Micinka
22.01.10,14:42
Poprosila, by som o radu ako si skontrolovať účtovníctvo skôr ako vykonám odpisy atď. na konci roka? Je nejaká možnosť ako si prekontrolujem či mi všetko sedí? Ďakujem
Johanka
22.01.10,13:49
Vykonala si inventarizáciu podľa Zákona o účtovníctve ?
Micinka
22.01.10,13:53
Áno inventarizácia mi pasuje
Johanka
22.01.10,13:58
Hm, potom asi nerozumiem otázke,čo chceš ešte kontrolovať. V SW býva v menu možnosť kontroly - napr. skontroluje úplnosť číselných radov, previazanosť dokladov a pod.
balunka
22.01.10,14:00
aj v ALFE je možnosť skontrolovať
Micinka
22.01.10,14:02
Vlastne chcem kontrolu daňového priznania, podľa mojej info by to malo byť :
príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD ale akosi mi to stále podľa tohto nesedí a nemôžem nájsť chybu
Johanka
22.01.10,14:11
Teda vôbec sa mi nechce rozmýšľať nad správnosťou vzorca, ktorý si uviedla .... Od koho máš túto " informáciu " ?
Čo majú spoločné PNZD s daňovým priznaním ?
Micinka
22.01.10,14:15
Z knihy alfa jednoduché účtovníctvo a teraz neviem či to má tak byť alebo nie. Pretože podľa tohto mi to vôbec nevychádza a peňažný denník som 2 krát prešla a nenašla som žiadnu chybu tak som teraz z toho v riadnom šoku
Micinka
22.01.10,15:25
príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD

Takže ak som dobe pochopila tak sa tohto vzorca vôbec nemusím držať? Prosím skúste mi poradiť
veronikasad
22.01.10,15:27
príjem do pokladnice + príjem na bú - výdaj na pp = POZD + PNZD

Takže ak som dobe pochopila tak sa tohto vzorca vôbec nemusím držať? Prosím skúste mi poradiť
Kým som účtovala ručne, držala som sa ho ...
Robím v ALFE, tam som to neskúšala, skôr si kontrolujem správnosť zaúčtovania. Nezahrňa nahodou do príjmu aj počiatočný zostatok v pokladni a na BU a preto ti to nesedí ?
Micinka
22.01.10,15:35
Aj ja účtujem v alfe, dala som si aj kontrolu účtovníctva ale vyhodilo mi iba chybu v dátume ale nič viac. V peňažnom denníku mám okolo 1500 položiek a kontrolovala som ich 2 krát ale nič som nenašla. Tak ďakujem za odpoveď a zostáva mi asi iba spoľahnúť sa na soft
veronikasad
22.01.10,15:49
Aj ja účtujem v alfe, dala som si aj kontrolu účtovníctva ale vyhodilo mi iba chybu v dátume ale nič viac. V peňažnom denníku mám okolo 1500 položiek a kontrolovala som ich 2 krát ale nič som nenašla. Tak ďakujem za odpoveď a zostáva mi asi iba spoľahnúť sa na soft
Ten rozdiel nie je z dôvodu počiatočných a konečných stavov ?
Micinka
22.01.10,15:55
Ako tam zaradím začiatočný a konečný stav?
Pretože mi to nesedí ani pri výdavkoch
margaretka71
24.01.10,09:09
Chcem sa opýtať či SW Alfa skontroluje aj správnosť zaúčtovania v stlpcoch peňažného denníka?
manus
24.01.10,10:56
Chcem sa opýtať či SW Alfa skontroluje aj správnosť zaúčtovania v stlpcoch peňažného denníka?

Tak toto určite nie! Softvér toho vie veľa, ale do akého stĺpca čo patrí, to musíš správne rozčleniť LEN TY! Taký inteligentný softvér ešte nikto nevymyslel:o ...ale páčilo by sa to určite viacerým...ak nie všetkým:D
manus
24.01.10,11:12
Ako tam zaradím začiatočný a konečný stav?
Pretože mi to nesedí ani pri výdavkoch

Skontroluj si na začiatku roku 2009 začiatočný stav KORUNOVEJ pokladnice. Program Alfa totižto neprepočítal zostatok konverzným kurzom a nepreniesol automaticky do Eurovej pokladnice. Musíš si to urobiť sama, a to takto:
1., v korunovej pokladnici máš na začiatku roku 2009 prevedený zostatok napr. 5000,-SK. Urobíš výdaj z tejto pokladne, stĺpec 33-Iný neovplyvňujúci základ dane - Osobná spotreba, sumu dáš v slovenských korunách a kurz uvedieš 30,1260. Pekne ti to preráta na euro a následne:
2., v euro pokladnici dáš príjem, stĺpec Iný príjem neovplyvňujúci ZD - Vklad podnikateľa, v sume presne takej, ktorá išla z tej korunovej pokladnice v eur

Takto dostaneš aj krásne začiatočný stav v eur pokladnici, a sedí ti aj pokladničná kniha.
Je to ten jednoduchší spôsob, zložitejší by bol, keby si od 1.1.2009 do 16.1.2009 účtovala výdaje z korunovej pokladnice v SK až kým by sa ti nevynulovala.

Čiže najdôležitejšie, aby si mala v korunovej pokladnici Konečný zostatok 0,- !!! :)
manus
24.01.10,11:25
Poprosila, by som o radu ako si skontrolovať účtovníctvo skôr ako vykonám odpisy atď. na konci roka? Je nejaká možnosť ako si prekontrolujem či mi všetko sedí? Ďakujem

1, Urobiť kontrolu účtovníctva, automatickú, v softvéri (ak ti to tvoj soft dovoluje), odstrániť prípadné chyby
2, Urobiť inventarizáciu pokladne (ale tá musí byť 4xročne), a mali by v nej byť zahrnuté aj ceniny
3, Inventarizáciu skladu, ak ho vedieš
4, Inventúru dlhodobého a krátkodobého majetku
5, Odpisy dlhodobého majetku
6, Kurzové rozdiely na valutových pokladniciach a devízových účtoch (ak také máš)
7, Výpočet kurzových rozdielov v evidencii záväzkov a pohľadávok (ak máš cezhraničné ochody)

To by malo byť asi všetko, potom už len závierka, výkazy :)
Micinka
24.01.10,12:02
Ďakujem, ďakujem, ďakujem idem na to :)