fachman
23.01.10,19:03
Zdravím poraďákov,prosím o radu,kde sa dá zohnať na CD čku,atlas sveta a astronómia s planetáriom.Mám staršie verzie,ale na Win.XP nejdu,napríklad aj kôli zvukovej karte.To čo mám je,encyklopédia vesmíru BSP multimédia a Microsoft encarta world atlas 1998 edition.Ďakujem.
buchač
23.01.10,18:15
Zdravím poraďákov,prosím o radu,kde sa dá zohnať na CD čku,atlas sveta a astronómia s planetáriom.Mám staršie verzie,ale na Win.XP nejdu,napríklad aj kôli zvukovej karte.To čo mám je,encyklopédia vesmíru BSP multimédia a Microsoft encarta world atlas 1998 edition.Ďakujem.

Skús niečo podobné .............

http://www.vesmir.sk/?id=software


Skymap Pro - domáce observatórium

SkyMap kombinuje komplikované planetárium a schopnosť podrobne vykresľovať mapu so schopnosťou jednoducho zobrazovať detailné informácie o niekoľko miliónovom počte odlišných objektov - hviezd, planét, galaxií, hmlovín, a iných...

WinStars - kvalitný freewarový program s množstvom add-ons

WinStars je úplné planetárium, verne zobrazuje hviezdnu oblohu, ako ju vidíme kdekoľvek na zemi, v ktorýkoľvek deň. S kliknutím myši je možné zobraziť informácie o všetkých objektoch zobrazených týmto programom. WinStars je freeware (teda zadarmo), niektoré dáta však fungujú len pri kúpe platenej verzie.

Orbitron - jeden z najlepších programov na sledovanie satelitov.

Orbitron je satelitný sledovací systém pre rádioamatérov a pozorovateľov satelitov. Môžu ho tiež využiť profesionálny meteorológovia, prevádzkovatelia satelitných spojov, záujemcovia o UFO a astrológovia. Program zobrazuje polohu satelitov v ľubovoľnom okamihu (v reálnom alebo simulovanom čase). Je ZDARMA a podľa názorov tisícov užívateľov z celého sveta je pravdepodobne jedným z najlepších programov na sledovanie satelitov. Vyskúšajte si ho !