Maria Damely Melodia
24.01.10,00:49
uz asi dva tyzdne ma trapi zvlastny pocit v hrtane, asi v oblasti " ohryzku " , akoby skrtenie, alebo zuzenie.
kedze som fajciarka mam panicky stach z rakovimy hrtana alebo dychacich ciest, takze odkedy mam spominany priznal snazim sa redukovat denne na 5 cigariet, nie viac.
Moze to byt aj z toho , ze nakolko som doma len na dovolenke, dost sa doma cez sviatky " oslavovalo " a ja zvycajne alkoholu neholdujem, len velmi velmi zriedka.
Co moze but pricinou tohto skrtiveho pocitu ?
zdenka131
24.01.10,04:00
Pri uvedených problémoch je potrebné navštíviť praktického lekára, ktorý Ti urobí potrebné vyšetrenia a odporučí na ďalšie vyšetrenia k odborným lekárom/ endokrinológ, ORL, neurológ, pľúcne.../.
Ako jedná z možných príčin Tvojich ťažkosti sa mi javí nejaká endokrinologická porucha.
Pozri link ehttp://www.porada.sk/t17053-p39-stitna-zlaza.htmlndokrinolog
Možno by bolo vhodné vyšetriť hormóny štítnej žľazy v krvi. Ak vyšetrenia, ktoré absolvuješ , nepreukážu žiadne chorobné odchýlky, ostáva ešte psychika, ktorá ozaj dokáže imitovať rôzne chorobné stavy. V takom prípade sa v prvom rade zamysli nad svojim životným štýlom: či máš dostatok spánku, obmedzenie fajčenie, ak tráviš väčšinu dňa posediačky (v práci, za stolom, pri TV, počítači a pod.), tak to zmeň.
Petra Nová
24.01.10,16:42
uz asi dva tyzdne ma trapi zvlastny pocit v hrtane, asi v oblasti " ohryzku " , akoby skrtenie, alebo zuzenie.
kedze som fajciarka mam panicky stach z rakovimy hrtana alebo dychacich ciest, takze odkedy mam spominany priznal snazim sa redukovat denne na 5 cigariet, nie viac.
Moze to byt aj z toho , ze nakolko som doma len na dovolenke, dost sa doma cez sviatky " oslavovalo " a ja zvycajne alkoholu neholdujem, len velmi velmi zriedka.
Co moze but pricinou tohto skrtiveho pocitu ?
Maria Damely Melodia, ver mi, že ani doktori z Porady Ti nebudú vedieť poradiť iné, len to, že treba ísť čo najskôr k svojmu lekárovi. Tých príčin škrtenia môže byť aj stovka. A cez Poradu sa nedá kuknúť do hrdla, ani stanoviť diagnózu.
Pre svoje zdravie si určite aspoň niečo spravila , ak si x cigariet denne zredukovala na 5.:)
Zajtra je pondelok, tak vieš čo máš urobiť. Hlavne ak sa bojíš;)

mimotemy Máš nielen melodický názov nicku, ale aj rytmický. :);)
Danielle369
24.01.10,16:51
ano toto robí niekedy pri štítnej žlaze...mne sa to občas stáva pri zvýšenej činnosti štítnej žlazy..
Petra Nová
27.01.10,17:17
Mária Melódia nám už asi nedá vedieť, čo bolo príčinou škrtenia v hrdle. Možno to už prešlo a na škrabanie zabudla.:) Treba veriť, že to nebolo nič zlé.;)