Babulica
22.01.10,09:17
Moze si zamestnanec uplatnit dodatocne dan.bonu na 3 deti:
2 deti skolopovinne majú do 10 rokov
1 dieťa je do 3 rokov...da sa nanho uplatnit????
katarina.j
22.01.10,08:19
ako mysliš dodatočne? že si neuplatnoval počas roka u zamestnavatela? tak nech prilozi k DP kopie rodnych listov deti a môže si uplatnit na vsetky 3 deti/školopovinne deti aj potvrdenie ze navstevuju ZS/
Babulica
22.01.10,08:24
hej, ze si neuplatnoval pocas roka
- kopie prilozi
- za skolopovinne mi da potvrdenie o navsteve ZS
- netreba potvrdenie od manzelky si ze neuplatnovala na deti?? Ak ano skadial ked je na materskej??
JanoL
22.01.10,08:28
hej, ze si neuplatnoval pocas roka
- kopie prilozi
- za skolopovinne mi da potvrdenie o navsteve ZS
- netreba potvrdenie od manzelky si ze neuplatnovala na deti?? Ak ano skadial ked je na materskej??

Potvrdenia o návšteve školy do 16 rokov netreba.
Potvrdenie od manželky detto, aj keby bola zamestnaná.

Jano
katarina.j
22.01.10,08:29
hej, ze si neuplatnoval pocas roka
- kopie prilozi-OK
- za skolopovinne mi da potvrdenie o navsteve -OK
- netreba potvrdenie od manzelky si ze neuplatnovala na deti?? Ak ano skadial ked je na materskej??- kedze dava kopiu rod.listu dietat a manzelka je na rodičovskej a nie materskej nie?/či je v druhom stave a uz na materskej či ako???/ v texte
Babulica
22.01.10,08:37
Potvrdenia o návšteve školy do 16 rokov netreba.
Potvrdenie od manželky detto, aj keby bola zamestnaná.

Jano

ani potvrdenie o návšteve???
Babulica
22.01.10,08:39
hej, ze si neuplatnoval pocas roka
- kopie prilozi-OK
- za skolopovinne mi da potvrdenie o navsteve -OK
- netreba potvrdenie od manzelky si ze neuplatnovala na deti?? Ak ano skadial ked je na materskej??- kedze dava kopiu rod.listu dietat a manzelka je na rodičovskej a nie materskej nie?/či je v druhom stave a uz na materskej či ako???/ v texte

Nie manzelka je doma s tym najmensim čo ma do 3 rokov, mam chaos trocha s materskou a rodicovskou dovolenkou...nie je vdruhom stave
veronikasad
22.01.10,08:43
hej, ze si neuplatnoval pocas roka
- kopie prilozi-OK
- za skolopovinne mi da potvrdenie o navsteve -OK
- netreba potvrdenie od manzelky si ze neuplatnovala na deti?? Ak ano skadial ked je na materskej??- kedze dava kopiu rod.listu dietat a manzelka je na rodičovskej a nie materskej nie?/či je v druhom stave a uz na materskej či ako???/ v texte
Katka, zamestnanec svojim podpisom vo vyhlásení zodpovedá za to, že uviedol správne údaje - to v praxi znamená aj to, že DB si súčasne neuplatňuje nikto iný. Potvrdenie za žiakov ZŠ sa nepredkladá - ako to už doplnil Jano.
Babulica
22.01.10,08:46
[QUOTE=katarina.j;1266732]
Katka, zamestnanec svojim podpisom vo vyhlásení zodpovedá za to, že uviedol správne údaje - to v praxi znamená aj to, že DB si súčasne neuplatňuje nikto iný. Potvrdenie za žiakov ZŠ sa nepredkladá - ako to už doplnil Jano.

Takže vlastne stacia len tie rodné listy všetkých 3 detí???
veronikasad
22.01.10,08:51
[QUOTE=veronikasad;1266752]

Takže vlastne stacia len tie rodné listy všetkých 3 detí???
ano a ak žiada o doplatenie za rok 2009, treba to uviesť v žiadosti o vykonanie RZD za rok 2009, ktorú musí zamestnávatelovi doručiť do 15.2.2010
katarina.j
22.01.10,08:57
ani potvrdenie o návšteve???
No ja som k DP pridavala/presne taky pripad ako tvoj ze manzelka bola na rodič.dovol a mali jedno školopovinne dieta/ rodne listy, potvrdenie zo školy-že navštevuje školu a od manzelky som mala len ručne napisane čestne prehlasenie, ze nemala v danom roku žiadny svoj vlastny prijem ani si neuplatnovala danovy bonus /len kvoli tomu som davala komplet papiere, lebo na uradoch zvyknu prehanat ze nemas to, potoz zas ine.../tak to mali vsetko a nemali uz čo ine pozadovat
Babulica
22.01.10,09:01
[QUOTE=Babulica;1266756]
ano a ak žiada o doplatenie za rok 2009, treba to uviesť v žiadosti o vykonanie RZD za rok 2009, ktorú musí zamestnávatelovi doručiť do 15.2.2010

super, to je na tej druhej strane, kde sa vypiše meno dietata, dátum narod., kal.mesiace ze???

Dakujem mooooooooooooc :)
Chobot
22.01.10,09:48
ani potvrdenie o návšteve???

Potvrdenie o návšteve školy podľa zákona netreba, kým je vo veku povinnej školskej dochádzky. Až keď dosiahne vek 16 rokov, vtedy treba predkladať potvrdenie.