Marťan
22.01.10,12:45
Zdravim vsetkych ,kedze som tu uz mnohokrat nasiel odpoved na rozne veci ohladne Obciansjkeho zdruzenia chcel by som sa na vas obratit s prozbou o info .
Zalozili sme obcianske zdruzenie a uz sme aj registrovany za ucelom moznosti ziskat dve percenta z dane. A to aj vdaka radam ktore sme nasli na tomto portali.
Mali by sme dve otazocky .
Kedy je najvhodnejsie ziadat ludi o dve percenta ?Aby ste mi rozumeli budeme ziadat v podstate iba od nasich znamich blizkej rodiny a kamaratov.Ale aby to nebolo priskoro ale na druhu stranu aby nebolo , ako sa hovori , po funuse.
Dalsia otazka je mozne ziadat aj od podnikatelov ?
Nuz a este predsa jedna otazocka . Mame my ako obcianske zdruzenie vpodstate doniest ludom priamo uz predpripravene nejake predvyplnene danove priznania
s vyplnenymi podrobnostami o nasom obcianskom zdruzeni ? Alebo staci ked dodame podrobnosti o nasom obcianskom zdruzeni a v uctarni im to uz spravne vyplnia ?
Za odpovede vopred dakujeme.
hanelie
22.01.10,11:53
http://www.rozhodni.sk/index.php?&Ind=51&P=index,sl,
odporúčam mať predtlačené tlačivá s vašími nacio, aby bolo všetko oki,
kľudne už môžete začať s rozdávaním tlačív, lebo sa môže stať, že niekto bude šikovnejší
môžete žiadať od každej osoby, ktorá /si / platí dane
je výhodné mať tlačivá na nejakom verejnom mieste - napr v obchodoch, info centrách ap. a taktiež o tom informovať verejnosť prostredníctvom regio médií
Stina
22.01.10,11:58
Súhlasím s Hanelie ,
ak ste už zaregistrovaný a uvedený v zozname prijímateľov , treba začať s oslovovaním čo najskôr.
Kto prv príde - ten prv melie.
Marťan
22.01.10,22:36
Velmi pekne dakujem za odpovede :)
Marťan
25.01.10,13:09
Mam este predsa jednu otazocku .
Na tej stranke su na stiahnutie dva dokumenty:
Vyhlasenie o poukazani sumy do vysky 2% zaplatenej dane z prijmov fyzickej osoby.
a
Potvrdenie o zaplateni dane.

Je potrebne davat kazdemu oba dokumenty? Alebo je rozdiel ked niekto pracuje
v nejakej firme a danove priznanie mu vyplnaju v uctarni, a niekym kto si danove priznanie robi sam napr . podnikatelia ?

Opet vopred dakujem za odpoved.
hanelie
25.01.10,13:40
potvrdenie o zaplatení dane vydáva mzdová učtáreň, ale je to akoby práca navyše pre účtovníčku, preto odporúčam dávať obidve tlačivá od žiadateľa
Marťan
25.01.10,16:33
Dakujem za odpoved.
spor
30.01.10,19:48
Zdravím poradákov, ohladom darovania 2% musím osloviť mzdárku? firma mi robila RZD a mám stiahnuté aj tlačivá vyhlásenie s predvolenými údajmi organizácie, ktorej chcem darovat 2%. V tom prípade už nemusím vyplnat tlačivo vyhlásenie, ktoré je na stránke dan.úradu. Musí mi poslat potvrdenie o zaplatení dane? do akého dátumu ju možem oslovit? Ďakujem pekne
hanelie
31.01.10,06:22
na daňový úrad odovzdáva darca 2% vyhlásenie / komu a akú sumu daruje/ a potvrdenie o zaplatení dane - to potvrdí zamestnávateľ resp mzdová učtáreň
spor
31.01.10,08:21
Ja som si v žiadosti nepočiarkla, že si žiadam vystaviť potvrdenie. Tlačivá sa už odovzdávali na hlavnú centrálu. Nebude to problém ?