michaela2111
24.01.10,18:43
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť ohľadom výberu vysokej školy. Momentálne chodím na gymnázium so všeobecným zameraním. S učením problémy nemám, na vysvedčení sú to jednotky, dvojky. Som tretiačka. Viem, že ešte je možno skoro na takéto otázky, ale nechcem nechať všetko na poslednú chvíľu. Neviem sa rozhodnúť, na akú Vysokú školu mám ísť. V škole ma z predmetov najviac baví matematika.
Vedela by som si predstaviť, že by som bola učiteľka matematiky. Ale to asi preto, že mám skvelú profesorku matematiky. No možno by som učiteľkou chcela by tak na rok, na dva roky... ale potom by ma to asi prešlo. Neviem, či to má nejakú perspektívu. Rozmýšľala som aj nad právom, no asi to nie je to správne. Dejepis niekedy moc nemusím. Z neho ma baví iba pravek, starovek a stredovek. Nič viac... No na práve je dosť dejepisu a neviem či by som to zvládla. Také predmety ako biológia, geografia...to ma nenapĺňa. Fyziku tiež moc nemusím, čiže matfyz asi tiež nie.
Mohli by ste mi poradiť nejakú VŠ ? Niečo, čo by stálo za uváženie ?
Vopred ďakujem za všetky rady.
JarkaL
24.01.10,17:45
Ak máš rada matematiku a baví ťa práca s číslami, možno raz budeš naša kolegyňa...
zdenka131
24.01.10,17:55
A čo tak študovať farmáciu? Tam je matematika síce len v jeden rok, ale ak máš rada chémiu, tej je tam dosť. VŠ si musíš zvoliť podľa toho, čo Ťa zaujíma.
drobeceva
24.01.10,18:06
v týchto veciach je ťažko radiť, Ty vedieť...
ak Ťa baví matematika...čo tak na prírodovedeckú....?;)
jase25
28.01.10,11:49
Michaela a čo tak ekonomická? odporúčam UMB v Banskej Bystrici a skús sa pozrieť na odbor cestovný ruch :-) alebo skús UMB BB fakulta financíí a v rámci nej si vyber odbor, ktorý by Ťa zaujal :-) držím palce pri výbere!