ini
24.01.10,08:26
Dobrý deň,

mám jeden problém v MRP a neviem, či je to moja alebo systémová chyba. Vygenerovala som si priznanie DPH, ktoré bolo v poriadku, ale pri prevode do formátu PDF mi dalo čísla, dátumy a DIČ do dvoch riadkov pod seba, s tým, že všetky čísla boli v jednom a to za desatinnou čiarkou bolo rozdelené hore a dole. Čítala som, že problém môže byť vo veľkosti písma, ale ani keď som písmo zmenšila, tak problém nezmizol. Natiahla som si aj posledný upgrade, ale ani to nepomohlo. Budem rada, ak dáte vedieť svoju skúsenosť.

Ďakujem.
Zoltán Kovács
24.01.10,07:29
Moja skúsenosť: DPH priznanie z MRP tlačím len pre svoju potrebu. A priznanie, ktoré potom odovzdávam na DÚ vyplňujem na drsr.sk (vlastne opisujem).
Viem, nie je to ideálne riešenie, ale z núdze, a nedostatku času to robím takto.
ini
24.01.10,07:56
no, problém bol na mojej strane, takže už je to vyriešené. Ja používam všetky tlačivá a výstupy z MRP a som veľmi spokojná a doteraz mi nikto nič nevrátil.
ucetni_fantozzi
24.01.10,08:04
danove zostavy MRP sice nepoznam, pouzivam MRP iba na mzdy - vykaz dane zo zavislej cinnosti netlaci program podla vzoru a uz sa mi parkrat stalo, ze danovy urad tlacivo nevedel/nechcel spracovat a bolo potrebne ho opravovat...

k tejto teme bolo na stranke drsr.sk aj upozornenie, ze danove urady nemusia tlaciva, ktore exaktne nezodpovedaju vzoru (pripadne nie su vytlacene z ich webu), vobec akceptovat. takze sam som zvedavy, ako sa k tomuto MRP postavi. postoj tej firmicky sa mi vidi, prinajlepsom velmi "vlazny"...
Zoltán Kovács
24.01.10,08:13
danove zostavy MRP sice nepoznam, pouzivam MRP iba na mzdy - vykaz dane zo zavislej cinnosti netlaci program podla vzoru a uz sa mi parkrat stalo, ze danovy urad tlacivo nevedel/nechcel spracovat a bolo potrebne ho opravovat... Presne to isté sa mi stalo s výstupmi pre DÚ. Prehlady a ročné výkazy som odovzdával na DÚ z programu. Po 1 a 1/2 roka začali chodiť výzvy klientom, že tlačivá nie sú správne. Viete si predstaviť tú situáciu, keď naraz volajú z 15-17 firiem, že čo som to urobil. Odvtedy výstupy z MRP tlačím iba pre seba, a prepisujem ich na drsr.sk

k tejto teme bolo na stranke drsr.sk aj upozornenie, ze danove urady nemusia tlaciva, ktore exaktne nezodpovedaju vzoru (pripadne nie su vytlacene z ich webu), vobec akceptovat. takze sam som zvedavy, ako sa k tomuto MRP postavi. postoj tej firmicky sa mi vidi, prinajlepsom velmi "vlazny"...

K postoju MRP k problému: keď sa mi to stalo, tak som ich oslovil mailom, či by sa nedali tie výkazy opraviť (väčšinou je problém s čiarovým kódom tlačiva, a preto DÚ ich nevie naskenovať). Odpoveď bola asi v tom duchu, že oni tlačivá majú konzultované s daňovým riaditeľstvom v BB, a sú správne. A zrejme ja robím chybu pri tlači. Len neviem akú, keď pri tlači si volím preddefinovaný formulár, čo ponúka program.
mysimis
24.01.10,08:17
Ja som tiež tlačila tlačivá priamo z programu, ale jedného dňa mi ich už na DÚ prestali akceptovať, lebo ich nevedeli skenovať. Či sa už jednalo o DPH alebo prehľady a čokoľvek čo som potrebovala odovzdať. MRP to vyriešilo takto: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=349. Podotýkam, že takýmto spôsobom tlačím všetky tlačivá, t.j. vo formáte FDF. Takéto usmernenie vydalo aj DRSR, že akékoľvek tlačivá vytlačené z ktoréhokoľvek softweru bufdfde akceptovať len v tom prípade ak bude vytlačené vo formáte FDF a musí to byť na spodku tlačiva aj vypísané.
ucetni_fantozzi
24.01.10,08:19
tu je ten odkaz, dufam ze pani z MRP ho uz citali...

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/tlaciva1209.pdf

na uctovnictvo pouzivam iny softver a ten nemaproblem vygenerovat tlacivo exaktne podla vzoru z drsr.sk, skoda reci - lutujem okamih, ked som MRP zacal pouzivat, ale po tom mnozstve dat, ktorymi som ho nakrmil by jeho vymena bola nezmyselna...
mysimis
24.01.10,08:21
tu je ten odkaz, dufam ze pani z MRP ho uz citali...

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/tlaciva1209.pdf

na uctovnictvo pouzivam iny softver a ten nemaproblem vygenerovat tlacivo exaktne podla vzoru z drsr.sk, skoda reci - lutujem okamih, ked som MRP zacal pouzivat, ale po tom mnozstve dat, ktorymi som ho nakrmil by jeho vymena bola nezmyselna...

Ak dodržíš postup ktorý som opísala, určite nebudeš mať problém s tlačivami na DÚ.
ucetni_fantozzi
24.01.10,08:23
Ja som tiež tlačila tlačivá priamo z programu, ale jedného dňa mi ich už na DÚ prestali akceptovať, lebo ich nevedeli skenovať. Či sa už jednalo o DPH alebo prehľady a čokoľvek čo som potrebovala odovzdať. MRP to vyriešilo takto: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=349. Podotýkam, že takýmto spôsobom tlačím všetky tlačivá, t.j. vo formáte FDF. Takéto usmernenie vydalo aj DRSR, že akékoľvek tlačivá vytlačené z ktoréhokoľvek softweru bufdfde akceptovať len v tom prípade ak bude vytlačené vo formáte FDF a musí to byť na spodku tlačiva aj vypísané.

no tak tuto info mne MRP neposkytli, dakujem. este ze sa to da aspon takto - skrabat sa lavou rukou za pravym uchom... skusim, dnes ma cakaju nejake vykazy za 4q/2009.
mysimis
24.01.10,08:25
Ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi, rada pomôžem. Viem aké je to pracné znovu opisovať niečo, čo sa dá vytlačiť.
Zoltán Kovács
24.01.10,08:31
Ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi, rada pomôžem. Viem aké je to pracné znovu opisovať niečo, čo sa dá vytlačiť.

S tou pracnosťou súhlasím, ale zvykol som si.
mysimis
24.01.10,08:35
S tou pracnosťou súhlasím, ale zvykol som si.

Zoli, skús si to vytlačiť podľa návodu a budeš vidieť že to ide a nebudeš musieť nič prepisovať. Mám to overené a takto vytláčam doklady asi 1/2 roka.
Zoltán Kovács
24.01.10,08:38
Zoli, skús si to vytlačiť podľa návodu a budeš vidieť že to ide a nebudeš musieť nič prepisovať. Mám to overené a takto vytláčam doklady asi 1/2 roka.

Vďaka, určite vyskúšam, ale momentálne nie je čas..... Lebo time is money... ;)
mysimis
24.01.10,08:46
Vďaka, určite vyskúšam, ale momentálne nie je čas..... Lebo time is money... ;)

Práve preto, že "time si money" a nemusíš prácne opisovať prostredníctvom stránky DRSR.
Tamila
24.01.10,18:05
Robím to presne ako mysimis, stiahla som si Adobe reader, tlačím všetko vo FDF formáte a nie je problém s DÚ. A hlavne - je to veľmi rýchle:):)
v.balogova
29.01.10,14:02
Dobrý deň,

mám jeden problém v MRP a neviem, či je to moja alebo systémová chyba. Vygenerovala som si priznanie DPH, ktoré bolo v poriadku, ale pri prevode do formátu PDF mi dalo čísla, dátumy a DIČ do dvoch riadkov pod seba, s tým, že všetky čísla boli v jednom a to za desatinnou čiarkou bolo rozdelené hore a dole. Čítala som, že problém môže byť vo veľkosti písma, ale ani keď som písmo zmenšila, tak problém nezmizol. Natiahla som si aj posledný upgrade, ale ani to nepomohlo. Budem rada, ak dáte vedieť svoju skúsenosť.

Ďakujem.
A predsa bola v tom programe chyba pri exporte do PDF. Dnes mi to potvrdil ich technik. V novom upgrade je to vyriešené.
maxelko
01.02.10,14:35
ide to nejak podobne aj v Univerzalnom systeme MRP?
Antonia1
02.02.10,07:20
Moja skúsenosť: DPH priznanie z MRP tlačím len pre svoju potrebu. A priznanie, ktoré potom odovzdávam na DÚ vyplňujem na drsr.sk (vlastne opisujem).
Viem, nie je to ideálne riešenie, ale z núdze, a nedostatku času to robím takto.
nemusíš prepisovať ja to robím tak, že v programe dám výstupy/výpočet DPH/do súboru/ vytvorila som si nový priečinok, kde si to uložím a potom na stranke drsr.sk na konci tlačiva dám prehľadávať, nájdem súbor, kde som si to uložila, vložím a potom vloženie údajov zo súboru.