Stani3
22.01.10,10:28
Ahojte, potrebujem poradiť , mám zamestnankyňu, ktorá odo mňa žiada potvrdenie o príjmoch FO pre manžela do práce, k jeho vyúčtovaniu dane.
Musím jej aj ja robiť ročné zúčtovanie, keď si na ňu uplatňuje bónus ? A ak nie, čo v tom prípade s jej zamestnaneckou prémiou ?
katka50
22.01.10,09:55
Ahojte, potrebujem poradiť , mám zamestnankyňu, ktorá odo mňa žiada potvrdenie o príjmoch FO pre manžela do práce, k jeho vyúčtovaniu dane.
Musím jej aj ja robiť ročné zúčtovanie, keď si na ňu uplatňuje bónus ? A ak nie, čo v tom prípade s jej zamestnaneckou prémiou ?
Ak u Teba požiada o roč. zúčtovanie, tak si povinný jej ho urobiť. Súbežne s tým aj jej manžel si môže na ňu uplatniť nezd. časť základu dane. Jedno nevylučuje druhé.
Anja111
22.01.10,09:56
Ahojte, potrebujem poradiť , mám zamestnankyňu, ktorá odo mňa žiada potvrdenie o príjmoch FO pre manžela do práce, k jeho vyúčtovaniu dane.
Predpokladám, že manžel si ju chce uplatniť ako vyživovanú osobu... Nemá to nič spoločné s RZD zamestnankyne...
Musím jej aj ja robiť ročné zúčtovanie, keď si na ňu uplatňuje bónus ?
Ak požiada o RZD, tak jej ho urobíš, vrátane zamestnaneckej prémie, ak jej vznikne na ňu nárok...
A ak nie, čo v tom prípade s jej zamestnaneckou prémiou ?
... v texte.