zoe
22.01.10,09:30
Mili poraďaci!

Akú ŠPZ použijem pri vyplňaní DP z MV za rok 2009 - ak firma zmenila v priebehu roka svoje sídlo do iného okresu? Začiatkom roka mala naša firma šídlo v Bratislave - počas roka sme sa presídlili do Žiliny. Daňové priznanie podávam ešte v Bratislave - ale ktoré ŠPZ použijem pri vypĺňaní DP? už aktuálne žilinské, alebo platné k 1.1.2009 -teda bratislavské?
DAkujem!!
Evanka
22.01.10,09:06
Mili poraďaci!

Akú ŠPZ použijem pri vyplňaní DP z MV za rok 2009 - ak firma zmenila v priebehu roka svoje sídlo do iného okresu? Začiatkom roka mala naša firma šídlo v Bratislave - počas roka sme sa presídlili do Žiliny. Daňové priznanie podávam ešte v Bratislave - ale ktoré ŠPZ použijem pri vypĺňaní DP? už aktuálne žilinské, alebo platné k 1.1.2009 -teda bratislavské?
DAkujem!!
Podľa §99 ods 6




Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka, a ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 1 písm. d), podľa trvalého pobytu alebo sídla daňovníka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.

.
zoe
22.01.10,09:21
Dakujem!
Prepáč, ale čo sa týka čítania zákonov, nie som v tom najlepšie.
My postupujeme podľa par. 85 ods. 1 písm. a - to som si už ujasnila, sme PO, ktora je zapísaná v osvedčení o evidencii ako vlastník vozidla.
Len som potrebovala vedieť, či použije konkretné byvalé bratislavské ŠPZ, alebo už žilinské? Ďakujem :)