Vivči
22.01.10,12:07
Ahojte, potrebujem si poradiť. Môj známy je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný, aj poberá podporu. Dočítala som sa, že môže robiť na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti popri nezamestnaneckom. Môže zarobiť max.131,65 Eur a týždenne odpracovať 10 hod. Moja otázka sa týka, že čo, keď sa nezmestí do tých 10 hod. týždenne. Mal by možnosť robiť šoféra, bol by ochotný robiť za 131 Eur mesačne, ale čo keď preprava za týždeň bude trvať viac ako 10 hod? Môžu ho pokutovať, alebo môže stratiť nezamestnanecké? Ďakujem za odpovede od skúsených Poraďákov!!!!
ekopo
22.01.10,11:30
V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri).
drobeceva
22.01.10,11:35
Ahojte, potrebujem si poradiť. Môj známy je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný, aj poberá podporu. Dočítala som sa, že môže robiť na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti popri nezamestnaneckom. Môže zarobiť max.131,65 Eur a týždenne odpracovať 10 hod. Moja otázka sa týka, že čo, keď sa nezmestí do tých 10 hod. týždenne. Mal by možnosť robiť šoféra, bol by ochotný robiť za 131 Eur mesačne, ale čo keď preprava za týždeň bude trvať viac ako 10 hod? Môžu ho pokutovať, alebo môže stratiť nezamestnanecké? Ďakujem za odpovede od skúsených Poraďákov!!!!
od 1.7.2009 môže zarobiť maxim. 136,38 €, ináč stratí nárok na podporu
hodiny dodržané musia byť
kovex
22.01.10,11:37
momentálne je limit na úrad práce na dohodu 136,38 € mesačne bez limitu počtu hodín, avšak iba na úrad práce
ako napísal ekopo, Zákonník práce však určuje na DoPČ maximálne 10 hodín týždenne
ak prekročí sumu vyradia ho z evidencie
ludex
22.01.10,11:50
[QUOTE=ekopo;1267009]V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri)

Vera,papier je super vynález! Ten vydrží všetko! ;)
Vivči
22.01.10,12:18
[QUOTE=ekopo;1267009]V zákonníku práce § 228a je jasne definované:
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

to znamená že uvedenú dobu nie je možné prekročiť (na papieri)

Vera,papier je super vynález! Ten vydrží všetko! ;)
A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?
drobeceva
22.01.10,12:23
[QUOTE=ludex;1267032]
A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?
Zamestnávateľ musí dodržiavať ZP-pri kontrole DoPČ-napr. SP
ludex
22.01.10,12:24
[QUOTE=ludex;1267032]
A čo to znamená? Kto môže šoféra alebo zamestnávateľa sankciovať, alebo ako zistia prekročenie tých hodín?

Myslím,že tu nie je priestor to ďalej rozoberať. Si nasmerovaný a podrobnosti musíš poriešiť inou cestou. ;);)
mturnova
03.02.10,12:30
Môže byť teda šofér zamestnaný na dohodu - pokiaľ nám stačí na 40 hod./mesiac? Môže mať takýto dohodár hmotnú zodpovednosť, poistenie zodpovednosti za škodu a školenie BOZP? Alebo je vhodnejší trvalý pracovný pomer (to by malo byť posledné riešenie, uprednostňujeme dohodu)? Ďakujem za rady...