danielslivka
24.01.10,16:35
Dobrý deň,

rád by som sa informoval na nutnosť predložiť nové dokumenty ku schválenému sociálnemu štipendiu. Som študentom denného štúdia na vysokej škole a v tomto akademickom roku (2009/2010) mi bolo schválené sociálne štipendium.

Mám povinnosť predložiť nové podklady pre schvaľovanie tohto sociálneho štipendia (výpis z daňového priznania a pod.) aj napriek tomu, že mi doporučeným listom bolo schválené štipendium až do 30. júna 2010? Ak áno, aký § sa tejto problematike venuje? Vo vyhláške 102/2006 Z.z., podľa ktorej mi bolo schválené štipendium, som nič o nutnosti žiadať o prepočítanie štipendia v priebehu jeho poberania nenašiel.

Prikladám citáciu z Vyhlášky MŠ SR o priznávaní sociálneho štipendia študentom vysokých škôl (dotknuté časti som zvýraznil):


§ 7

(4) Sociálne štipendium sa priznáva v novej výške od prvého dňa kalendárneho mesiaca, v ktorom študent požiadal o prehodnotenie priznanej výšky sociálneho štipendia, ak je nová výška sociálneho štipendia vyššia ako doterajšia, inak od prvého dňa mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom študent požiadal o priznanie novej výšky sociálneho štipendia.

Otázka teda znie, či mám povinnosť podať žiadosť o prehodnotenie, ak by výška sociálneho štipendia bola (pravdepodobne, po mojom laickom výpočte) nižšia - a ak áno, ktorý zákon (vyhláška) a paragraf ma k tomu zaväzuje.

Nebudem predsa podávať žiadosť o prehodnotenie, ak nemusím, skôr, ako skončí platnosť súčasného rozhodnutia (30.06.2010), na druhej strane však nechcem potom štipendium od januára až do júna vracať..

Ďakujem za Vaše odpovede!