Erika686
23.01.10,09:43
Neviem, ci mi tu takto budete vediet poradit, ale predsa skusam. Dnes mi zacala strajkovat tlaciaren- hp1315 all-in-one.
Zoberie papier, ale uz ked ma tlacit, tak papier stopne a vyskoci error :mad:.
Vypisuje mi, ze mam skontrolovat kazety, lenza ja som ich skontrolaovala z kazdej strany, poutierala zbytocny atrament a nic.
Uz som fakt zufala, potrebujem si tlacit veci do skoly...tak co by s tym este mohlo byt? Jeziskove oci, ked viete radte! Dakujem.
220870
23.01.10,09:00
Mne niečo podobné robila tlačiareň od HP,keď nevedela nájsť papier.Bolo zaprášené čidlo ktoré kontrolovalo či je papier.Niečo ako fotobunka.Niekedy pomôže reštart,ale to ste už určite skúsili.
Erika686
23.01.10,09:14
Ano, skusila som kazety povyberat, utriet, dokonca som s vatovymi tycinkami skusala pretriet , no, neviem, ci to su cidla, ale je to dnu v tlaciarni. Skusila som restartovat, vytiahnut z elektriky...no, neviem, co by sa este dalo?
Blankake
23.01.10,09:24
Možno by pomohlo spustiť prečistenie tlačovej hlavy (podľa návodu), či nie sú náhodou zanesené trysky.
Boli teraz niekedy menené kazety?
Erika686
23.01.10,09:56
Nie, kazety som menila (doplnala) este min.roku. Skusim pohladat papiere od tlaciarne, ci tam je nejaky postup.
Erika686
23.01.10,10:59
Tak to precistenie tlacovej hlavy som nikde v papieroch nenasla. Je nejaky "univerzalny" postup? Teda taky, aby sa tykala toho typu, co mam.
Blankake
23.01.10,11:27
Mala by si to mať v nejakom sprievodcovi alebo nástrojoch tlačiarne (v PC). Problém môže byť aj, že skončila exspirácia kazety...
Pozri tento príspevok:
http://www.porada.sk/1166234-post18.html
Erika686
23.01.10,12:19
No ,precitala som si tie prispevky, aj ohladom expiracie kaziet. Tak cierna,podotykam, ze original hp expiruje v aprili 2010, farebna koncila v decembri 2009. Ale preco mi vypisuje, ze cierna kazeta je "Black print cartridge not found"...nechapem.
Blankake
23.01.10,12:27
No ,precitala som si tie prispevky, aj ohladom expiracie kaziet. Tak cierna,podotykam, ze original hp expiruje v aprili 2010, farebna koncila v decembri 2009. Ale preco mi vypisuje, ze cierna kazeta je "Black print cartridge not found"...nechapem.
Asi nevie "prečítať" jej čip, možno ho len treba prečistiť.
Zuziana
23.01.10,12:58
Možno si pýta originálne kazety. O expirácii kaziet som nevedela, ale v minulosti sa nám tiež stalo pri HP 1110 - myslí, že je to niečo podobné ako píše Erika, len starší typ. Po niekoľkonásobnom naplnení v domácnosti prestala tlačiť. ˇKeď som jej kúpila novú kazetu, tlačila.
Erika686
23.01.10,15:44
Asi nevie "prečítať" jej čip, možno ho len treba prečistiť.
Precistit s tym alkoholom...ako si tu dala jeden link? Moze byt alkohol aj normalna palenka :---? lebo iny doma nemame
misoft
23.01.10,19:27
Moze byt alkohol aj normalna palenka :---?

Ale biela, nie farebná! ;)
Erika686
24.01.10,07:02
Tak nepomohol ani ten alkohol, asi pojde zajtra do servisu:(
Vlado40
24.01.10,09:00
Ja by som kúpil nové kazety , aspoň tú čiernu a výskúšal ,až potom servis.Ak sa kazety iba doplňali nie menili za nové môžu robiť problém kontakty.Životnosť kontaktov nie je stavaná na dopňanie atramentu.
zdenka131
24.01.10,10:23
Skús vytlačiť farebne. Nefunguje ani to?
Erika686
24.01.10,10:39
Nie, nfunguje ani farebna. Ked dam tlacit, zoberie papier, ale ked uz ma teda tlacit, ci farebne alebo ciernobielo, tak papier stopne a hned blika E- ako error. Ked skontrolujem tlaciaren, tak mi vypisuje, ze Nemoze najst ciernu kazetu.
Hmm, to s tymi kontaktmi by aj mohla byt pravda. Kazetu sme dokupovali original, ale uz sme ju doplnali.
Dobre, tak teda skusime kupit tu kazetu...som zvedava.
Dakujem vsetkym za rady.
Erika686
25.01.10,15:53
Takze problem vyrieseny. Vymenili sme kazetu a uz fachci. To by ma teda nikdy nenapadlo. Takze som happy:)
najag
26.01.10,15:42
Presne ako u mna. HP asi cipuje svoje naplne a je mu jedno, ci je tam atrament, alebo nie. Jednoducho,takto drzo si zabezpecuje kupu novej naplne do tlaciarne, pretoze vyrobca sa hoji na naplnach predovsetkym, preto su tak nizke ceny tlaciarni a vysoke ceny naplni. HP nepotrebuje chytracenie sikovnych Slovakov, ktori ich plnia atramentom a HP nema potom zisky.A aby to nebolo jednoduche, nejde ani farebna napln, ked avizuje vymenu ciernobielej a opacne. Len keby clovek vedel, ako vyblokovat teń cip, ktore kontakty na naplni, alebo v programe tlaciarne.
Vlado40
26.01.10,15:49
HP kazety je možné doplňať atramentom.Problém je v tom , že takto doplnená kazeta nemôže byť dlhšiu dobu bez prevádzky.Zrejme už potom nie je dostatočne tesná ,zaschnú niektoré trysky a potom ju tlačiareň vyhodnotí ako chybnú.
Erika686
26.01.10,19:55
Ano, ale moja nebola mimo prevadzky.Den predtym so v pohode tlacila a na druhy den nic.
najag
27.01.10,10:18
Ano, ale moja nebola mimo prevadzky.Den predtym so v pohode tlacila a na druhy den nic.

Poslednu som doplnoval asi 1,5 roka. Tlacil som dokumenty celu dobu bez problemov, aj v dany den, ked som isiel tlacit dalsie, tak mi uz odmietla. Bud napise, ze nemam original HP napln, aj ked ju mam, alebo iba vypise, aby som vymenil pravu napln. Jednoducho netlaci, nie pre vadnu napln, ale pre barieru, ktora sa spusti cez programove vybavenie tlaciarne a odblokuje ju iba nova hodnota novej naplne, pretoze tlaciaren pamata si aj stare naplne, ktore tam zalozim a netlaci aj tak.
Vlado40
27.01.10,13:55
Ako som spomínal vyššie a to mi povedal technik v servise ,veľakrát nevydržia kontakty na kazete pretože majú vydržať hlavne tú orginálnu náplň a koľko vydržia po nalpnení to je nevie ani ten hore ..
jess
16.08.10,13:40
Mám rovnaký problém. Tlačiareň HP PSC 1315. Kazety vždy originál. Farebná 4 roky po expirácii, farba došla, ale ani ju nechceme používať. Ráno som tlačila OK, teraz hlási , že mám skontrolovať tlačovú kazetu. Čierna farba ešte je. Kontakty vyčistené. Neviem , kde je ešte problém. Farebnú kazetu sa mi veru nechce kupovať, keďže nemusím farebne tlačiť, či predsa kúpiť ??? Naštvalo by ma, keď to potom nepôjde.
PotPalo
16.08.10,18:00
Skús vybrať jednu z náplní. Mám tlačiareň (okrem iných:cool::D) HP DeskJet 3650, a tiež mi hlásila chybu a netlačila. Tak som vybral najprv jednu náplň, ale žiadna zmena. Potom som ju dal naspäť a vybral som druhú náplň. Napísalo to, že chýba náplň a že sa bude tlačiť v "Ink back-up" režime, alebo niečo také, a tlačilo sa tou náplňou, ktorá tam bola. Takže ti stačí jedna náplň, a bude ti to tlačiť, len tam nesmie byť tá druhá zlá. Ak tam budeš mať len farebnú náplň, tak aj čierny text to bude tlačiť, ale moc ekonomické to nieje, keďže sa čierna farba bude miešať z farebnej náplne (z troch farieb).
jess
17.08.10,12:57
Skús vybrať jednu z náplní. Mám tlačiareň (okrem iných:cool::D) HP DeskJet 3650, a tiež mi hlásila chybu a netlačila. Tak som vybral najprv jednu náplň, ale žiadna zmena. Potom som ju dal naspäť a vybral som druhú náplň. Napísalo to, že chýba náplň a že sa bude tlačiť v "Ink back-up" režime, alebo niečo také, a tlačilo sa tou náplňou, ktorá tam bola. Takže ti stačí jedna náplň, a bude ti to tlačiť, len tam nesmie byť tá druhá zlá. Ak tam budeš mať len farebnú náplň, tak aj čierny text to bude tlačiť, ale moc ekonomické to nieje, keďže sa čierna farba bude miešať z farebnej náplne (z troch farieb).
... nepomohlo, stále vypisuje "Skontrolujte tlačovú kazetu!"
Dav
17.08.10,13:18
Tiež mám problémy s tlačiarňou.
Včera večer ma tlačiareň presviedčala, že nie je nainštalovaná tlačová hlava. Skúšala som moje osvedčené spôsoby - zapnúť, vypnúť, vyčistiť hlavu od atramentu, reštartovať PC - tlačiareň je bezhlavá. Pretože ide o atramentovú Canon Pixma IP 1000, dnes si robím prieskum trhu.
Alebo ešte môžem niečo urobiť, aby znovu tlačila?
Stevo5
17.08.10,13:29
Skúsim, možno pomôžem aj iným...
Nemám síce HP, mám Canon. Ale ochrana chipmi na tlačiarňach by mala pracovať podobne.
V návode ku tlačiarni (alebo v diskusiách na internete) si treba pozrieť ako aktivovať voľbu "vypnúť sledovanie hladiny atramentu". Býva to dlhé ( 10sek a viac) podržanie jedného alebo viacerých tlačítok tlačiarne naraz...
Tlačiareň potom nebude sledovať stav atramentu, bude tlačiť z opakovane naplnenej kazety. Ale pozor, ona bude tlačiť aj keď nebude v kazete naozaj atrament a v tom prípade hrozí poškodenie tlačiarne. Záleží na užívateľovi aby si to odsledoval.
Ďalší "stupeň" je - (treba pozrieť/pohľadať na internete, pre každý typ kazety je iný) keď si zoženieš na kazety prípravok "reseter", po naplnení atramentom sa resetne čip na kazete (jednoduchým priložením) a ona sa potom správa ako originálna nová kazeta. Jednoducho sa vynuluje "počítadlo" na chipe kazety. Funguje potom aj sledovanie stavu atramentu kaziet v počítači - ak máš túto podporu nainštalovanú. Ale to by mal byť štandard.
jess
19.08.10,15:42
Podľa popisu chyby tlačiareň hlási chybu na čiernej kazete. Hladina atramentu kuknutá cez Windows hlási, že je tam ešte cca 10% atramentu. Napriek tomu som kazetu vymenila za novú. Podotýkam, že opäť originál HP56. Hláška ostala rovnaká. Sledovanie atramentu sa vypnúť nedá. Tak už fakt neviem, čo s ňou. Chýba mi, lebo som na nej dosť často kopírovala krepé bločky z ERP.
220870
19.08.10,15:46
Mne to tiež hlási nevšímam si toho tlačím dokedy ide.Ked nepôjde vymením.
jess
19.08.10,15:50
No ale mne nejde ani tlačiť, ani kopírovať . Hlási ERROR ....skontrolujte tlačovú kazetu.... a tá je OK...aj kontakty, aj záruka, aj je originál
220870
19.08.10,19:42
Zaseknutý papier,zaprášené čidlá a možno sa "len" jednoducho pokazila.