simonatt
22.01.10,11:38
Ahojte.Mám 11ročného maltezáčika. Už pár rokov má problémy s chrbticou,v dôsledku čoho mu už nefungujú nožičky tak ako majú...V lete a na jar je všetko v poriadku,chodí,behá...ale akonáhle príde zima, ťažko vstáva, ledva sa pohybuje...chodievali sme na injekcie, pomohli,ale postupom času už len na chvíľu. Dnes užíva lieky, každý deň, dá sa povedať ,že je to v poriadku.Lekár povedal,že už nič iné mu nepomôže.
Odkedy ale užíva lieky, neustále nám robí v byte mláčky a doma aj kaká.
Nedokáže zadržať moč...Myslíte ,že je to starobou? A netreba ho už nechať trápiť? Máte niekto s týmto skúsenosti?
pasuliatko
22.01.10,18:20
môže to byť starobou, pokiaľ papá tak ju nie je prečo utracovať a keby mala bolesti tak potom možno. kam chodíte k veterinárovi?
pasuliatko
22.01.10,23:16
možno z iného súdka ale ja som dala v novembri roku 2009 utratiť môjho papagája :mee: a to sme ho mali cez 15 rokov...lebo ochrnul na jednu nohu (s tým žil niekoľko rokov) a neskôr aj druhá noha čiže už sa nevedel pohybovať. zverolekár povedal,že to bude asi z chrbtice a miechy...bolo mi to ľúto ale on sa zbytočne trápil tak som to ukončila. držím palce
arizona
23.01.10,13:37
Známi majú maltezáka, ktorý má 17 rokov. Tiež má posledné roky problém s nohami,berie nejaké lieky, ale inak je v pohode. Ale majú ho iba vnútri, nechodí v zime von.

Inak, máš ťažké rozhodnutie :mee:
Ja by som skúsila navštíviť viacerých veterinárov, aby mi povedali svoj názor a potom by som možno rozhodovala , čo ďalej...
Beata
23.01.10,13:52
Neviem, či je to starobou, alebo chorobou, ale väčšinou to tak končieva, že psíkovi sa zhoršuje chôdza, akoby nevládze na zadné labky, nezadrží moč... ťažko sa o tom aj píše, najmä ak to človek zažije.
Naša Sunny - kokršpanielka, mala rakovinu a posledné štádium bolo, že jej oslabli zadné končatiny. Tak isto nevedela zadržať moč, videla som na nej, že je z toho sama nešťastná. Dali sme jej urobiť sono, kde sa zistilo, že celý mechúr má naplnený metastázami a miesto na moč je len malé. Takže ona chúďa nie, že by nezadržala moč, ale nebolo kde ho zadržať.

Čiže byť na Vašom mieste, požiadala by som lekára o sono vyšetrenie.
VladoaKatka
24.01.10,10:06
Staroba a choroba domáceho miláčika, ... zažili sme to už 2x, naposledy začiatkom tohto roku. Mali sme dvoch nemeckých ovčiakov, starší 12 rokov, ... a práve on z ničoho nič, zo dňa na deň veľmi zle stával, pomaličky chodil,nechcel ani na pravidelnú vychádzku, nechutilo mu jesť aj vyvrátil,... schoval sa do svôjho domčeku, uložil sa opačne ako zvykol, hlavou dnu, keď sme k nemu prišli len sa pozrel na nás, nekňučal, tíško čakal na svôj koniec, ... nemali sme to srdce ho dať utratiť, ... našťastie trvalo to len 2 dni a pochovali sme ho ako člena rodiny, ... samozrejme aj s plačom:mee:
tuta
24.01.10,10:25
Staroba a choroba domáceho miláčika, ... zažili sme to už 2x, naposledy začiatkom tohto roku. Mali sme dvoch nemeckých ovčiakov, starší 12 rokov, ... a práve on z ničoho nič, zo dňa na deň veľmi zle stával, pomaličky chodil,nechcel ani na pravidelnú vychádzku, nechutilo mu jesť aj vyvrátil,... schoval sa do svôjho domčeku, uložil sa opačne ako zvykol, hlavou dnu, keď sme k nemu prišli len sa pozrel na nás, nekňučal, tíško čakal na svôj koniec, ... nemali sme to srdce ho dať utratiť, ... našťastie trvalo to len 2 dni a pochovali sme ho ako člena rodiny, ... samozrejme aj s plačom:mee:

Veď to aj je člen rodiny. :)
bonita
24.01.10,10:43
11 rokov u maltezaka nie je este staroba, ale skor neskora jesen. Konzultujte s inym veterinarom, mozno mu to sposobuju lieky, mozno ma ine ochorenie. Kam chodite veterinarovi? Pokial psovi chuti jest, chce sa mu aj zit. Ak sa vyriesi problem, psik moze este plnohodnotne zit niekolko rokov.