platiť z odmeny ?
Ak by mal napísané, že zam-nec dostane odmenu (nie iba: môže dostať) v pracovnej zmluve, platil by viac na odvodoch ?

Aké sú možnosti zamestnávateľa, ak chce sankcionovať zam-ca, ak by bola základná mzda uvedená na 800 Eur ?

Čo tým podľa vás zamestnávateľ sleduje?

Ďakujem a želám pekný deň
Ide len o to, že zamestnávateľ Vás chce motivovať vysokou odmenou 800 €, ktorú pravdepodobne málokedy dosiahnete... lebo na 100 % málokedy splníte všetko (vždy sa dá niečo nájsť...)
pokojne Vám môže vyplácať len 350 € nakoľko sa vyhovorí na krízu...
Ak by ste napr. išli do súdneho sporu so zamestnávateľom, tak by odmeny by sa Vám ťažko dokazovali... skôr by to bolo len o základnej mzde...
ludex
22.01.10,09:45
Dobrý deň,

rád by som sa spýtal skúsených mzdových účtovníkov stretli ste sa s touto situáciou ?

Na pohovore zamestnávateľ oznámil plat 800 Eur, ale teraz chce, aby sa to skladalo z 2 častí: ako základná mzda 350 Eur a odmena 450 EUR. Lenže ešte aj pri tej odmene je napísané: Zamestnávateľ môže vyplatiť zam-covi odmenu 450 Eur.

Chce si znížiť odvody, tým že nebude ich platiť z odmeny ?
Ak by mal napísané, že zam-nec dostane odmenu (nie iba: môže dostať) v pracovnej zmluve, platil by viac na odvodoch ?

Aké sú možnosti zamestnávateľa, ak chce sankcionovať zam-ca, ak by bola základná mzda uvedená na 800 Eur ?

Čo tým podľa vás zamestnávateľ sleduje?

Ďakujem a želám pekný deň

Na to nemusím byť ani účtovník,aby som si to vedel preložiť do jazyka kmeňa " slovenský podnikatel". V preklade to znamená,že budeš robiť za minimálnu mzdu a na odmeny môžeš zabudnúť! :mee: