Zita5
21.09.05,09:14
Vypracovala som návrh KPZ a Zmluvu o dielo . Je to pre jedného a toho istého zákazníka . Jedná sa opredaj strojného zariadenia , ale na druhej strane potrebujeme , aby kupujúci dodal svoje vlastné strojné zariadenie k oprave , aby sa stým predávaným dielom mohlo toto zariadenie spojiť a sfunkčniť .

Já som navrhovala to poriešiť KPZ a Zmluva o dielo / aj som tieto zmluvy vytvorila a poslala na súhlas resp.doplnenie/. Lenže zákazník spravil sám návrh zmluvy a poslal na odsúhlasenie . Z mojich dvoch zmlúv spravil výcuc a nazval to KPZ , s čím nemôžem súhlasiť , pretože v kúpnej zmluve vystupuje :
kupujúci, predávajúci,zhotoviteľ,objednávateľ .

Týmto mi vzniká otázka môžno pre právnika , ak je tu dáky na porade . Môžem zhotoviť jednu zmluvu a spojiť tieto dva pojmy "Kúpno predajná zmluva spojená s so zmluvou o dielo " Alebo ako to nazvať ? A vôbec dá sa také niečo , spojiť tieto dve transakcie do jednej zmluvy . Lebo na jednej strane predávame , ale na strane druhej opravujeme .

Ďakujem .
KEJKA
21.09.05,09:04
podľa mna síce budete niečo opravovať, ale celé to bude to mať charakter zhotovenia diela, lebo výsledkom bude nejaké funkčné zariadenie pozostávajúce z
a) vaš predmet predaja
b) vaša práca, služby
c) materiál, resp. diely, či iné zariadenia potrebné ku kompletizácii diela, ktoré dodá odberateľ.
Takže ja by som uprednostnila zmluvu o dielo, kde cena diela bude vykalkulovaná z týchto častí a-c.
najmä tam musí byť v právach a povinnostiach uvedené presne čo Vám dodá odberateľ a za akú cenu a v platobných podmienkach mu poskytnete v tejto výške zľavu.
Takže unho potom sa nebude jednať o predaj - on Vám tie veci dočasne poskytne, aby ste urobili potrebné úkony. Preňho ako samostatná vec to už nebude mať opodstatnenie, takže vyradí s tým že to aktivuje na 042 alebo do zásob, to teraz neriešim - chcem len povedať že nemusí ísť nevyhnutne o zmenu vlastníckych práv a teda nie je povinný Vám niečo fakturovať.
ergo - môže to byť jedna zmluva.
Zita5
22.09.05,09:03
Predsa som vypracovala dve zmluvy :

1/ Kúpno predajná zmluva - kde predávajúci vystupeje naša firma a predávame určitú časť strojného zariadenia / táto ale sama nie je prevádzky schopná /

2/ Zmluva o dielo - naša firma vystupuje ako zhotoviteľ/ kde nám objednávateľ čiže z predošlej zmluvy ako kupujúci dodá ďalšiu časť a unás sa spoja v jeden celok a zároveň aj opravia a sfunkčnia , aby boli prevádzky schopné/

Jedná sa o to , že predávame zákazníkovi časť strojného zariadenia ku ktorému má on protikus a tieto dva diely budú tvoriť jeden celok . Zmluvou o dielo to spojíme a spojazdníme .

To je vysvetlenie , hm.... .:confused:
KEJKA
22.09.05,10:26
to si urobila dobre, ja som reagovala na otázku, či je možné to spojiť do jednej zmluvy. Tvoje riešenie bolo jednoduchšie, zrozumitelnejšie. No ale ked niekto ako píšeš, spojil dve do jednej na nejaký hybrid.... ta si sa pýtala, či sa to dá. :-)
Manual
22.09.05,10:35
Predsa som vypracovala dve zmluvy :

1/ Kúpno predajná zmluva - kde predávajúci vystupeje naša firma a predávame určitú časť strojného zariadenia / táto ale sama nie je prevádzky schopná /

2/ Zmluva o dielo - naša firma vystupuje ako zhotoviteľ/ kde nám objednávateľ čiže z predošlej zmluvy ako kupujúci dodá ďalšiu časť a unás sa spoja v jeden celok a zároveň aj opravia a sfunkčnia , aby boli prevádzky schopné/

Jedná sa o to , že predávame zákazníkovi časť strojného zariadenia ku ktorému má on protikus a tieto dva diely budú tvoriť jeden celok . Zmluvou o dielo to spojíme a spojazdníme .

To je vysvetlenie , hm.... .:confused:Zitka
a čo keby to bola KPZ s predmetom plnenia .. predaj stroj. zariadenia atď...
a v ďalšom článku, napr. Ďalšie ujednania:
by bolo špecifikované tá Vaša ďalšia činnosť:
Zmluvné strany sa ďalej vzájomne dohodli na oprave atď... tj oprava a sfunkčnenie a cena za tieto činnosti bude dohodnutá samostante v zmysle cenovej kalkulácie.
Myslím že by to takto šlo, keď to zákazník "chce".
Pekný deň...
Zita5
22.09.05,10:40
Lidka ďakujem .;)