Zuzka 335
24.01.10,13:30
Milí poradáci, sú tu porady najrôznejšieho druhu, preto dúfam, že nájdem niekoho, kto mi poradí s autom. Mám pežotík 206 a pravdepodobne som načerpala do nádrže nekvalitný benzín. Prejavuje sa to tým, že sa preruší vstrekovanie, auto odmieta ísť, aj keď je nádrž plná. Riešim to tak, že zastanem na okraji cesty, počkám niekoľko minút a horko - ťažko pokračujem v ceste. V servise mi povedali, že vozidlo neukazuje žiadnu vadu. Prosíííím, nemáte podobnú skúsenosť? Nikomu to ale neprajem. Ďakujem vopred.
Stanislav 1975
24.01.10,12:32
Milí poradáci, sú tu porady najrôznejšieho druhu, preto dúfam, že nájdem niekoho, kto mi poradí s autom. Mám pežotík 206 a pravdepodobne som načerpala do nádrže nekvalitný benzín. Prejavuje sa to tým, že sa preruší vstrekovanie, auto odmieta ísť, aj keď je nádrž plná. Riešim to tak, že zastanem na okraji cesty, počkám niekoľko minút a horko - ťažko pokračujem v ceste. V servise mi povedali, že vozidlo neukazuje žiadnu vadu. Prosíííím, nemáte podobnú skúsenosť? Nikomu to ale neprajem. Ďakujem vopred.

Zuzanka , no neviem,ale keď si natankovala na oficialnej čerpačke,tak to asi nekvalitným benzínom nebude-to by malo viac ľudí tento problém,hmhm-chyba bude podľa mňa určite inde...
treba navštíviť servis...
pavol54
24.01.10,12:52
Ak sú tie závady nepravidelne sa opakujúce bude to elektronikou, lenže túto závadu najťažšie dokážeš. dnešné autá nemajú karburátorový systém kde nečistoty v palive upchali trysku ktorou prúdilo palivo do vzduchu, vytváralo zmes a tá bola spaľovaná. Dnes je to vstrekovanie riadené ktoré ovláda počítač. Jednoznačne servis ale spoľahlivý.
buchač
24.01.10,12:52
Milí poradáci, sú tu porady najrôznejšieho druhu, preto dúfam, že nájdem niekoho, kto mi poradí s autom. Mám pežotík 206 a pravdepodobne som načerpala do nádrže nekvalitný benzín. Prejavuje sa to tým, že sa preruší vstrekovanie, auto odmieta ísť, aj keď je nádrž plná. Riešim to tak, že zastanem na okraji cesty, počkám niekoľko minút a horko - ťažko pokračujem v ceste. V servise mi povedali, že vozidlo neukazuje žiadnu vadu. Prosíííím, nemáte podobnú skúsenosť? Nikomu to ale neprajem. Ďakujem vopred.

Len taká otázočka .....

Si si istá , či to bol vôbec BENZÍN ...???

Už som aj o takom prípade počul , že naftu natankoval...:confused:

Vtedy ostáva len jedno , vytiahnuť z nádrže , čo sa dá ....zvyšok nechať spáliť s primiešaným , ale kvalitným benzínom ...

Alebo už potom len ten servis ...
Zuzka 335
24.01.10,13:04
Moji milí, naozaj tankujem len ja - takže určite benzín, chyba sa objevila už pred štyrmi rokmi, vtedy naozaj boli na čerpačkách všelijaké problémy aj s naftou aj s benzínom. Je to len moje laické vysvetlenie. Bola som v značkovom servise a žiadnu chybu nediagnostikovali. Chyba sa prejavuje v malých rýchlostiach, napr. pri posúvaní sa na križovatkách a pod. Je to veľmi nepríjemné, keď blokujem križovatku... Radila som sa už s mnohými, ale nikto nevie ...
kyblik
24.01.10,13:04
Všetkému rozumiem... Už potrebujem doplniť iba info, ako to prebiehalo v tom servise. Takže:

1.Prišla si tam autom
2. Odstavila si ho tam s popísaním chyby
3. Zatiahli ho dozadu a po nejakom čase ho vytiahli von a oznámili:
4. Mladá pani, auto je v poriadku. Ak by to pokračovalo prídite, skúsime sa na to ešte raz pozrieť. Ale bude to na dlhšie.
5. Dlhujete nam cca 20 - 30 Eur...
:confused:
220870
24.01.10,13:08
Nekvalitný?!Miesto Natural,91 UNI.Dá sa to zistiť odobratím vzorky z nádrže.Si pamätám na prípad keď pumpári pomenili názvy benzínov na čerpačke.
AAutám sa trochu roumiem, ale toto môže spôsobovať veľa chýb.Stačí jedna chybička v zapaľovacom,palivovom,alebo elektrickom systéme.S tými značkovými servismi tiež moc nesúhlasím.Aj tam sa pohybuje miesto skúsených odborníkov veľa blbcov.Tí čo niečo vedia sú dávno na živnosti.
Zuzka 335
24.01.10,13:13
Všetkému rozumiem... Už potrebujem doplniť iba info, ako to prebiehalo v tom servise. Takže:

1.Prišla si tam autom
2. Odstavila si ho tam s popísaním chyby
3. Zatiahli ho dozadu a po nejakom čase ho vytiahli von a oznámili:
4. Mladá pani, auto je v poriadku. Ak by to pokračovalo prídite, skúsime sa na to ešte raz pozrieť. Ale bude to na dlhšie.
5. Dlhujete nam cca 20 - 30 Eur...
:confused:
Mám pocit, že si tam bol aj Ty. Presne tak to bolo...

Ako mám vyčistiť nádrž??? Nevie niekto poradiť?
220870
24.01.10,13:26
To vaše auto presne nepoznám.Ale väčšinou pod zadnými sedadlami je otvor do nádrže.Treba vybrať plavák a benzín vypumpovať.
kyblik
24.01.10,13:28
Mám pocit, že si tam bol aj Ty. Presne tak to bolo...

Ako mám vyčistiť nádrž??? Nevie niekto poradiť?

V Tvojom prípade nájsť "fušera" - opravára, ktorý Ti vytiahne čo najviac benzínu z nádrže. Potom tam natankuješ "normály" benzín a po čase uvidíš. Ak sa to stratí OK, ak nie dáš si vymeniť palivový filter...
pavol54
24.01.10,15:33
Mám pocit, že si tam bol aj Ty. Presne tak to bolo...

Ako mám vyčistiť nádrž??? Nevie niekto poradiť?

Tých servisov môžem vymenovať, ja som postupoval pre závadu v rámci záruky v značkovom servise, ani som im závadu nedokázal, aj som o auto prišiel, aj som súdny spor prehral.
Keď budeš v servise, chci byť pri tom, nech ti ukážu ako vyzerá palivový filter.
najlacnejšie asi bude absolútne vyprázdniť nádrž.
deane7
24.01.10,16:50
Stalo sa mi niečo podobné, natankoval som ale vtedy na Ukrajine. No stáva sa to vraj aj u nás. Na diaľnici som predbiehal kamióny, teda bol som v ľavom pruhu. Naraz mi chcípol motor. vtedy som sa už videl v krematóriu. Do pravého pruhu som nemohol, bol tam kamión na kamióne a v ľavom sa na mňa hnali rýchle baworáky. Mal som čo robiť aby som sa pomedzi tie kamióny predral do odstavného pruhu. Zavolal som príbuznému a on mi jednoznačne povedal že palivový filter. Keď som naštartoval a nepridával veľa, auto normálne šlo, ale nesmel som moc na plyn šliapať. Doma som dal auto na jamu a kúpil nový filter. Tá hnusova čo zo starého tiekla, to bola čierňava. A bolo po probléme.
buchač
24.01.10,17:00
Mám pocit, že si tam bol aj Ty. Presne tak to bolo...
Ako mám vyčistiť nádrž??? Nevie niekto poradiť?

mimotemy

Väčšinou stačí jedna zapálená zápalka ....:---:D
Zuzka 335
24.01.10,19:05
mimotemy

Väčšinou stačí jedna zapálená zápalka ....:---:D

Zápalka bude až posledná možnosť - zatiaľ skúsim ten filter, alebo pozriem ten otvor za zadnými sedadlami. Ďakujem všetkým za dobré rady.
sarasara
24.01.10,19:40
No, niekedy môže robiť problémy voda v nádrži. Nemyslím plná nádrž vody, len málinko , ale robiť problémy môže. Kedysi sa pridal Velfobin. Už som dávno nemala tento problém, tak teraz neviem, či to má stále ten istý názov alebo je aj niečo iné. Samozrejme, môže to robiť aj starý filter...
ascari
25.01.10,12:41
Myslím že benzín z nádrže vyťahovať netreba, zrejme len ten filter. A naliať velfobin ako píše sarasara.
Ja by som šiel za mechanikom (neznačkovým) :) ako píše kolega vyššie a nech to poriadne pozrie. Možno ani palivový filter nie je treba vymeniť, treba ho vybrať pozrieť a uvidí sa... Až tak sa v autách nevyznám ale aj čerpadlo by to mohlo robiť.
hipi
25.01.10,15:42
poradim ti lepsie forum na auto problemy je forum.autobazar.eu
Laco-monter
25.01.10,18:43
Vraj "pežotík",

aj ho hladkáš sem-tam ?
najag
26.01.10,15:31
To nemusi byt vobec problem benzinu. Moze ist o problem, ktory je nepravidelny a ktory zaroven, nasledne vzdy znuluje po nastartovani motora zaznam poruchy z pamate. Takze moze ist o problem riadiacej jednotky, problem zapalovania.......pamatam jeden Peugeot 309, ktory mal uplne rovnaky prejav poruchy, ale vzdy pri testovani v servise, bol bez problemov, motor siel ako gula. Vymenilo sa zapalovanie......a dalsie komponenty za tisicky, ale porucha bola stale.......potom sa to muselo riesit radikalne - predajom auta a samozrejme, o poruche sa nepovedlo ani pol slova. Asi bude najlepsie, ak to urobis tiez, pretoze je to nekonecne.
Zuzka 335
27.01.10,12:35
To nemusi byt vobec problem benzinu. Moze ist o problem, ktory je nepravidelny a ktory zaroven, nasledne vzdy znuluje po nastartovani motora zaznam poruchy z pamate. Takze moze ist o problem riadiacej jednotky, problem zapalovania.......pamatam jeden Peugeot 309, ktory mal uplne rovnaky prejav poruchy, ale vzdy pri testovani v servise, bol bez problemov, motor siel ako gula. Vymenilo sa zapalovanie......a dalsie komponenty za tisicky, ale porucha bola stale.......potom sa to muselo riesit radikalne - predajom auta a samozrejme, o poruche sa nepovedlo ani pol slova. Asi bude najlepsie, ak to urobis tiez, pretoze je to nekonecne.
Nepatrím medzi pesimistov, ale mám pocit, že asi máš pravdu. Ešte jeden "detail", ktorý som nespomenula. Pri poruche svieti na oranžovo kontrolka motora - porucha motora. Neviem, či som tým niečo upresnila. Inak je pomerne málo jazdený, je mi ho ľúto predať.
elpka
27.01.10,12:49
Milí poradáci, sú tu porady najrôznejšieho druhu, preto dúfam, že nájdem niekoho, kto mi poradí s autom. Mám pežotík 206 a pravdepodobne som načerpala do nádrže nekvalitný benzín. Prejavuje sa to tým, že sa preruší vstrekovanie, auto odmieta ísť, aj keď je nádrž plná. Riešim to tak, že zastanem na okraji cesty, počkám niekoľko minút a horko - ťažko pokračujem v ceste. V servise mi povedali, že vozidlo neukazuje žiadnu vadu. Prosíííím, nemáte podobnú skúsenosť? Nikomu to ale neprajem. Ďakujem vopred.

o tom benzíne si sklopevne presvedčená, alebo si to len ty myslíš.....ja som takéto niečo mala na benzínovom motore, že auto po 2 km zhaslo úplne a po niekoľkých minútach som ho normálne naštartovala.....bol vadný halov snímač, ale to som mala ešte na favorite...ale tiež im v servise dlho trvalo kým na to prišli, i keď im to na diagnostike ukazovalo...
elpka
27.01.10,12:52
Vraj "pežotík",

aj ho hladkáš sem-tam ?

aj ja mám pežotíka a aj ho sem tam pohladkám, aby poslúchal....:D
Laco-monter
28.01.10,07:32
Nepatrím medzi pesimistov, ale mám pocit, že asi máš pravdu. Ešte jeden "detail", ktorý som nespomenula. Pri poruche svieti na oranžovo kontrolka motora - porucha motora. Neviem, či som tým niečo upresnila. Inak je pomerne málo jazdený, je mi ho ľúto predať.
To mate preto,že ste už z tej dobroty tak namlsaní,že kupujete predražené autá z kopou zbytočnej elektroniky,ktorá sa kazí a čo je ešte horšie jeden system blokuje druhy.
Hlavne nepredávajte auto,lebo spusta ĺudí ,len na to čaká kupiť malo jazdené auto za dobrý peniaz.
Oranžová kontrolka znamena "check motora", teda kontrolu jeho základnych funkcii,hlavne zapaĺovania a vstrekovania,vrátane spätného signalu z lambda sondy
a tam by som hĺadal príčinu chyby.Pretože vstrekovanie pracuje tým sposobom,že riadiaca jednotka neustále kontroluje,čo prechádza cez lambda sondu aké splodiny horenia a podĺa toho koriguje vstrekovanie benzínu.
Teda vymeniť lambda sondu,reči o palivovom filtri su somarina, tiež skontrolovať nástrek palivového čerpadla,koĺko benzínu dáva,či je v zberači ku vstrekom dostatočný tlak a množstvo benzínu.
Takže tak.
magnum
28.01.10,07:47
ak je to peugeut tak na 99% je to zapalovaci modul/zapalovacia cievka. presne takto sa to prejavuje. chyba v pocitaci nemusi byt ulozena ziadna. je to oprava cca do 200 EUR (velmi hruby odhad).

ked to vyriesis napis co to bolo ono ale ja osobne som presvedceny ze ano.
najag
28.01.10,08:06
ak je to peugeut tak na 99% je to zapalovaci modul/zapalovacia cievka. presne takto sa to prejavuje. chyba v pocitaci nemusi byt ulozena ziadna. je to oprava cca do 200 EUR (velmi hruby odhad).

ked to vyriesis napis co to bolo ono ale ja osobne som presvedceny ze ano.

Aj vtedy si mysleli v servise, ze je to modul zapalovania, stalo to cez 6000,-Sk a po vymene ta ista zavada dalej. Servisy nemaju nahradne moduly k dispozicii a taketo pokusy na ucet zakaznika nestoja za nic. Ostane mu auto s tou istou zavadou, kopu dobrych, ale velmi drahych nahradnych dielov, ktore nikto nebude potrebovat a vietor v penazenke. Tento druh zavd je velmi problematicky, pretoze je tazko zistitelny. A je potrebne si uvedomit, ze pri niektorych vadach niektorych dielov prepina riadiaca jednotka na nahradnu hodnotu a motor startuje, aj ked je diel vadny, pretoze nie je az tak dolezity jeho vstupny udaj pre cinnost.Ja som mal auto k dispozicii cely tyzden, jazdil som s meracimi pristrojami, aby som nameral nejaku odchylku niekde, ked to nastane. Auto slo ako gula , ziadna zavada. Az v den, ked som sa velmi ponahlal na urad na stretnutie. Auto nenastartovalo, ja som sa mu nemohol venovat, lebo ma tlacil cas, stacilo drcnut do neho pri zaradenej rychlosti a auto nastartovalo......je to to iste, ako taketo zavady u elektroniky, je to nekonecny pribeh, najdenie zavady je skor nahoda, ako pravidlo, je treba sa toho zbavit a hotovo.
alltracboy
28.01.10,08:09
mne sa paci ako vela dokazu odbornici najst chyb bez toho aby bola vobec poriadne popisana zavada. Ja som precital vsetky prispevky a nenasiel som ziadem poriadny popis zavady. To ze auto skape nieje podstatne, podstatne je akym stylom skape, kedy s to stava, -teply studeny motor.. proste co najviac informacii. nekvalitny benzin je hlupost.. to by robilo uz od pumpy.
kyblik
28.01.10,08:19
To mate preto,že ste už z tej dobroty tak namlsaní,že kupujete predražené autá z kopou zbytočnej elektroniky

Laci už autá od r.v.96 majú kopu elektroniky... Preto ma prekvapilo, že to v servise nezistili...


reči o palivovom filtri su somarina

ano, pokiaľ svieti oranžová kontrolka... to sme sa ale dozvedeli až v 20tom príspevku, chvalabohu.:eek:

V tom prípade je to iná situácia, zabudni na palivový filter (hoci aj tam môže byť zrada) a daj to ešte raz napichnuť na PC. No s najväčšou pravdepodobnosťou to bude lambda sonda...
najag
28.01.10,09:08
a daj to ešte raz napichnuť na PC. No s najväčšou pravdepodobnosťou to bude lambda sonda...

A preto tolko aut jazdi s vadnymi lamda sondami....diagnostika sondy pritom nie je velky problem, staci zmerat napatia na nej, o jej necinnosti svedcia namerane emisie.......pri vadnej sonde riadiacia jednotka prepina na nudzovy chod motora.
alltracboy
28.01.10,09:37
pri vadnej sonde bude auto viac zrat, horsie tahat,ale nie skapinat. Problem je, ze je tam chyba na diagnostike a pokial nebude vediet presne coho sa to tyka tak nieje ako pokracovat.
magnum
28.01.10,12:46
ak do toho stacilo drgnut tak to bol spinac alebo rotor startra ale najprv treba dokladne skontrolovat ukostrenie startra a motora..., pre mna je to uplne dobry a dostacujuci popis
edit: este by to mohol byt veniec ale starter by musel tak ci tak von

ak auto po prejdeni par kilometrov po dialnici skape a potom nejde nastartovat hoci starter toci motor tak je to zapalovacia cievka na tych 99% to 1 si necham na omyl...

lambda sonda nepredpokladam teraz v tomto pripade... inak odmerat lambda sondu v zime je dost velky problem nie je to az tak jednoduche ako by sa mohlo zdat
alltracboy
28.01.10,13:26
preco by mal byt problem zmerat lambdu v zime? To ma fakt zaujima :D
magnum
29.01.10,06:28
jasne ze ked prides s 4-8 rocnym autom na emisnu a vyhodia ta tak je s najvacsou pravdepodobnostou lambda ale odmerat ju je problem preto lebo v -20 je problem na mieste a mimo dielne zohriat to auto tak aby lambda vobec zacala fungovat. :D
druha vec je ze vyhodnotit oscilogram ako poznam servisy vie tak 1-2 mechanici v ramci servisu ale to uz so zimou nesuvisi aj ked...
ver ze vela servisov a vsetky stanice emisnej kontroly to robia tak ze rano sa postavia auta do radu kde niektori nechaju sice bezat motor ale ked tam hodinu cakaju tak na volnobehu sa ta sonda jednoducho nevladze zohriat na prevadzkovu teplotu. ine je ak je to sonda vyhrievana ale tiez to nie je bohvieco... ale ak robis vo fachu tak o tom vies...

tomuto pezotiku ale nerobi problem lambda sonda takze
alltracboy
29.01.10,07:24
neviem kam chodis na STK, ale vzdy pred meranim emisii minimalne minutu drzia motor na 3k otackach. Navyse je to aj kvoly pracovnej teplote katalizatoru.
magnum
29.01.10,07:31
ak sa doriesi ten peugeot tak by som velmi velmi poprosil a bol by som vdacny za info co s tym bolo... vdaka Zuzi ;)

pred 4ma rokmi som na stk chodil tak 2-3-krat za den cca rok :D
Laco-monter
29.01.10,17:55
o to.....bol vadný halov snímač, ...

"halov snímač " , aký halov snímač ?

Vysvetli prosim,čo to je ten halov snímač.
avonka1
30.01.10,22:06
Páči sa mi v tejto diskusii jeden návrh: "predaj to auto a kupcovi o poruche nehovor".
Presne takto sme kúpili P206 pred dvoma rokmi, časom sa na ňom ukázalo tooooooľko chýb, toľko peňazí, čo sme minuli na opravy!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrôza!
Teraz fičí bez problémov, ale má už 12 rokov, takže by sme ho chceli vymeniť za podtatne novšie, a čo ak zasa kúpime takýto "šrot" ?!?! :eek::eek::eek:
Laco-monter
30.01.10,22:11
Auto nie je fetiš,je to predmet dennej potreby.

To znamená,že ak potrebujem na ňom niečo vymeniť aby lepšie fungovalo,tak to vymenim a nefńukám okolo toho.
najag
31.01.10,07:17
ak do toho stacilo drgnut tak to bol spinac alebo rotor startra ale najprv treba dokladne skontrolovat ukostrenie startra a motora..., pre mna je to uplne dobry a dostacujuci popis
edit: este by to mohol byt veniec ale starter by musel tak ci tak von

ak auto po prejdeni par kilometrov po dialnici skape a potom nejde nastartovat hoci starter toci motor tak je to zapalovacia cievka na tych 99% to 1 si necham na omyl...

lambda sonda nepredpokladam teraz v tomto pripade... inak odmerat lambda sondu v zime je dost velky problem nie je to az tak jednoduche ako by sa mohlo zdat

Starter bol v naprostom poriadku, cez starter ale motor nenaskocil, iba na drcnutie .......:D...a samozrejme, pocas startovanie cez starter nedochadzalo k poklesu napatia, pre ktory by riadiacia jednotka blokovala svoju cinnost.......:D a tych 99 % pre zapalovaciu cievku je pofidernych,pretoze iba 1 % pre ostatne systemy ?????????:D:D:D