mocika
24.01.10,15:21
Dobrý deň všetkým poraďákom!

Mám na Vás taký dotaz, ako to je, keď živnostník - szčo začne podnikať v januári tohto roku a nemusí platiť odvody do sociálnej poisťovne, či má aj tak povinnosť vyplniť registračný list.

A nakoľko je súčasne aj zamestnávateľom, registračný list zamestnávateľa bol vyplnený, ale neviem, či treba zvlášť aj registračný list FO pre živnostníka?

Za odpovede vopred ďakujem!
Zoltán Kovács
24.01.10,14:24
Dobrý deň všetkým poraďákom!

Mám na Vás taký dotaz, ako to je, keď živnostník - szčo začne podnikať v januári tohto roku a nemusí platiť odvody do sociálnej poisťovne, či má aj tak povinnosť vyplniť registračný list.

A nakoľko je súčasne aj zamestnávateľom, registračný list zamestnávateľa bol vyplnený, ale neviem, či treba zvlášť aj registračný list FO pre živnostníka?

Za odpovede vopred ďakujem!

RLFO pre szčo nie je potrebný vyplniť, a ani podať do SP. Len keď chce byť dobrovoľne poistený.
Iwett
24.01.10,14:27
Dobrý deň všetkým poraďákom!

Mám na Vás taký dotaz, ako to je, keď živnostník - szčo začne podnikať v januári tohto roku a nemusí platiť odvody do sociálnej poisťovne, či má aj tak povinnosť vyplniť registračný list.

A nakoľko je súčasne aj zamestnávateľom, registračný list zamestnávateľa bol vyplnený, ale neviem, či treba zvlášť aj registračný list FO pre živnostníka?

Za odpovede vopred ďakujem!
Reg.list sa vypisuje, až keď budeš mať príjem, na základe ktorého budeš povinne poistený. Ináč, len ak by si chcel byť dobrovolne poistený.
mocika
24.01.10,17:18
Ďakujem za rady!