RenataGat
22.01.10,10:42
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako účtovať obstaranie zimných pneumatík z Česka ich kúpou cez e-schop? Ako postupovať pri uplatňovaní DPH? Sme štvrťročný platca DPH.
Predajca (e-schop)v ČR nám dodal zimné pneumatiky. Faktúru-daňový doklad vystavil 26.10.2009 a na doklade uviedol základ dane, DPH 19% a sumu spolu v českých korunách. Pneumatiky nám boli doručené 29.10.2009 a uhradili sme ich prepravnej spoločnosti v SR. Pneumatiky sú pre firemné auto.
Ďakujem.
m.urbanova
22.01.10,11:28
Podľa mňa, ak majú pridelené IČ DPH v ČR, tak vám zaslali zle vystavenú fa, pretože mala byť oslobodená od DPH, a vy by ste ju mali samozdaniť. Toto sa stalo aj nám, keď nastal nejaký omyl, pri objednávke nezadalo naše ič DPH a oni nám taktiež zalali fa s dph. Po telef. dohode mi poslali opravnú fa a DPH vrátili a mi sme samozdanili. Ak by ste to nevyriešili, myslím si, že by ste mali sumu bez DPH samozdaniť a ich DPH by vstupovalo do VNZD.
babi2
22.01.10,11:43
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako účtovať obstaranie zimných pneumatík z Česka ich kúpou cez e-schop? Ako postupovať pri uplatňovaní DPH? Sme štvrťročný platca DPH.
Predajca (e-schop)v ČR nám dodal zimné pneumatiky. Faktúru-daňový doklad vystavil 26.10.2009 a na doklade uviedol základ dane, DPH 19% a sumu spolu v českých korunách. Pneumatiky nám boli doručené 29.10.2009 a uhradili sme ich prepravnej spoločnosti v SR. Pneumatiky sú pre firemné auto.
Ďakujem.
Faktúra mala byť vystavená bez DPH a na Slovensku malo byť vykonané samozdanenie. Keďže ale faktúra je aj s DPH, tak DPH vstupuje do nákladu a netrebe urobiť samozdanie, nakoľko bola DPH odvedená v ČR, to je môj názor
m.urbanova
22.01.10,11:51
[QUOTE=babi2;1266937]Faktúra mala byť vystavená bez DPH a na Slovensku malo byť vykonané samozdanenie. Keďže ale faktúra je aj s DPH, tak DPH vstupuje do nákladu a netrebe urobiť samozdanie, nakoľko bola DPH odvedená v ČR, to je môj názor[/QUOTE

Veď fa je vystavená nesprávne, a to nie je dôvod, aby sa nesamozdanila. DPH by mali na základe žiadosti vrátiť z ČR
RenataGat
22.01.10,14:21
Ďakujem za radu. Samozrejme, že to urobím samozdanením. Len mám obavu, ako do nich dostaneme späť už im zaplatenú dph.
Nemám skúsenosti so zásielkovým predajom. Najhoršie je, že tento obchod prebehol v októbri a doklad sa mi dostal do rúk až teraz, takže už niet času to riešiť v tom, aby mi poslli nový doklad. Dph poriešim samozdanením a ostatné budem riešiť v ďalšom týždni. Ďakujem.