Erika-ežka
21.09.05,09:16
Som tu nová. Prosím Vás, kto náhodou máte nejakú "Nájomnú zmluvu hnuteľného majetku" - NIE dopravného prostriedku - takú mám. Prípadne ak niekto potrabuje inú zmluvu, lebo som našla všetko možné, len nie takúto. Veľmi pekne ďakujem.
Nuno
21.09.05,08:07
a keby niekto chcel vediet, ako si vyvrtat zub alebo vybrat slepe crevo, ozvite sa mam navod, netreba ist k lekarovi. erika-ezka, obrat sa na pravnika.
Erika-ežka
21.09.05,09:06
Ďakujem za radu
Johanka
21.09.05,10:32
a keby niekto chcel vediet, ako si vyvrtat zub alebo vybrat slepe crevo, ozvite sa mam navod, netreba ist k lekarovi. erika-ezka, obrat sa na pravnika.Pre Eriku vzor nemám, ale myslím, že sme tu vyriešili horšie problémy. Keby sme odpovedali na otázky doporučením typu "nakupujte u odborníkov", tak sa môže Porada zrušiť. A ak si pochopil o čo tu ide a si naozaj právnik, tak tu prilep , prosím, vzor zmluvy :) .
Nuno
23.09.05,04:28
pomozem rad vo veciach, ktore su komplikovane (tzn. zo zakona nejasne) alebo je potrebna diskusia. vo veciach, kvoli ktorym som som sa ucil na zakladnej a strednej skole na same jednotky, na vyske som platil skolne, potom som v robote podhodnoteny robil niekolko rokov, mesacne si napriek tomu kupoval literaturu a po nociach ju cital, no sorry, nepomozem a vzor nedam urcite. aj ked mam, velmi dobry jeden... (to len aby som podpichol troska).
KEJKA
23.09.05,04:49
pomozem rad vo veciach, ktore su komplikovane (tzn. zo zakona nejasne) alebo je potrebna diskusia. vo veciach, kvoli ktorym som som sa ucil na zakladnej a strednej skole na same jednotky, na vyske som platil skolne, potom som v robote podhodnoteny robil niekolko rokov, mesacne si napriek tomu kupoval literaturu a po nociach ju cital, no sorry, nepomozem a vzor nedam urcite. aj ked mam, velmi dobry jeden... (to len aby som podpichol troska).ja s tým súhlasím, tiež som takto rozmýšlala, je to pravda, čo hovoríš. Ale potom nechod na Poradu. Tu pomáhame nezištne. Dnes potrebujem radu ja a zajtra niekto druhý. Naozaj sa občas pozastavím nad otázkami a žiadosťami.... ale skús si predstaviť, že ten kto pýta, je v danej chvíli bezradný. veľa šéfov si z účtovníčky robí dívenku pro všechno a tá je rada že je rada, nechce stratiť prácu, alebo nechce prísť o klienta a pre ňu je porada záchranná sieť. A nemusím všetko čo viem postúpiť ďalej len za peniaze. Mám ale nedám! No to si sa vyfarbil.
A na Porade sa učím, o.i. aj to, že nie som taká hviezda ako som si občas myslela, aj ja sa mýlim ale v omyle ma dlho porada nenechá.
Nuno
24.09.05,10:25
mam ale nedam. myslis, ze by mi Erika-ežka spravila zadara uctovnictvo? dajme tomu len tak, za minuly rok. alebo tu uz neplati viem ale nepoviem - mam ale nedam? totizto ja uctovnictvu rozumiem iba troska, sam si ho spravit nechcem a ani neviem, ale tiez nerad platim uctovnikovi, ktory to vie. preco by som mal davat nieco zadara? ja som doteraz za taketo veci vzdy platil predsa, ty nie? ak nie, porad mi prosim Ta toho uctovnika, ktory pracuje zadara, najlespie by bolo telefonne cislo ale mail by stacil tiez.
a ked si myslite, ze so zmluvou nie je tolko roboty ako s rocnym uctovnictvom, odkazujem na moj prispevok vyssie o tom, ze kolko sa treba ucit a investovat penazi do toho, aby ta zmluva bola fakt dobra. aj ked len na dve strany...
KEJKA
24.09.05,10:34
mam ale nedam. myslis, ze by mi Erika-ežka spravila zadara uctovnictvo? dajme tomu len tak, za minuly rok. alebo tu uz neplati viem ale nepoviem - mam ale nedam? totizto ja uctovnictvu rozumiem iba troska, sam si ho spravit nechcem a ani neviem, ale tiez nerad platim uctovnikovi, ktory to vie. preco by som mal davat nieco zadara? ja som doteraz za taketo veci vzdy platil predsa, ty nie? ak nie, porad mi prosim Ta toho uctovnika, ktory pracuje zadara, najlespie by bolo telefonne cislo ale mail by stacil tiez.
a ked si myslite, ze so zmluvou nie je tolko roboty ako s rocnym uctovnictvom, odkazujem na moj prispevok vyssie o tom, ze kolko sa treba ucit a investovat penazi do toho, aby ta zmluva bola fakt dobra. aj ked len na dve strany...máš pravdu, zadarmo ti nikto účtovníctvo neurobí. ALE TU SI NA PORADE. a ak si si prelistoval prísevky, musel si nájsť množstvo linkov, je tu toľko dokumentov a nie iba z oficiálnych zdrojov. Ľudkovia z porady sa s tým potrápili... urobili vlastne pre seba nejakú pomôcku ale poskytli ju ďalej. A od nás dostanú akurát to dakujem....
Johanka
24.09.05,10:48
To Lida : škoda energie.
To Nuno : škoda slov.
KEJKA
24.09.05,10:53
:) aha. je to výstižné.:p :) takže už nereagujem:cool: . toto je naposledy : NUNOhttp://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif.
len som si zo včerajška precvičila smajliky.
Nuno
25.09.05,06:10
ok, takze mam pravo posledneho slova. dakujem. len tolko, ze sme na porade, tzn. rad poradim s ciastkovym problemom napr. ale za nikoho neurobim zadara celu robotu. hawk.
Jana Acsová
25.09.05,06:13
ok, takze mam pravo posledneho slova. dakujem. len tolko, ze sme na porade, tzn. rad poradim s ciastkovym problemom napr. ale za nikoho neurobim zadara celu robotu. hawk.To ani nik nežiada, tak ako ani komentáre k tomu, čo nemôžete, alebo nechcete urobiť.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Richard
26.09.05,06:31
ok, takze mam pravo posledneho slova. dakujem. len tolko, ze sme na porade, tzn. rad poradim s ciastkovym problemom napr. ale za nikoho neurobim zadara celu robotu. hawk.
Nechcem to tu rozdúchavať, len chcem pripomenúť, že Porada nie je o tom aby niekto za niekoho niečo robil, ale aby si ľudia vedeli vymeniť skúsenosti.
To že sa niekto pýta na hotové zmluvy je normálne. Vzory predsa existujú. Nie každý právnik má patent na dobrú zmluvu. Okrem iného právnici premršťujú ceny ak môžu (väčšina).
Minule sme mali prípad, keď nám vyfaktúrovala právnička 100tis za zmluvu a nedala si ani námahy vymazať z vlastností Wordu pôvodného klienta pre ktorého tú istú zmluvu spracovala.

Nechcem hádzať nikoho do jedného vreca, ale prosím nespochybňovať princíp Porady. Myslím, že výmena informácií ktorá tu existuje nie je ničím iným, len novým prvkom novej informačnej doby, ktorá uľahčuje prístup k informáciám a zefektívnuje ich toky... Takže sa treba prispôsobiť a vedieť využiť šancu, ktorá sa v nových pomeroch ponúka.
Richard
26.09.05,06:33
keďže táto téma skĺzla, presúvam ju do "Po porade"