bonboncek
23.01.10,22:13
Dobrý den, ja by som sa chcel informovať ohľadom zdrav.poistenia.. Moj známy mal nehodu, momentalne lezi v nemocnici, a je dobrovolny platitel... inak je nazamestnaný... moja otazka k tejto veci ja taká, bude mu nemocnica nieco uctovat navyse, alebo poistovna???? Inak je vo velmi f zlom stave..len tak pre zaujimavost, ak by ste mi vedeli poradit....Aby sa ta rodina mala na co pripravit.. dakujem vopred.
Katy a R
23.01.10,21:52
On je normálne poistený ako ostatní... čiže to, čo ZP hradí bude mať bezplatné. Iba ak by sa jednalo o nejaký zákrok, čo jeho ZP nehradí :confused:.. ale tak ako aj ostatným..
veronikasad
24.01.10,06:45
Dobrý den, ja by som sa chcel informovať ohľadom zdrav.poistenia.. Moj známy mal nehodu, momentalne lezi v nemocnici, a je dobrovolny platitel... inak je nazamestnaný... moja otazka k tejto veci ja taká, bude mu nemocnica nieco uctovat navyse, alebo poistovna???? Inak je vo velmi f zlom stave..len tak pre zaujimavost, ak by ste mi vedeli poradit....Aby sa ta rodina mala na co pripravit.. dakujem vopred.
Ak je v ZP prihlásený ako samoplatitel a má zaplatené všetky platby, z tohto dôvodu by nemal byť v zdr.starostlivosti žiadny rozdiel.
bonboncek
24.01.10,13:03
dakujem za poradenie...:rolleyes:

ano ma všetko uhradené... a ked postupil operaciu nohy?? a kto vie co ho este caka.. tiez to vsetko hradi poistovna????momentalne je v umelom spanku....:mee:
olga88
24.01.10,14:05
Vsetko hradi poistovna, iba ak by mu museli vykonat nejaky ukon nad ramec poistneho, ale to by ho o tom informovali. Tam musi dat suhlas on, alebo blizky pribuzny.
pre...
30.01.10,11:35
Bola to dopravná nehoda?
bonboncek
26.03.10,19:42
pre... ano bola to dopravna nehoda...

Ja mam este otazku... ak som platitelom zakonnej poistky auta... a som mal nehodu.. pri ktorej celkova skoda auta bola xxx eur... mam na tie eura narok????? alebo je to iba pri havarijnom poisteni...?????
rastik000
26.03.10,20:15
pre... ano bola to dopravna nehoda...

Ja mam este otazku... ak som platitelom zakonnej poistky auta... a som mal nehodu.. pri ktorej celkova skoda auta bola xxx eur... mam na tie eura narok????? alebo je to iba pri havarijnom poisteni...?????

Zdravím.

Ak Ste platiteľom povinného zmluvného poistenie / zákonná poistka / a spôsobili ste škodu inej osobe a tak isto aj sebe na vlastnom vozidle, so zákonnej poistky bude uhradená výška škody poškodenej osobe. Teda zákonné poistenie slúži na krytie škôd spôsobených na majetku iným osobám nie Vám... Ak si chcete uplatniť škodu aj na Vašom vozidle, musíte byť taktiež platcom havarijného poistenia...
bonboncek
27.03.10,20:17
a ak pri nehode zomrie spolujazdec a jeho rodina si uplatní narok na odškodné,,, to sa bude čerpat z tejto zakonnej poistky,,,, alebo ako????

nevie niekto ako to chodi????
rastik000
27.03.10,21:07
a ak pri nehode zomrie spolujazdec a jeho rodina si uplatní narok na odškodné,,, to sa bude čerpat z tejto zakonnej poistky,,,, alebo ako????

nevie niekto ako to chodi????


Ak pri nehode niekto zomrie, tak poistné plnenie / odškodné / sa bude čerpať zo zákonnej poistky vinníka....
Pri štandardnom poistení do výška 20 mil SK
bonboncek
27.03.10,21:30
Takže ak som to spravne pochopila... vinnik nema ziadny narok na odškodné zo zakonnej poistky...

a ak uz sme pri tom zosnulom.... kedy sa to vyplaca??? ak si o to požiada rodina zosnuleho???? kedy na to maju narok???
rastik000
27.03.10,21:56
Takže ak som to spravne pochopila... vinnik nema ziadny narok na odškodné zo zakonnej poistky...

a ak uz sme pri tom zosnulom.... kedy sa to vyplaca??? ak si o to požiada rodina zosnuleho???? kedy na to maju narok???

Áno pochopila Ste správne..Zo zákonnej poistky vinníka sa poistné plnenie vyplatí iba poškodenej osobe...

A čo sa týka vyplácania odškodného pri takomto prípade to môže trvať dosť dlhý čas...Poisťovne si naponáhlo nedávajú, a taktiež v takýchto prípadoch je likvidácia poistnej udalosti spojená s veľmi veľa papierovačkami okolo toho všetkého. Ukončenie šetrenia vznikutej udalosti môže trvať aj niekoľko mesiacov...
bonboncek
28.03.10,17:59
...ja mam ešte par otazok.... ak chcem vyradiť auto z evidencie... musi to byť iba majitel alebo jeho splonomocnenec???? alebo by sa dalo aj inak?? lebo vlastnik vozidla je v kritickom stave v nemocnici....
rastik000
28.03.10,19:52
...ja mam ešte par otazok.... ak chcem vyradiť auto z evidencie... musi to byť iba majitel alebo jeho splonomocnenec???? alebo by sa dalo aj inak?? lebo vlastnik vozidla je v kritickom stave v nemocnici....

K tomuto sa vyjadriť neviem..ak sa jedná o takúto situáciu...
Ale zastávam názor, že zmeny v oblasti evidencie vozidiel môže vykonávať jedine majiteľ auta, prípade notárom overený splnomocnenec...
Aspoň takto to býva v štandardných prípadoch..Hádam to bude tak aj teraz ale ozaj nie som si istý..
bonboncek
28.03.10,20:13
rastik dakujem....:) ved aj ja som si to myslela... to som sa len tak pytala.. či nahodou...:rolleyes:

V pripade ešte nejakych nejasnosti sa ozvem...xi xi... ;)
rastik000
28.03.10,20:21
rastik dakujem....:) ved aj ja som si to myslela... to som sa len tak pytala.. či nahodou...:rolleyes:

V pripade ešte nejakych nejasnosti sa ozvem...xi xi... ;)

Nie je za čo...
Ale ozaj neviem ako je to v takýchto prípadoch....
Tak prajem ešte pekný zvyšok večera...
bonboncek
29.03.10,19:12
Ved nevadi... ja som sa uz bola informovať na policii..... je potrebne iba splonomocnenie od majitela... nemusi byt overene notarom... takk keby niekto potreboval taku radu... ma ju tu...:)


este ma zaujima.. ak osoba plati.. zakonnu poistku 4krat rocne...a auto vyradi z evidencie koncom marca... bude musiet platit poistne od aprila???? ak auto je uz nepojazdne od januara..../stalo na policiji/....viete jedna poisť.agentka povie to.... druha to... takže neviem presne ako to je...