Oliverka
24.01.10,12:59
V júni sme dali zálohu 700 € stolárovi xxxxx zo Sekúl, do 6 týždňov mal vyhotoviť drevený rošt na podlahu na terasu. Končí január a nemáme ani rošt, ani peniaze. Telefonicky si vyprosíkal asi 50 termínov. Čakali sme ho, nešli do práce - a vždy to dopadlo ako s čakaním na Godota - milého stolára sme tiež dodnes nevideli. O pár dní vždy zavolal a to jeho "vedúca, v stredu už určite, určite prídem" sa opakovalo znova a znova. Poslala som mu doporučene vypovedanie zmluvy o dielo a vyzvala som ho na vrátenie zálohy. List sa mi vrátil nedoručený.

Minulý týždeň sa znova ozval, vraj teraz už úúúúúúúrčite príde... A hoci existuje aspoň teoretická možnosť, že pán xxxxxx splní to, k čomu sa v júni zaviazal, je mi jasné, že pravdepodobnosť príchodu pána Vladimíra Škrabáka sa rovná pravepodobnosti stretnutia s mimozemšťanom. Preto poctivo plním svoj sľub, ktorý som telefonicky dala jeho manželke - a to, že mu zabezpečím peknú publicitu. Ako bonus pribalím aj informovanie jeho spoluobčanov v Sekuliach.

Ďalším krokom môjho mediálneho plánu, ku ktorému som už pristúpila, je dôkladné oboznámenie viacerých štátnych a kontrolných orgánov s poctivosťou podnikateľa pána Škrabáka. Vieme to predsa všetci - nič tak podnikateľa nepoteší, ako keď si u neho kľučku podávajú rôzni kontrolóri, príp. poštová doručovateľka otravuje s obsielkami k súdu.
Stanislav 1975
24.01.10,12:27
V júni sme dali zálohu 700 € stolárovi xxxxxxx zo Sekúl, do 6 týždňov mal vyhotoviť drevený rošt na podlahu na terasu. Končí január a nemáme ani rošt, ani peniaze. Telefonicky si vyprosíkal asi 50 termínov. Čakali sme ho, nešli do práce - a vždy to dopadlo ako s čakaním na Godota - milého stolára sme tiež dodnes nevideli. O pár dní vždy zavolal a to jeho "vedúca, v stredu už určite, určite prídem" sa opakovalo znova a znova. Poslala som mu doporučene vypovedanie zmluvy o dielo a vyzvala som ho na vrátenie zálohy. List sa mi vrátil nedoručený.

Minulý týždeň sa znova ozval, vraj teraz už úúúúúúúrčite príde... A hoci existuje aspoň teoretická možnosť, že pán Škrabák splní to, k čomu sa v júni zaviazal, je mi jasné, že pravdepodobnosť príchodu pána Vxxxxxx sa rovná pravepodobnosti stretnutia s mimozemšťanom. Preto poctivo plním svoj sľub, ktorý som telefonicky dala jeho manželke - a to, že mu zabezpečím peknú publicitu. Ako bonus pribalím aj informovanie jeho spoluobčanov v Sekuliach.

Ďalším krokom môjho mediálneho plánu, ku ktorému som už pristúpila, je dôkladné oboznámenie viacerých štátnych a kontrolných orgánov s poctivosťou podnikateľa pána Škrabáka. Vieme to predsa všetci - nič tak podnikateľa nepoteší, ako keď si u neho kľučku podávajú rôzni kontrolóri, príp. poštová doručovateľka otravuje s obsielkami k súdu.

Prosím poraďákov, ktorí si moju story o drevenom rošte prečítali až do konca, aby napísali niečo pekné do diskusie. Plánujem pánovi Šxxxxxxx poslať link, pretože má práve vedieť, že zopár ľudí už o ňom vie:).... DAKUJEM.

Vieš,nič v zlom, ale ako mi možme vedieť kde je pravda,keď nepoznáme aj názor protistrany? Neviem, ale podľa mňa to nieje moc košer o niekom takto napísať keď sa nemože brániť...
Inak,ak chceš medializovať nejaké problémy s protistranou,tak je dobre napísať na www.staznosti.sme.sk -tam vyzvú aj protistranu na odpoveď...
pavol54
24.01.10,12:56
Tu nie je súd, rieš to podaním žaloby, neprevzatý doporučený dopis je považovaný za doručený
Oliverka
24.01.10,17:18
Nepochopili sme sa - nežiadam, aby ste súdili. Zvolila som rubriku určenú na skúsenosti a tie, bohužiaľ, nebývajú len pozitívne... Neviem ako vy, ale je zvyknem zisťovať, či v tej a tej reštaurácii dobre varia, či je ten lekár dobry a či je nábytok danej firmy kvalitný. A práve o to (a nič iné) mi ide. Zreferovať svoju veľmi negatívnu skúsenosť s jedným stolárom. So súdom, samozrejme, počítam a idem to toho. Zároveň mám právo otvorene hovoriť o svojej skúsenosti, pretože nielen dobrý chýr sa šíri ďalej. A o nič iné mi nejde. Pokojne zachovajte prezumpciu neviny a dajte tomuto stolárovi niekedy v budúcnosti príležitosť, aby vám niečo vyhotovil. Ja mu už určite druhú šancu neposkytnem.
pavol54
24.01.10,19:58
Ak niekto niečo úmyselne nespraví, prd mu záleží na nejakej dohode, on hrá vabank že ho nikto žalovať nebude, alebo nie každý. On musí cítiť že mu dýcha právo na krk.
Oliverka
25.01.10,06:18
Ak niekto niečo úmyselne nespraví, prd mu záleží na nejakej dohode, on hrá vabank že ho nikto žalovať nebude, alebo nie každý. On musí cítiť že mu dýcha právo na krk.


Áno, máš úplnú pravdu. Spolieha sa, že mu to prejde. Ale aj keby išlo o menšiu čiastku, sťažovala by som sa rovnako - veď prečo by som mala nechať podvádzať.
Zlá reklama je tiež reklama, tak mu ju doprajem. Ďakujem každému, kto mi kliknutím vyjadril podporu. Možno sa o pár rokov trh vyčistí a keď sa s niekým na niečom dohodnem, nebudem sa musieť triasť, či ma dotyčný neokradne.
pavol54
27.01.10,16:31
Na svete chodí veľa analfabetov, najviac však analfabetov v znalosti práva, pretože ak si poslala vypovedanie zmluvy, tak si sa nemala čo s proti stranou baviť okrem, toho že by ti povedal že akceptuje vypovedanie, táto suma je na krátky proces- platobný rozkaz, čo ti povie študent práva za jednu kávu, a už si mohla mať všetko vyriešené nie tu rozpisovať ako si s kým kedy o čom bavila teraz si predstav že ten na ktorého sa sťažuješ zrazu vytiahne na teba ťažší kaliber a bude žiadať odškodnenie za poškodenie dobrého mena. To že niekto niečo neurobil, ak dopredu kalkuloval že to neurobí, má možno naplánovaných niekoľko krokov dopredu, a to tak že neplnič záväzku sa môže dostať do pozície poškodeného.

Kto so mnou súhlasí nech mi dá bodík
Oliverka
28.01.10,07:33
Na svete chodí veľa analfabetov, najviac však analfabetov v znalosti práva, pretože ak si poslala vypovedanie zmluvy, tak si sa nemala čo s proti stranou baviť okrem, toho že by ti povedal že akceptuje vypovedanie, táto suma je na krátky proces- platobný rozkaz, čo ti povie študent práva za jednu kávu, a už si mohla mať všetko vyriešené nie tu rozpisovať ako si s kým kedy o čom bavila teraz si predstav že ten na ktorého sa sťažuješ zrazu vytiahne na teba ťažší kaliber a bude žiadať odškodnenie za poškodenie dobrého mena. To že niekto niečo neurobil, ak dopredu kalkuloval že to neurobí, má možno naplánovaných niekoľko krokov dopredu, a to tak že neplnič záväzku sa môže dostať do pozície poškodeného.

Kto so mnou súhlasí nech mi dá bodík


Pavol, nenazývaj ma, prosím, analfabetom v znalosti práva. Neviem prečo, ale mám dojem, že skôr titulovanie iného analfabetom bez akýchkoľvek dôkazov je poškodzovanim dobrého mena než opísanie (dokladmi podloženej) skúsenosti so stolárom, ktorý nedodržal zmluvu.
K tvojmu príspevku by som chcela dodať len dve veci:
Po prvé:
O možnostiach, ktoré ponúka náš právny poriadok, viem. Druhá vec je možiteľnosť práva na Slovensku. Predstava, že Škrabáka zažalujem a on bude tým pádom mať zopár rokov postarané o ubytovanie a stravu, je veeeľmi naivná. Myslím si, že každému, kto funguje v súčasnej dobe, číta noviny a chodí po svete s otvorenými očami, je jasné, že sa jedná skôr o zbožné želanie než slovenskú realitu.
Po druhé:
Referencie a skúsenosti sú regulérne súčasti trhovej ekonomiky. Pozri len na porade, koľko poraďákov vyzýva ostatných, aby sa podelili o skúsenosti s tým či oným. Možno nevieš, ale skúsenosti majú cenu zlata. Ak pre teba nie, je to čisto tvoja vec. Ale, prosím, neurážaj ostatných, ktorých to zaujíma. Ja napriek tvojej jedovatej a prázdnej poznámke budem vďačná každému, kto napíše, kde ho čašník okradol, ktoré topánky sa po týždni rozpadli alebo ktorý stolár zobral zálohu a nič nedodal.
pavol54
28.01.10,10:37
ospravedlňujem sa ak si to zobrala na seba ja som to povedal obecne, ale tak ako napísal štefan, nemôžeš o niekom napísať že je taký alebo onaký, ak sa nemá možnosť vyjadriť, ja som len upozornil na možné riziká z ktorých sa v niektorých prípadoch ťažko potom vykrúti a vtedy si povie človek že si mal radšej zahryznúť do jazyka.
Oliverka
28.01.10,15:14
Áno, máš pravdu... Práve preto som vo svojom úvodnom príspevku ŠKrabáka punktlich nenazvala **** alebo ***** (doplňte podľa vlastného uváženia). Konštatovala som, že prisľúbil vyhotoviť drevený rošt, zobral si odo mňa 700 €, podpísal PPD a viac som ho nevidela. A ak bude mať niekto dojem, že opisom tejto skúsenosti som niekomu naštrbila povesť, rada nacupitám s dokladmi pred súd a podiskutujem.
pavol54
28.01.10,15:26
Ak si obetovala 700€, tak obetuj súdne trovy to sú myslím 4%, to je krátky proces za takú sumu sa nechodí na pojednávanie ale pracovník súdu do niekoľkých dní píše platobný rozkaz, a ak sa odvolá potom je súd, a ten sa už môže ťahať. Ja ho vôbec neobhajujem, ale je to k nasr... prísť o niečo čo si ťažko zarobila, Už si bola niekedy na súde? Tam sa spravidla odpovedá na otázky asi ako na programe JOJ.
Oliverka
28.01.10,15:50
Ak si obetovala 700€, tak obetuj súdne trovy to sú myslím 4%, to je krátky proces za takú sumu sa nechodí na pojednávanie ale pracovník súdu do niekoľkých dní píše platobný rozkaz, a ak sa odvolá potom je súd, a ten sa už môže ťahať. Ja ho vôbec neobhajujem, ale je to k nasr... prísť o niečo čo si ťažko zarobila, Už si bola niekedy na súde? Tam sa spravidla odpovedá na otázky asi ako na programe JOJ.

Presne tak, je to k nasr*:), fakt. Ale ani platobny rozkaz este neznamena uspech - musel by ho totiz dotycny zaplatit. A ked nebol schopny vratit peniaze pocas niekolko mesiacov, sotva bez mihnutia oka teraz zaplati... Je mi jasne, ze tie peniaze jednoducho NEMA. Potom nastupuje exekutor, ale ved vsetci vieme, ako sa to robi... Tazko brat tam, kde nic nie je... A exekutor si tiez narokuje na pekne okruhlu sumicku... Nebudme naivni, platobny rozkaz je strasiakom pre nas, poctivych. Ti druhi, kvoli ktorym sme sa nasr*, spia bez problemov v noci ako zabity...
Danila
28.01.10,16:13
Presne tak, je to k nasr*:), fakt. Ale ani platobny rozkaz este neznamena uspech - musel by ho totiz dotycny zaplatit. A ked nebol schopny vratit peniaze pocas niekolko mesiacov, sotva bez mihnutia oka teraz zaplati... Je mi jasne, ze tie peniaze jednoducho NEMA. Potom nastupuje exekutor, ale ved vsetci vieme, ako sa to robi... Tazko brat tam, kde nic nie je... A exekutor si tiez narokuje na pekne okruhlu sumicku... Nebudme naivni, platobny rozkaz je strasiakom pre nas, poctivych. Ti druhi, kvoli ktorym sme sa nasr*, spia bez problemov v noci ako zabity...Každý súdny človek po prečítaní Tvojich príspevkov pochopí, že nepatríš medzi ohováračov a máš slušné právne vedomie. Ja napríklad by som už do Sekúl rošt urobiť nedala......;)
Oliverka
28.01.10,16:32
Každý súdny človek po prečítaní Tvojich príspevkov pochopí, že nepatríš medzi ohováračov a máš slušné právne vedomie. Ja napríklad by som už do Sekúl rošt urobiť nedala......;)

Oh, Danila, ani nevies, ako si ma potesila:) Po precitani niektorych prispevkov som zacala o sebe pochybovat. D A K U J E M a tesim sa, ze ubudol aspon jeden potencialny zakaznik... Aj vdaka tebe mal moj prispevok zmysel...:)
branislavp
29.01.10,05:29
Nepochopili sme sa - nežiadam, aby ste súdili. Zvolila som rubriku určenú na skúsenosti a tie, bohužiaľ, nebývajú len pozitívne... Neviem ako vy, ale je zvyknem zisťovať, či v tej a tej reštaurácii dobre varia, či je ten lekár dobry a či je nábytok danej firmy kvalitný. A práve o to (a nič iné) mi ide. Zreferovať svoju veľmi negatívnu skúsenosť s jedným stolárom. So súdom, samozrejme, počítam a idem to toho. Zároveň mám právo otvorene hovoriť o svojej skúsenosti, pretože nielen dobrý chýr sa šíri ďalej. A o nič iné mi nejde. Pokojne zachovajte prezumpciu neviny a dajte tomuto stolárovi niekedy v budúcnosti príležitosť, aby vám niečo vyhotovil. Ja mu už určite druhú šancu neposkytnem.
Ja som si z Tvojho príspevku zobrala to, aby som bola opatrná voči tomuto podnikateľovi, s ktorým máš nie dobrú skúsenosť. Opatrovať cudzie peniaze od júna doteraz a pritom neplnenie zmluvy z neznámych dôvodov svedčí o nezodpovednosti podnikateľa. Určite pripúšťam, že aj podnikateľovi sa môže pritrafiť, že nedokáže splniť dohodu, ale v takom prípade je iná forma ďalšieho postupu podnikateľa, ktorý si nesplnil to čo bolo jeho povinnosťou. Nemôžem v nijakom prípade súhlasiť s tým, aby si niekto vybral zálohu, s tými peniazmi si nakladal ako sa podnikateľovi ráči a oddiaľuje plnenie, to nemôže svedčiť o zodpovednom podnikateľovi. Myslím, že medializovať niekoho v negatívnej rovine pre nikoho nie je to najsladšie riešenie, ale mám zato že podnikateľ svojim konaním Ťa donútil to takto zatiaľ riešiť. Ďakujem za príspevok.
branislavp
29.01.10,05:45
Ak niekto niečo úmyselne nespraví, prd mu záleží na nejakej dohode, on hrá vabank že ho nikto žalovať nebude, alebo nie každý. On musí cítiť že mu dýcha právo na krk.
Ale ak chce podnikateľ fungovať musí mu záležať na jeho preferenciách, ktoré si nemúže dovoliť takto naštrbovať. Ale ak sa jedná o tzv podnikateľa, ktorých funguje tak, iba na keš, a keď príde do tuhého zatvorí garáž, na úrade zruší podnikanie, účty vymetené, nepomôžu ani súdy, ani platobné rozkazy. K svojim peniazom sa poškodený iba veľmi ťažko dostane.Takže podnikateľ to ma vopred poriadne prepočítané. Naše právo je veľmi slabé.
pavol54
29.01.10,11:02
Tak teraz všetci rezignujme, nech na nás špekulanti rúbu drevo lebo náš právny systém je taký aký je.
Ja sa nezastávam nikoho len vlastné skúsenosti ma nútia k takým úvahám, lebo niekedy ani to čo je čierne nedokážete že je čierne, a možno práve niekto koná s vedomosťou o našom právnom systéme.
dumap
29.01.10,12:13
oliverka úplne ťa chápem, ja mám podobnú skúsenosť ale nie so stolárom. v r. 2007 som mu poukázala zálohu na dielo, ktoré mal zhotoviť. do dnešného dňa nemám ani dielo ani peniaze. v apríli 2009 som dala návrh na platobný rozkaz, voči ktorému sa odvolal a doteraz nemám stanovený termín pojednávania a tak čakám a čakám...
až sa to nejako skončí, podelím sa aj konkrétne so skúsenosťami s majstrom.
Oliverka
30.01.10,11:34
Tak teraz všetci rezignujme, nech na nás špekulanti rúbu drevo lebo náš právny systém je taký aký je.
Ja sa nezastávam nikoho len vlastné skúsenosti ma nútia k takým úvahám, lebo niekedy ani to čo je čierne nedokážete že je čierne, a možno práve niekto koná s vedomosťou o našom právnom systéme.

:) keby sme rezignovali, tak tu teraz nediskutujeme:). Prave naopak, Pavol, my velmi dobre vieme, co mozeme robit - a preto (okrem inych krokov) rozhlasujeme do sveta, ze ten a ten nesplnil, k tomu sa zaviazal a za co zobral prachy:)
Oliverka
30.01.10,11:37
oliverka úplne ťa chápem, ja mám podobnú skúsenosť ale nie so stolárom. v r. 2007 som mu poukázala zálohu na dielo, ktoré mal zhotoviť. do dnešného dňa nemám ani dielo ani peniaze. v apríli 2009 som dala návrh na platobný rozkaz, voči ktorému sa odvolal a doteraz nemám stanovený termín pojednávania a tak čakám a čakám...
až sa to nejako skončí, podelím sa aj konkrétne so skúsenosťami s majstrom.


Vdaka za skusenost z praxe s platobnym rozkazom. Asi to v reale nie je take ruzove, ako ktosi presviedcal v tejto diskusii. A skusala si aj policiu kvoli bezdovodnemu obohateniu?
dumap
02.02.10,07:39
skúšala, ale páni policajti mi poradili, že vraj platobný rozkaz je rýchlejší než policajné vyšetrovanie. len neviem či oni majú rýchlosť slimáka.
Oliverka
02.02.10,10:03
skúšala, ale páni policajti mi poradili, že vraj platobný rozkaz je rýchlejší než policajné vyšetrovanie. len neviem či oni majú rýchlosť slimáka.

No, tak to teda dakujem pekne:mad:
Danila
02.02.10,11:26
skúšala, ale páni policajti mi poradili, že vraj platobný rozkaz je rýchlejší než policajné vyšetrovanie. len neviem či oni majú rýchlosť slimáka.... už to je dosť, že vedeli aspoň poradiť.....A práve si podcenila slimáka.....;):)
Paula
02.02.10,11:32
... už to je dosť, že vedeli aspoň poradiť.....A práve si podcenila slimáka.....;):)


:D utieram monitorček :D
Danila
02.02.10,11:33
Tak teraz všetci rezignujme, nech na nás špekulanti rúbu drevo lebo náš právny systém je taký aký je.
Ja sa nezastávam nikoho len vlastné skúsenosti ma nútia k takým úvahám, lebo niekedy ani to čo je čierne nedokážete že je čierne, a možno práve niekto koná s vedomosťou o našom právnom systéme.A o tom to je. Náš právny systém a vymožiteľnosť práva stojí za fajku močky. Až sa čudujem, aká som slušná.:rolleyes: A špekulanti vedia, že majú navrch. Znalý občan aspoň tuší, že pranier na verejnom priestranstve ho aspoň prefacká......aj keď celkom nedorazí.....:) A never, sú to poserkovia, čo sa tvária, že majú hrošiu kožu......
branislavp
02.02.10,11:49
No, tak to teda dakujem pekne:mad:
Medializuj ho za to, daj Tvoj prípad do Markizy Patrikovi Hermanovi. Týmto posúriš úradníkov, či súd, alebo políciu. Čím sa doba riešenia Tvojho problému bude predlžovať, je to v Tvoj neprospech. Drž sa a pevné nervy prajem.
Oliverka
02.02.10,17:02
Medializuj ho za to, daj Tvoj prípad do Markizy Patrikovi Hermanovi. Týmto posúriš úradníkov, či súd, alebo políciu. Čím sa doba riešenia Tvojho problému bude predlžovať, je to v Tvoj neprospech. Drž sa a pevné nervy prajem.


:) No, co o to, Skrabaka by som medializovala v TV, len by to tak frcalo...ale ja sa akosi s kamerou nekamaratim:---. Mimochodom, ozvali sa mi zo staznosti.sk, vraj budeme v blizkej dobe uverejneni....tak som zvedava, ako to vypali. Pisala som tam v polovici decembra.
Richard
02.02.10,21:39
Dobry den, Porada nie je priestor na pomstu. Tu si radíme a odporúčame. Nie ohovárame.

Nielen že nemáme možnosť overiť si pravosť vašej sťažnosti, ale vy tu očierňujete niekoho meno, pričom sama vystupujete pod nickom.

Tento príspevok bude aj kvôli tomu odstránený.
Nepíšte tu prosím sťažnosti.

Máme tu www.cenoveponuky.sk a www.hodnoteniafiriem.sk kde môžete uzavrieť bezpečný obchod a hodnotiť dodávateľa. Dokonca si najprv vybrať dodávateľa podľa doterajšieho hodnotenia.
Ale férovo: obchod je potvrdený obidvoma stranami a hodnotíte pod vlastným menom, pričom protistrana sa môže vyjadriť.