misomiso
22.01.10,21:48
Zahranicny partner z inej krajiny EU (hrozny motak) nam zaplatil nie z uctu firmy, ale asi zo sukromneho uctu frajerky (podla detailov z banky). Moze byt na zavadu, ze peniaze prisli od ineho majitela uctu, ako je deklarovany prijemca fo fakture?

A este otazka - ako si mozno overit platnost zahranicneho cisla platcu DPH, aby nas niekto neuviedol do omylu? To overovanei cez http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do je uplne o nicom, pretoze to nezobrazuje firmu. Obchodnik s topankami vam moze poslat IC DPH miestneho pivovaru. Co s tym?
evina
22.01.10,21:13
Zahranicny partner z inej krajiny EU (hrozny motak) nam zaplatil nie z uctu firmy, ale asi zo sukromneho uctu frajerky (podla detailov z banky). Moze byt na zavadu, ze peniaze prisli od ineho majitela uctu, ako je deklarovany prijemca fo fakture?

A este otazka - ako si mozno overit platnost zahranicneho cisla platcu DPH, aby nas niekto neuviedol do omylu? To overovanei cez http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do je uplne o nicom, pretoze to nezobrazuje firmu. Obchodnik s topankami vam moze poslat IC DPH miestneho pivovaru. Co s tym?

V zaplatení faktúry z iného účtu nevidím problém. ak by vôbec niekto ten problém mal mať, tak partner doma...

Ak zadáš ním uvedené číslo IČ DPH pre overenie v rámci EU buď Ti vyhodí firmu, alebo nie je platiteľom DPH... Názov firmy Ti vyhodí aj na Tebou uvedenej stránke,,,

v pravo v modrom rámčeku www.drsr.sk /overovanie IČ v EU/
misomiso
22.01.10,22:48
Praveze nevyhodi.

Ked som tu stranku zacal pouzivat niekedy cca 2 roky dozadu, tak obcas firmu vyhadzovalo, ale nie vzdy. Teraz som uz minimalne rok nezazil, ze by vypisalo firmu. Tie riadky pre firmu a adresu mam vzdy prazdne, napriek tomu, ze vyhodi cislo ako platne.
azla
23.01.10,13:03
Ja som si išla iba tak vyskúšať a vyhodilo mi.:)

Kontrola platnosti IČ DPH - odpoveď
Ano, IČ DPH je platné
IČ DPH CZ 26716283
Členský štát CZ
Názov Accom travel s.r.o. Adresa U Sovových mlýnů 543/9
PRAHA 1 - MALÁ STRANA
118 00 PRAHA 011
Identifikátor žiadosti Dátum prijatia žiadosti 23/01/2010 dd/mm/rrrr)
evina
23.01.10,15:38
Praveze nevyhodi.

Ked som tu stranku zacal pouzivat niekedy cca 2 roky dozadu, tak obcas firmu vyhadzovalo, ale nie vzdy. Teraz som uz minimalne rok nezazil, ze by vypisalo firmu. Tie riadky pre firmu a adresu mam vzdy prazdne, napriek tomu, ze vyhodi cislo ako platne.

Mne vyhodí vždy a duplovane na stránke www.drsr.sk. Ak nie vidím problém niekde inde....
misomiso
23.01.10,16:19
To sa mi snazite nahovorit, ze to robi iba mne?

Co sa vam teda zorazi, ak zadate napr. DE 143454214 ?

Mne sa zobrazi, ze cislo je platne, no ziadne dalsie detaily.
evina
23.01.10,16:22
To sa mi snazite nahovorit, ze to robi iba mne?

Co sa vam teda zorazi, ak zadate napr. DE 143454214 ?

Mne sa zobrazi, ze cislo je platne, no ziadne dalsie detaily.

V tomto prípade sú tam -----
Mne to tak vyhodilo prvýkrát, takže problém vidím niekde inde u tej firmy ....
evina
23.01.10,16:25
Dala som si to číslo do googla len tak, daj si a čítaj :)
misomiso
23.01.10,16:30
Dala som si to číslo do googla len tak, daj si a čítaj :)

Ale ved ja mam to cislo prave s Google, preto je tak lahke ho najst. :):):)

Vygooglil som ho nahodne, predsa nebudem zverejnovat udaje nasich partnerov.

Mne ide o to, ze na tej stranke DRSR sa dozviete, cije cislo platne, ale nie identitu (v tomto pripade SAP). Mozem vam vygooglit dalsich 15 takychto cisiel, na principe to nic nemeni.
evina
23.01.10,16:37
Ale ved ja mam to cislo prave s Google, preto je tak lahke ho najst. :):):)

Vygooglil som ho nahodne, predsa nebudem zverejnovat udaje nasich partnerov.

Mne ide o to, ze na tej stranke DRSR sa dozviete, cije cislo platne, ale nie identitu (v tomto pripade SAP). Mozem vam vygooglit dalsich 15 takychto cisiel, na principe to nic nemeni.
Keď si vygooglil tak tie firmy nemusia už byť činné a nezrušili napríklad registráciu na DPH atď. atď.

U dodávateľov normálne uvedených na faktúre sa mi to ešte nikdy nestalo ani u jednej firmy....
misomiso
23.01.10,18:00
Keď si vygooglil tak tie firmy nemusia už byť činné a nezrušili napríklad registráciu na DPH atď. atď.

U dodávateľov normálne uvedených na faktúre sa mi to ešte nikdy nestalo ani u jednej firmy....


No tak SAP teda urcite neukoncil cinnost :) !!

Mne naopak nezobrazuje identitu u ziadnych nasich partnerov.

Kazdopadne - ak aj pripustime, ze ju niekedy zobrazuje, je to na prd, ak ju nezobrazuje povinne vzdy.

Teda ozve sa vam novy zakaznik napr. z Nemecka, uvedie c. DPH napr. DE 143454214, vy si to nemate ako overit, (overite si iba platnost, nie identitu cisla), predate mu tovar bez DPH.

Co bude nasledovat, ak cislo DPH nie je jeho?
azla
23.01.10,18:05
Praveze nevyhodi.

Ked som tu stranku zacal pouzivat niekedy cca 2 roky dozadu, tak obcas firmu vyhadzovalo, ale nie vzdy. Teraz som uz minimalne rok nezazil, ze by vypisalo firmu. Tie riadky pre firmu a adresu mam vzdy prazdne, napriek tomu, ze vyhodi cislo ako platne.


Tak som sa na to bližšie pozrela a funguje to takto :

Ked kliknete na tlacidlo "Overit" dostanete nasledujúce možné odpovede:



Áno, platné IC DPH.
Nie, neplatné IC DPH. (Znamená to, že uvedené císlo nie je v case zadania platné)
Služba nedostupná. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr. (Znamená to, že nastal nejaký problém so sietovou alebo webovou aplikáciou)
Služba clenského štátu nedostupná. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr. (Znamená to, že aplikácia v clenskom štáte, ktorého císlo sa pokúšate overit je nedostupná)
Chyba: nekompletné(IC DPH + prefix clenského štátu) alebo neplatné vstupné údaje.
Casový limit na žiadost vypršal. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr.
Ak v odpovedi o platnom IC DPH sú meno a/alebo adresa nahradené '---', znamená to, že clenský štát, ktorý císlo vydal nedovoluje zverejnenie týchto informácii.
misomiso
23.01.10,18:26
Tak som sa na to bližšie pozrela a funguje to takto :

Ked kliknete na tlacidlo "Overit" dostanete nasledujúce možné odpovede:



Áno, platné IC DPH.
Nie, neplatné IC DPH. (Znamená to, že uvedené císlo nie je v case zadania platné)
Služba nedostupná. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr. (Znamená to, že nastal nejaký problém so sietovou alebo webovou aplikáciou)
Služba clenského štátu nedostupná. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr. (Znamená to, že aplikácia v clenskom štáte, ktorého císlo sa pokúšate overit je nedostupná)
Chyba: nekompletné(IC DPH + prefix clenského štátu) alebo neplatné vstupné údaje.
Casový limit na žiadost vypršal. Prosím zopakujte Vašu požiadavku neskôr.

Ak v odpovedi o platnom IC DPH sú meno a/alebo adresa nahradené '---', znamená to, že clenský štát, ktorý císlo vydal nedovoluje zverejnenie týchto informácii.

Aha - no fajn, diky za vygooglenie informacie, teda uz pozname dovod, preco sa to nezobrazuje.

Lenze stale sa pytam - vie mi niekto povedat, ako potom overit platnost cisla DPH spolu s identitou? Pretoze bez identity je to uplne zbytocne.