zaba_zv
24.01.10,13:36
Zdravim
Chcel by som zistit jednu informaciu..mam tento notebook:
ompaq Presario CQ60-313 Procesor (CPU) AMD Athlon X2 QL-65 2.1GHz
Operačná pamäť (RAM) 3 GB DDR2
Pevný disk (HDD) 160 GB 5400rpm
Optická mechanika DVD-RW Double Layer LightScribe ± vypaľovanie obrázkov pomocou Laseru
Grafická karta nVidia GeForce 8200M 512MB
Display(LCD) 15,6" WXGA+ s rozlišením 1 366 x 768 bodov BrightView - lesklý extra čierny display
Sieťové karty 10/100 mBit, WiFi 802.11 b/g, modem 56 kBit
Zvuková karta ano, 2x reproduktory Altec Lansing
Porty Webcamera, 3xUSB, HDMI, VGA, čítačka kariet
Operačný systém Windows Vista Home Premium
Iné Výhodou je numerická klávesnic


Ta grafika je integrovana...pozeral som videa na youtube ako tam ludia rozbehli aj hry ako su GTA IV crysis a tak..chcem sa spytat da sa niako zvysit vykon grafickej karty??
Ci je daky program aby si grafika brala ramku ..u intelackych kariet si grafiky beru virtualnu pamet z ramiek.
zdenka131
24.01.10,16:24
Zvýšenie výkonu grafiky sa dá dosiahnuť pretaktovaním.
Tu je link, kde sa dajú stiahnuť programy: http://graficke_karty.a4.cz/
Charon
25.01.10,05:48
Zvýšiť výkon a zväčšiť pamäť grafickej karty nie je to isté. Karta v NTB má (túto osobne nepoznám) funkciu, že jej zvýšenie je na úkor RAM (operačná pamäť). Teda VideoRam 1GB = 2,5GB RAM.

Existuje možnosť kúpi exrternej grafickej karty.
Chobot
25.01.10,09:58
Zdravim
Chcel by som zistit jednu informaciu..mam tento notebook:
ompaq Presario CQ60-313 Procesor (CPU) AMD Athlon X2 QL-65 2.1GHz
Operačná pamäť (RAM) 3 GB DDR2
Pevný disk (HDD) 160 GB 5400rpm
Optická mechanika DVD-RW Double Layer LightScribe ± vypaľovanie obrázkov pomocou Laseru
Grafická karta nVidia GeForce 8200M 512MB
Display(LCD) 15,6" WXGA+ s rozlišením 1 366 x 768 bodov BrightView - lesklý extra čierny display
Sieťové karty 10/100 mBit, WiFi 802.11 b/g, modem 56 kBit
Zvuková karta ano, 2x reproduktory Altec Lansing
Porty Webcamera, 3xUSB, HDMI, VGA, čítačka kariet
Operačný systém Windows Vista Home Premium
Iné Výhodou je numerická klávesnic


Ta grafika je integrovana...pozeral som videa na youtube ako tam ludia rozbehli aj hry ako su GTA IV crysis a tak..chcem sa spytat da sa niako zvysit vykon grafickej karty??
Ci je daky program aby si grafika brala ramku ..u intelackych kariet si grafiky beru virtualnu pamet z ramiek.

Na tvojom mieste by som to nerobil. Tá karta má tiež zdieľanú pamäť s NB a dokáže si brať až 512 MB. Keby si aj zvýšil zdieľanú pamäť pre GK, nepomohlo by ti to. Aj výkonnejšie GK majú 512 MB pamäte, iba high end karty majú viac (1 GB, dvojjadrové až 2 GB). Veľkosť pamäte nie je jedinný parameter, čo robí GK výkonnou. Ani samotné pretaktovanie nemusí stačiť, pretaktovaním získaš možno o 5 - 10 % vyššiu frekvenciu pamäte. Raz keď je tá karta rady 8200M určená pre menej náročné grafické aplikácie, tak si nepomôžeš. Fénom s plachetnicou nepohneš.

Možno nejakú hru rozbehneš na minimálnom rozlíšení pri vypnutí všetkých detailov a iných doplnkových funkcií (AA), ale to bude hra z núdze. Ak si chceš vychutnať hru, tak tu máš návod, ako vymeniť GK v notebooku...:

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=8545

;);)