chocholušik
23.01.10,14:34
Dobrý deň poraďáci. Môj syn má asi takýto problém: dievča sa rozišlo s chlapcom, u ktorého bývala, a presťahovala sa k môjmu synovi. Tu bývala asi 1 mesiac. Pohádali sa a ona odišla späť k prvému chlapcovi ( ten na ňu naliehal a on bol príčinou jej rozchodu so synom). Minulý rok vo februári sa jej narodila dcéra, a ona nechala zapísať do rodného listu ako otca chlapca, u ktorého bývala ( bolo to s jeho súhlasom). V auguste sa pohádali kvôli jeho mame, lebo im oznámila,že otcom jej dcéry je môj syn, u ktorého bývala ten mesiac, a práve vtedy vznikol nový život. Po hádke sa odsťahovala od neho aj s dcérou ku svojej matke s tým, že mojim synom si prenajmú byt a budú spolu bývať ako rodina. Syn sa tomu nebránil a začal jej prispievať na dieťa, aj keď bol nezamestnaný a býva u svojej matky ( tá nechce o dieťati a bývaní s nimi v spoločnom dome ani počuť, pre ňu sú cudzí). Syn sa zamestnal a začal zháňať prenájom. Na vianoce sa od nej dozvedel, že si našla ďalšieho chlapa, a že od môjho syna nechce nič, len peniaze na výživné. Syn jej prestal platiť, keďže ona žije zrejme už toho nového chlapa a nestýkajú sa spolu.
preto sa pýtam a prosím o radu:
Musí jej syn platiť na dieťa, aj keď v rodnom liste je zapísaný iný otec?
Ak jej platiť nebude a ona požiada súd o určenie otcovstva a DNA potvrdí, že môj syn je otcom jej dieťaťa bude jej musieť všetko zaplatiť so spätnou platnosťou? (ona sa mu tým vyhráža)
Ak súd určí môjho syna ako otca, musí sa prepísať aj rodný list?
Ďakujem vám vopred za vaše reakcie a odpovede.
arizona
23.01.10,14:23
A prečo vôbec platí, ak nie je uvedený ako otec ? :confused::rolleyes:
Platiť by mal ten, kto je určený otec. Alebo inkasuje od všetkých svojich známostí ?

.. To dievča má v tom nejaký zmätok, nech ju nechá, nech si ona dokazuje. Čas ukáže ako ďalej.
Kazu
23.01.10,15:36
A prečo vôbec platí, ak nie je uvedený ako otec ? :confused::rolleyes:
Platiť by mal ten, kto je určený otec. Alebo inkasuje od všetkých svojich známostí ?

.. To dievča má v tom nejaký zmätok, nech ju nechá, nech si ona dokazuje. Čas ukáže ako ďalej.

To dievča náhodou presne vie kde je sever :D:D:D
kyblik
23.01.10,15:46
Dobrý deň poraďáci. Môj syn má asi takýto problém: dievča sa rozišlo s chlapcom, u ktorého bývala, a presťahovala sa k môjmu synovi. Tu bývala asi 1 mesiac. Pohádali sa a ona odišla späť k prvému chlapcovi ( ten na ňu naliehal a on bol príčinou jej rozchodu so synom).

Vrelo by som mu poďakoval... :cool:



1. Musí jej syn platiť na dieťa, aj keď v rodnom liste je zapísaný iný otec?
2. Ak jej platiť nebude a ona požiada súd o určenie otcovstva a DNA potvrdí, že môj syn je otcom jej dieťaťa bude jej musieť všetko zaplatiť so spätnou platnosťou? (ona sa mu tým vyhráža)
3. Ak súd určí môjho syna ako otca, musí sa prepísať aj rodný list?


1. Nemusí, mladá si mala rozmyslieť koho tam napíše...
2. Nie, on nemusí veriť, že je otec kým to nemá na papieri. Takže ak mu donesie dôkaz a následne podá na súd žiadosť o príspevok zo strany otca, v deň právoplatnosti rozsudku začína platiť. Ide tu z jej strany o zjavnú špekuláciu.
3. Áno, no v tom prípade nadobudne Tvoj syn rodičovské práva (asi by som bol dosť znepokojený takouto matkou, koľko "otcov" tam ešte bude...?)
kyblik
23.01.10,15:48
A prečo vôbec platí, ak nie je uvedený ako otec ? :confused::rolleyes:
Platiť by mal ten, kto je určený otec. Alebo inkasuje od všetkých svojich známostí ?

.. To dievča má v tom nejaký zmätok, nech ju nechá, nech si ona dokazuje. Čas ukáže ako ďalej.

Podľa mňa chalan nechcel byť nezodpovedný... ak je to dieťa skutočne jeho.
Mgr.Shrek
23.01.10,15:51
kyblik....veľmi pekne napísane :D
ludex
23.01.10,15:59
To dievča náhodou presne vie kde je sever :D:D:D

Súhlas,šikovná slečna! Ale chlapec už asi nevie kde je sever! :D:D

Jak hovorí Dr. Plzák na neveru,tak odkazujem tomu chlapcovi: Neplatiť,neplatiť a ešte raz neplatiť!! :):)
chocholušik
24.01.10,09:45
Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za odpovede syn je na 99% otcom a keď mu to povedala, nechcel sa zachovať ako chrapúň a chcel s nou žiť ,platiť a starať sa o ňu a dieťa. Teraz zostal zaskočený a nevie čo má robiť. Vaše odpovede mi potvrdili to čo som si myslel a čo som mu aj vravel.
Xanti
24.01.10,09:52
Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za odpovede syn je na 99% otcom a keď mu to povedala, nechcel sa zachovať ako chrapúň a chcel s nou žiť ,platiť a starať sa o ňu a dieťa. Teraz zostal zaskočený a nevie čo má robiť. Vaše odpovede mi potvrdili to čo som si myslel a čo som mu aj vravel.
Chocholušik,
môj názor je taký, že syn by nemal platiť výživné. Tie peniaze nech odkladá na bok.
Je na ťahu jeho "mesačná" známosť. Teda ona musí dať návrh na súd na určenie otcovstva, ona musí požiadať o výživné. Ak toto neurobí, tvoj syn nemá nič na papieri tak nech neplatí.

No a ked si je 99% istý, že je otcom tak tie odložené peniaze mu pomôžu ak sa potvrdí jeho otcovstvo a vyplatí spätne výživné na dané dieťa.

Ináč dúfam, že tvoj syn má doklady o tom, koľko peňazí zaplatil svojej "mesačnej " priateľke ako výživné na dieťa.

V žiadnom prípade nech jej nedáva peniaze cash, ale posiela na účet a detto šekom .
Mgr.Shrek
24.01.10,10:18
Chocholušik,
môj názor je taký, že syn by nemal platiť výživné. Tie peniaze nech odkladá na bok.
Je na ťahu jeho "mesačná" známosť. Teda ona musí dať návrh na súd na určenie otcovstva, ona musí požiadať o výživné. Ak toto neurobí, tvoj syn nemá nič na papieri tak nech neplatí.

No a ked si je 99% istý, že je otcom tak tie odložené peniaze mu pomôžu ak sa potvrdí jeho otcovstvo a vyplatí spätne výživné na dané dieťa.

Ináč dúfam, že tvoj syn má doklady o tom, koľko peňazí zaplatil svojej "mesačnej " priateľke ako výživné na dieťa.

V žiadnom prípade nech jej nedáva peniaze cash, ale posiela na účet a detto šekom .

Xanti, nie som si celkom istý, ale zdá sa mi, že ak v prípadnom konaní o určenie otcovstva zaviaže súd otca platiť výživné, tak to bude len odo dňa začatia konania o určenie otcovstva. Viac spätne to súd spraviť nemôže.

V ostatnom s tebou plne súhlasím.
Xanti
24.01.10,10:25
Xanti, nie som si celkom istý, ale zdá sa mi, že ak v prípadnom konaní o určenie otcovstva zaviaže súd otca platiť výživné, tak to bude len odo dňa začatia konania o určenie otcovstva. Viac spätne to súd spraviť nemôže.

V ostatnom s tebou plne súhlasím.
Ak je matka tak zodpovedná ako píše otec nádejného otca, tak sa toto konanie poťahá dlhšiu dobu. A je jednoduhšie pre neho odkladať si peniaze každý mesiac ako potom razom ( alebo po splátkach ) doplácať na výživné.

Takže čím dlhšie bude čakať "mesačná" známosť s podaním na súd tým menej bude chocholušikov syn platiť.
Mgr.Shrek
24.01.10,10:40
Ak je matka tak zodpovedná ako píše otec nádejného otca, tak sa toto konanie poťahá dlhšiu dobu. A je jednoduhšie pre neho odkladať si peniaze každý mesiac ako potom razom ( alebo po splátkach ) doplácať na výživné.

Takže čím dlhšie bude čakať "mesačná" známosť s podaním na súd tým menej bude chocholušikov syn platiť.

Súhlasím, len som ťa chcel doplniť a upresniť Xanti.
arizona
24.01.10,11:20
Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za odpovede syn je na 99% otcom a keď mu to povedala, nechcel sa zachovať ako chrapúň a chcel s nou žiť ,platiť a starať sa o ňu a dieťa. Teraz zostal zaskočený a nevie čo má robiť. Vaše odpovede mi potvrdili to čo som si myslel a čo som mu aj vravel.
Nechápem, ked si je syn takmer istý, prečo nenástojil aby bol do do RL zapísaný ako otec :confused:
Ak by chcel mať väčšiu istotu môže si aj anonymne dať urobiť testy otcovstva.
Síce to stojí pár tisíc, ale ak bude mať výsledky testov, bude sa mu ľahšie rozhodovať, ako ďalej...http://www.google.com/search?q=testy+otcovstva%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Xanti
24.01.10,11:23
Nechápem, ked si je syn takmer istý, prečo nenástojil aby bol do do RL zapísaný ako otec :confused:
Ak by chcel mať väčšiu istotu môže si aj anonymne dať urobiť testy otcovstva.
Síce to stojí pár tisíc, ale ak bude mať výsledky testov, bude sa mu ľahšie rozhodovať, ako ďalej...http://www.google.com/search?q=testy+otcovstva%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Aj tak aj tak pri určovaní otcovstva bude treba r obiť testy DNA a tie anonymné nie sú uznateľné súdom.
Je to jedno, ja by som zvolila vyčkávaciu taktitu. Čakať čo u robí protistrana a medzitým odkladať bokom peniaze vo výške cca výživného. Ak protistrane neprídu peniaze tak myslím, že začne konať.
kyblik
24.01.10,11:45
Ani ja by so nevyhadzoval peniaze za testy. Už to je dôležité, že mladý bol dosť zodpovedný a mal záujem riešiť situáciu. Predpokladám, že v rod. liste dieťaťa nie je uvedený - lebo ho jednoducho odpálkovali. Následne dobehla mladá - možno sa pohádala opäť s "pôvodným - predošlým"... A kde inde nájde útechu (finančnú) ako u "otca" svojho dieťaťa. A potom našťastie našla "nového" princa na bielom koni:rolleyes:... Počkal by som a (ako Xanti písala) odkladal by som peniaze... Čas ukáže, tie peniaze sa mu možno zídu.

Tam sa dajú čakať ešte asi riadne prekvapenia...
truch
24.01.10,12:56
Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za odpovede syn je na 99% otcom a keď mu to povedala, nechcel sa zachovať ako chrapúň a chcel s nou žiť ,platiť a starať sa o ňu a dieťa. Teraz zostal zaskočený a nevie čo má robiť. Vaše odpovede mi potvrdili to čo som si myslel a čo som mu aj vravel.
Je otcom na 99% a vždy je tam to 1%, že nim nie je. Dievčina je prelietavá a pri takej si nemôže byť istý, že tým otcom je naozaj on. Súhlasím s ostatnými, vyčkávacia taktika a šetrenie. Keď si je istá, dá urobiť DNA testy, potom bude otcom na papieri a bude si plniť svoje povinnosti. Ak tie testy urobiť nedá, nie je si až taká istá, že otcom je tvoj syn. On v každom prípade bude mať našetrené, čo sa mu v budúcnosti určite zíde
Mgr.Shrek
24.01.10,13:09
súhlasím s tým, čo tu odznelo....ako bolo povedané, na testy otcovstva dôjde na súde...tak prečo by mal míňať ťažko zarobené peniaze...

mimotemy mňa by zaujímalo tých 99 %...je si tak veľmi istý, že dotyčná nesúložila v danom čase s niekým iným...ja by som si nebol, aspoň podľa toho, čo tu píšete, je to žena s mužským pohľadom na sex...a to, že je zodpovedný sa mu môže vypomstiť...
arizona
24.01.10,13:34
Áno, tieto anonymné testy nie sú na súde akceptované...je to iba pre uspokojenie duše a utvrdenie sa, či vyvrátenie tej nezodpovedanej otázky .

Viacerí píšeme, že nech zvolí vyčkávaciu taktiku, nech neplatí a pod.

Ale podľa toho, čo napísal (doplnil) chocholušik, mám pocit, že chalan má o dieťa naozajstný záujem, pociťuje zodpovednosť a predpokladám, že sa chce s dieťaťom stýkať, či spolupodieľať sa aj na výchove.

V RL nie je uvedený ako otec, kde je napísané , že mu matka umožní styk s dieťaťom?
Ak si naozaj myslí, že je jeho otec a chce sa s dieťaťom stretávať, tak tou vyčkávacou metódou sa bude iba trápiť , nik nevie ako dlho, dieťa medzitým bude rásť .. a on stále nebude vedieť či dieťa je jeho, alebo nie.
Preto som navrhovala tie testy. Myslím, že by mu pomohli v rozhodnutí, čo ďalej... je možné aj to, že mu otcovstvo vyvrátia.Takže načo sa zbytočne trápiť a vyčkávať ?
kyblik
24.01.10,13:50
Určite. Toto je ďalšia varianta. Je na zadávateľovom - zadávateľkinom synovi akú si vyberie...
truch
24.01.10,13:58
mimotemy mňa by zaujímalo tých 99 %...je si tak veľmi istý, že dotyčná nesúložila v danom čase s niekým iným...ja by som si nebol, aspoň podľa toho, čo tu píšete, je to žena s mužským pohľadom na sex...a to, že je zodpovedný sa mu môže vypomstiť...[/QUOTE]
To by ma zaujímalo aká to je?
kyblik
24.01.10,14:12
To by ma zaujímalo aká to je?

Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou...:rolleyes: žeby súvislosť...:eek:
Mgr.Shrek
24.01.10,14:28
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou...:rolleyes: žeby súvislosť...:eek:


mimotemy mňa by zaujímalo tých 99 %...je si tak veľmi istý, že dotyčná nesúložila v danom čase s niekým iným...ja by som si nebol, aspoň podľa toho, čo tu píšete, je to žena s mužským pohľadom na sex...a to, že je zodpovedný sa mu môže vypomstiť...
To by ma zaujímalo aká to je?[/QUOTE]

mimotemyAle žiadna súvislosť. To som len tak napísal, na odľahčenie témy, preto som tam dal mimotemy ak s tým má niekto problém, nech príspevok nahlási
Život netreba brať tak vážne. Aj tak z neho nevyviazneme živí:D
Ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazil
chocholušik
24.01.10,15:05
Znova vám za príspevky a rady ďakujem. Peniaze jej posielal prevodom z účtu, na číslo účtu, ktoré mu dala....uvažujem teraz či je jej :(, keď sa takto k nemu zachovala. Ale snáď áno. Všetko čo tu odznelo mu budem interpretovať a dúfam že mu to pomôže v úsudku a ďalšom konaní.
kyblik
24.01.10,18:11
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou...:rolleyes: žeby súvislosť...:eek:

Shrek, ja sa ospravedlňujem a dopĺňam ako som to myslel. Tá ženská zrejme rozmýšľa (občas) ako my chlapi - teda rozkrokom. Slovo súvislosť som použil v spojení s ňou a nie s Tebou. Tvoj príspevok bol v pohode - tak ako si napísal, na uvoľnenie...
truch
24.01.10,18:20
Tak my chlapi, máme podľa jedného vtipu viac rozumu ako ženy, pretože máme dve hlavičky. Ale najčastejšie rozmýšľame tou dolnou...:rolleyes: žeby súvislosť...:eek:
mimotemyto je fakt, viac hláv viac rozumu:D:D:D
Xanti
24.01.10,19:15
Znova vám za príspevky a rady ďakujem. Peniaze jej posielal prevodom z účtu, na číslo účtu, ktoré mu dala....uvažujem teraz či je jej :(, keď sa takto k nemu zachovala. Ale snáď áno. Všetko čo tu odznelo mu budem interpretovať a dúfam že mu to pomôže v úsudku a ďalšom konaní.
Držím palce, aby si syn dal povedať.

Je naozaj od neho správne, že sa chce zachovať čestne. Ale ak sa druhá strana tak nechová, mal by zvážiť poriadne čo dalej.
Mgr.Shrek
24.01.10,19:34
Shrek, ja sa ospravedlňujem a dopĺňam ako som to myslel. Tá ženská zrejme rozmýšľa (občas) ako my chlapi - teda rozkrokom. Slovo súvislosť som použil v spojení s ňou a nie s Tebou. Tvoj príspevok bol v pohode - tak ako si napísal, na uvoľnenie...

mimotemyAle kýblik....ja nie som vzťahovačný....ja som to ani nepochopil ako na mňa...heh...ale aj tak tvoje ospravedlnenie prijímam:D:D