Norushka
24.01.10,20:30
Môžete mi prosím poradiť, čo môžem jesť a čo nie?? Čítala som veľa článkov, ale ja potrebujem vedieť odpoveď ku konkretnym jedlam. Som zrejme v 5. tyzdni a viem ze teraz by som si na stravovanie mala davať najväčši pozor. Môžem jesť jedla ako maslo, tatarska omacka, horcica, kecup, salamy, sunky, parky, klobasy, rôzne tepelne upravene vajicka (prazenica, hemendex, omeletyi ked su to vyprazane jedla), knedle, cokolady, hranolky??? co by som naozaj nemala jest??? a kedze je januar, tak mam problem s tym, aby som mohla jest surovu zeleninu, ovocie sa este da. a jablka mam jest radsej len olupane?? ak sa na nich nahodou nachadzaju chemikalie...ak mi napissete,ze strava ma byt pestra, to mi tiez nepomoze.....dakujem vopred
arizona
24.01.10,19:47
Môžete mi prosím poradiť, čo môžem jesť a čo nie?? Čítala som veľa článkov, ale ja potrebujem vedieť odpoveď ku konkretnym jedlam. Som zrejme v 5. tyzdni a viem ze teraz by som si na stravovanie mala davať najväčši pozor. Môžem jesť jedla ako maslo, tatarska omacka, horcica, kecup, salamy, sunky, parky, klobasy, rôzne tepelne upravene vajicka (prazenica, hemendex, omeletyi ked su to vyprazane jedla), knedle, cokolady, hranolky??? co by som naozaj nemala jest??? a kedze je januar, tak mam problem s tym, aby som mohla jest surovu zeleninu, ovocie sa este da. a jablka mam jest radsej len olupane?? ak sa na nich nahodou nachadzaju chemikalie...ak mi napissete,ze strava ma byt pestra, to mi tiez nepomoze.....dakujem vopred
Si chorá, alebo len tehotná? To, že si tehotná, neznamená, že si chorá a potrebuješ nejaký špeciály diétny lístok.;):rolleyes:
Jedz na čo máš chuť. Obmedz trochu sladké a mastné jedlá , aby si zbytočne nepriberala.

Google :
potraviny v tehotenstve ( 46 200 pre potraviny v tehotenstve.)
http://www.google.com/search?hl=sk&client=firefox-a&rls=org.mozilla:sk:official&hs=D7o&q=potraviny+v+tehotenstve&revid=1421987480&ei=C7BcS-PBCtqb_AaLq8iIBQ&sa=X&oi=revisions_inline&resnum=0&ct=broad-revision&cd=8&ved=0CD8Q1QIoBw

Stravovanie v tehotenstve ( 64 800 pre Stravovanie v tehotenstve. (0,22 sekúnd)
http://www.google.com/search?q=Stravovanie+v+tehotenstve&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a

...snáď si niečo vyberieš, vhodné pre Teba
lorelei
24.01.10,20:39
No ked si chcela zdravo zit, to si si potom mohla rozmysliet uz davno predtym, ako si otehotnela, aby si bola spokojna a aj tvoje vedomie a svedomie, ze si dala "zdravy zaklad" dietatu. Ale pokial si skutocne zdrava aj ty, tak presne ako napisala arizona, nepotrebujes specialny jedalny listok, jedz to, co ti vyhovovalo aj doteraz - ak si zdrava a v pohode. Ja napriklad nejem maso, a ani som ho nezacala jest v tehotenstve, pretoze som zdrava uz dlhe roky, dokonca uzdravena, takze mi to vyhovuje a vysledky vsetky som mala idealne...takze ma nikto nevedel presvedcit, ze mam jest maso, alebo apson vyvary alebo hento a toto......Dcera je zdrava ako repa, a dufam,ze to tak aj zostane....takze sa prosim nestresuj, to nerobi dobrotu ani pre babatko........A budes vidiet, ze niektore chute jednoducho ani neovladnes, tak sa uvolni a telo si vypyta same, co potrebuje.....iba to kontroluj, aby to nebolo uz ozaj to prejedanie sa zbytocne.....Tot vsjo. Takze sa drz, a usmievaj sa, nerob si vrasky zo stravy......
avonka1
25.01.10,07:53
Ja som momentálne v 10.tt a nebolo to plánované, takže žiadna preventívna detoxikácia organizmu u mňa neprebehla:D.
Sprvu som bola v šoku, vypisovala som zoznamy E-čiek v strave a pri nákupoch som s lístkom kontrolovala zloženie výrobkov... Časom ma to trochu popustilo, ale žalúdok si reguluje, čo príjme a čo nie... napr. už len vôňa mastného obeda mi žalúdok obracia:eek::eek:...
Jednoznačne ovocie, zeleninka, mliečne výrobky, chudé mäsko, šunku áno, ale kadejaké salámy a klobásy obmedz. Sladkosti si tiež môžeš dopriať, ale len trošku ( nerobí to dobre ani bábätku ani chrupu- a na ten teraz pozor! ).
Takisto čipsy, kola ( ja som bola závislá na Pepsi, takže teraz len ovoniavam vrchnáčiky:---:---:---:---:--- ), príliš pikantné a slané jedlá... to nie.
A treba dodržiavať pitný režim. Doporučuje sa užívať kyselina listová- ja ju beriem, ale už ma viacerí odhovárali, vraj je to chémia...
Držím palčeky, aby sa Ti narodilo krásne zdravé bábätko a robilo Ti len radosť:)!
ludmilla
25.01.10,09:19
Čo je dôležité: Nejesť za dvoch!!!!
Žena podrebuje denne asi 2100 kalórií. Tehotná žena od druhého až tretieho trimestra do 2500 kalórií. Žena, ktorá kojí asi 3000 kalórií.
Strava má byť jednoducho vyvážená - má obsahovať mliečne výrobky, zeleninu, ovocie, mäso, ryby, vajcia, tuky a obilniny.
Dležitá je kyselina listová ako uviedla aj Avonka v predošlom príspevku, je to jeden veľmi dôležitý vitamín, ktorý pomáha pri stavbe a tvorbe embryonálneho nervového systému, je to taká prevencia proti defektom neurálnej trubice - to sú vlastne defekty nervového systému počas vývoja, čo je ráštep chrbtice, rázštepy pery, podnebia a čeluste. Kyselina listová má najlepší účinok, keď je podávaná s vitamínom C a B12. Kyselinu listovú obsahuje jačmeň, pšeničné klíčky, sója bôb, fazule, teľacia pečeň, šalát z čakanky, pomarančová šťava, šošovica, ryža a hrach.
Denná dávka by mala byť 0,4 mg/deň najmenej do tretieho mesiaca.
Ďalšou dôležitou zložkou stravy je železo, pretože objem krvi je vyšší. Železo je v zelenej zelenine - brokolica, špenát ale aj v červenej repe, jahodách, marhuliach, obilninových produktoch musli, chlieb. Telo lepšie spracováva železo, keď je podávaná strava bohatá na vitamín C napr. pomaranče. Naopak káva a čaj brzdí vstrebávanie železa.
Dôležitý je aj zinok pri vývoji dieťatka.
Čoho sa skôr vyvarovať je väčšie množstvo vitamínu A, pri vyšších množstvách môže prísť k poškodeniu embrya, vit. A sa najviac nachádza v pečeni a pečeňových paštétach, tie je lepšie obmedziť. Vyvarovať sa steakov, polosurového, surového mäsa, surových vajec, piť menej kávy, čaju a alkohol a cigarety by mali ostať tabu.
ludmilla
25.01.10,09:24
JDoporučuje sa užívať kyselina listová- ja ju beriem, ale už ma viacerí odhovárali, vraj je to chémia...
:)!

Kyselina listová je veľmi dôležitá v tehotenstve, ideálne by bolo užívať ju ešte 2 mesiace pred počatím.
Norushka
25.01.10,17:03
a je normalne ak ma zena zvysenu teplotu? (37,2°) v 5. t. napr. ? a dakujem za vsetky rady a odporucania, budem sa snazit, aby sa to narodilo zdrave a silne ;)
ludmilla
25.01.10,17:46
a je normalne ak ma zena zvysenu teplotu? (37,2°) v 5. t. napr. ? a dakujem za vsetky rady a odporucania, budem sa snazit, aby sa to narodilo zdrave a silne ;)

U žien v prvom trimestri býva teplota zvýšená v priemere o 0,5°C
Norushka
30.01.10,08:47
a otazka mimo temu. Je mozne ze telo dokaze pocas nejakej hormonalnej poruchy produkovat hormon HCG?? test ukazal 2x ze je pozitivny, je mozne ze to nemusi znamenat tehotenstvo? ved ten hormon produkuje embryo pocas tehotenstva, takze mozr nastat aj taka porucha,zeby sa dokazal produkovat aj mimo neho???
LauraL
01.02.10,17:21
a je normalne ak ma zena zvysenu teplotu? (37,2°) v 5. t. napr. ? a dakujem za vsetky rady a odporucania, budem sa snazit, aby sa to narodilo zdrave a silne ;)
Pozor iba na teploty okolo 38°C, tie su nebezpecne!! a to aj pri sportovani alebo kupelu. Keby si mala dalsie tazkosti- nadchu, skrabanie v hrdle alebo iba svalovicu, lepsie vyhladat hned lekara. (mna hned nechal doma- pre istotu v 11.tt)
Nech sa to zdravucke narodi:)
LauraL
01.02.10,17:26
a otazka mimo temu. Je mozne ze telo dokaze pocas nejakej hormonalnej poruchy produkovat hormon HCG?? test ukazal 2x ze je pozitivny, je mozne ze to nemusi znamenat tehotenstvo? ved ten hormon produkuje embryo pocas tehotenstva, takze mozr nastat aj taka porucha,zeby sa dokazal produkovat aj mimo neho???
Citala som, ze zenske telo ho v malej miere produkuje+ mozno si mala velmi citlivy test. Ale aj tak by som na tvojom mieste zasla za gynekologom, ten zisti hladinu horm. z krvi a pripadne vysvetli, o co by mohlo ist
delonka
02.02.10,06:31
Ja som momentálne v 10.tt a nebolo to plánované, takže žiadna preventívna detoxikácia organizmu u mňa neprebehla:D.
Sprvu som bola v šoku, vypisovala som zoznamy E-čiek v strave a pri nákupoch som s lístkom kontrolovala zloženie výrobkov... Časom ma to trochu popustilo, ale žalúdok si reguluje, čo príjme a čo nie... napr. už len vôňa mastného obeda mi žalúdok obracia:eek::eek:...
Jednoznačne ovocie, zeleninka, mliečne výrobky, chudé mäsko, šunku áno, ale kadejaké salámy a klobásy obmedz. Sladkosti si tiež môžeš dopriať, ale len trošku ( nerobí to dobre ani bábätku ani chrupu- a na ten teraz pozor! ).
Takisto čipsy, kola ( ja som bola závislá na Pepsi, takže teraz len ovoniavam vrchnáčiky:---:---:---:---:--- ), príliš pikantné a slané jedlá... to nie.
A treba dodržiavať pitný režim. Doporučuje sa užívať kyselina listová- ja ju beriem, ale už ma viacerí odhovárali, vraj je to chémia...
Držím palčeky, aby sa Ti narodilo krásne zdravé bábätko a robilo Ti len radosť:)!
avonka, to je krásne -ovoniavanie vrchnáčikov, si silná osobnosť, želám ti len to najkrajšie a najlepšie, určite sa ti narodí krásne dieťatko, ktoré budeš ľúbiť z celého srdca a ked už to budeš potrebovať ty, bude ti oporou.
delonka
02.02.10,06:43
Môžete mi prosím poradiť, čo môžem jesť a čo nie?? Čítala som veľa článkov, ale ja potrebujem vedieť odpoveď ku konkretnym jedlam. Som zrejme v 5. tyzdni a viem ze teraz by som si na stravovanie mala davať najväčši pozor. Môžem jesť jedla ako maslo, tatarska omacka, horcica, kecup, salamy, sunky, parky, klobasy, rôzne tepelne upravene vajicka (prazenica, hemendex, omeletyi ked su to vyprazane jedla), knedle, cokolady, hranolky??? co by som naozaj nemala jest??? a kedze je januar, tak mam problem s tym, aby som mohla jest surovu zeleninu, ovocie sa este da. a jablka mam jest radsej len olupane?? ak sa na nich nahodou nachadzaju chemikalie...ak mi napissete,ze strava ma byt pestra, to mi tiez nepomoze.....dakujem vopred
Norushka, ty neplánuj, počúvaj svoje telo, ked ti bude prikazovať niečo, čo sa ti prieči, tak si daj len polovičku., nebráň sa pocitom a chutiam, dieťatko ti bude hovoriť, čo si želá., ja som napr. nikdy neznášala ležanie vo vani pred tehotenstvom - moje dieťatko mi však každé poobedie naprogramovalo - plačkanie sa vo vani, poslúchla som.,
nezamýšľaj sa nad tým, čo je zdravé a čo nie - vždy reaguj s citom a najmä - užívaj si tehotenstvo - nikdy, nikdy v živote som sa necítila tak dobre, ako ked som bola tehotná - moja výška je 150 cm, váha pred otehotnením bola 48 kg, pribrala som 8 kg počas tehotenstva, rodila som cisárskym rezom, pretože, ako mi lekár v pôrodnici povedal, moje dieťatko je veľké, moja panva úzka, tak len z toho dôvodu pristúpili k cisárskemu rezu a mňa to neuveriteľne potešilo, pretože som mala obavy, že budem mať maličké dieťatko., bola som v pôrodnici 8 dní, bola som najmenšia zo všetkých mamičiek počas tých dní, a moja dcéra bola najväčšia a najťažšia, to považujem za môj životný úspech.,kojila som 10 mesiacov, pokým ma potvorka nezačala hrýzť.
nedumaj, užívaj si a teš sa., veľa, veľa zdravia.,
avonka1
02.02.10,21:34
Delonka, ďakujem, si veľmi zlatá:). Musím poznamenať, že až taká silná osobnosť nie som, neodolala som a veru už som stiahla fľašu Pepsi!!!! Za týždeň. Ej, nemali mi ju kupovať, lebo to bolo priveľké pokušenie:(!!!
V pondelok pôjdem na poradňu a poprosím dr. o výmenný lístok k psychológovi- nedokážem prekonať hrôzu z pôrodu ( zrejme som kedysi v detstve videla nejaký hororový pôrod v TV - odjakživa som z toho mala desy ). Ak máte na toto niekto trik, sem s ním, lebo vety typu " zvládli to miliardy žien pred tebou, zvládneš to aj ty:---" akosi stále nefungujú... vopred srdečná vďaka!!!
delonka
03.02.10,06:15
Delonka, ďakujem, si veľmi zlatá:). Musím poznamenať, že až taká silná osobnosť nie som, neodolala som a veru už som stiahla fľašu Pepsi!!!! Za týždeň. Ej, nemali mi ju kupovať, lebo to bolo priveľké pokušenie:(!!!
V pondelok pôjdem na poradňu a poprosím dr. o výmenný lístok k psychológovi- nedokážem prekonať hrôzu z pôrodu ( zrejme som kedysi v detstve videla nejaký hororový pôrod v TV - odjakživa som z toho mala desy ). Ak máte na toto niekto trik, sem s ním, lebo vety typu " zvládli to miliardy žien pred tebou, zvládneš to aj ty:---" akosi stále nefungujú... vopred srdečná vďaka!!!
avonka, niečo podobné strašilo aj mňa, veľmi som túžila mať deti,nevedela by som si život bez nich ani predstaviť., som menšieho vzrastu, úzke boky a k tomu boli problémy s očami., mala som akétaké info, že by bolo najlepšie rodiť cisárskym rezom, moja gynekologička však nič podobné nenaznačila, snažila som sa na to nemyslieť počas tehotenstva a myslím si, že sa mi to aj darilo, vzhľadom k tomu, že som sa skutočne dobre cítila a tešila sa na bábätko., myslím, že tá radosť a viera, by mala byť u teba silnejšia ako obavy, skús, vždy ked prídu "tie myšlienky" potlačiť ich predstavou na čo sa najviac tešíš, resp.aké asi bude tvoje dieťatko, aké bude mať očká, vlásky, čo budete spolu robiť atď., skrátka, jednu myšlienku zameň za druhú., a ako to dopadlo so mnou? plodová voda mi odtiekla presne na deň pôrodu ako vypočítala gynekologička, ja som dokonca jej dátumu neverila, usmievala som sa, ved ja viem, kedy budem rodiť, vedela som kedy som otehotnela, no ale vyšiel jej dátum, podstatné je však to, že pôrodné bolesti sa u mňa nedostavili, pri prehliadke lekár skonštatoval, že moje dieťatko je veľké a musí ísť von cisárom., miesto strachu, že ako to dopadne, ja som mala preveľkú radosť, že mám veľké dieťa., tým chcem avonka povedať, že príroda si sama pomohla, aj ty musíš veriť, že všetko dobre dopadne., manžel vie o tvojich obavách? je dobré mať pri sebe človeka, ktorý je rozhodný, má info a v prípade ked by sa skutočne niečo dialo, aby vedel čo je pre vás obidvoch najlepšie., možno by stálo za to, požiadať aj tvojho lekára, či by ťa neposlal niekam na pohovor - psychológ? k niekomu kompetentnému., začať by si však mala u seba a pokúsiť sa presne definovať z čoho máš strach., všetko krásne želám a len pekné dni.
reku
03.02.10,07:19
Prvy trimester asi tak od 8 tyzdna ti bude byvat zle, takze vela toho nepojes. Nemala by si jest surove maso - napr. v klobasach, biftek, zle uvarene maso (ale iba ak predtym nebolo zmrazene) kvoli toxoplazmoze ak si ju este neprekonala. Toxo mozes dostat aj zo zle umytej zeleniny. Kamaratka mi hovorila, ze ona nejedla nic z citrusov, lebo jej sestre sa narodila mala a ma astmu, pritom nikto alergicky u nich nie je, tak si vydedukovala, ze to bolo asi tymi citrusmi, nakolko citrusy su alergenom tak isto ako arasidy.
avonka1
03.02.10,07:45
delonka, my sme deti neplánovali ( aj kvôli mojim "desom" , aj kvôli tomu, že robím s deťmi a viem, čo to obnáša ), ale stalo sa.
Priateľ o mojich traumách vie, ale berie to tak, že "všetky ženy sa boja pôrodu". Veľmi by mi pomohlo, keby bol v tej "osudnej" chvíli pri mne, ale nehrozí... :-(
912
03.02.10,07:52
Ja som v 26.týždni a najviac mi idú práve mandarinky a čerstvý ananás (keď ho vidím len v obchode až slintám...) Z banánov ma páli žáha. Počas celého tehotenstva mi vôbec nebolo zle a keby mi nezačali byť malé nohavice, tak snáď ani neviem, že som tehotná :D Ja akurát dnes pozerám na nete účinky kofeínu na bábätko, pretože posledné dva-tri týždne sa neviem DOJESŤ kávy :o - dobre čítate, nechutí mi kávu piť, ale namočiť jazyk do čerstvo zomletej kávy a potom ju chrumkať. A nedokážem odolať. Aj si nadávam, aj nepomáha. Toľko moje skúsenosti.
Fabiana
03.02.10,10:02
Ja sa neviem dojest cokolady, to ako moja mamina ked mna cakala...a moje prve samostatne kroky tiez viedli za tablickou cokolady, ktoru mi priniesla krstna mama :-). Ja som bola zvyknuta si dat kavu rano, aby som mohla ist na wc :-))) v tehu som ju zamenila za caro - kavovinovu zmes. Tiez mi chutili tie pomarance, na vianoce som sa ich nevedela dojest, tak uvidime ci mala bude mat nejaku alergiu...(dufam, ze nie). V poslednom trimestri mam znizeny hemoglobin a vraj by som sa mala vyvarovat mliecnym vyrobkom a kave, ktore ho znizuju. Vstrebavaniu hemoglobinu vraj napomaha kyselina listova, vitamin C a taktiez susene slivky. Ja sa toho ovocia neviem dojest! - neviem co by som robila, keby som mala tehu cukrovku. Vtedy, ak je neliecena sa vraj rodia velike deti.
avonka1
03.02.10,13:14
Dievčatá, tuším sme to tu zmenili na "lampáreň":D:D:D.
Mne chutia zavárané višne:---.
delonka
04.02.10,06:17
delonka, my sme deti neplánovali ( aj kvôli mojim "desom" , aj kvôli tomu, že robím s deťmi a viem, čo to obnáša ), ale stalo sa.
Priateľ o mojich traumách vie, ale berie to tak, že "všetky ženy sa boja pôrodu". Veľmi by mi pomohlo, keby bol v tej "osudnej" chvíli pri mne, ale nehrozí... :-(
avonka, dobre som rozumela, že nechce byť pri pôrode? ak áno, nevadí, nájdi si iného človeka, kamošku, mamu, sestru, kohokoľvek, komu ty, ty veríš., to je momentálne pre teba najdôležitejšie., a nečuduj sa priateľovi ani ho neztracuj, sú to len chlapi.,

krásny deň, ničím si ho nedaj pokaziť, napíš, čo bábätko? ako si ho predstavuješ? na čo sa najviac tešíš, ked sa narodí.
avonka1
04.02.10,09:10
delonka, dobre si to pochopila:cool:...
zatiaľ si bábätko nejak nepredstavujem, necháme sa prekvapiť, aké bude:---...
avonka1
04.02.10,12:38
Norushka, konečne pripájam aj niečo k téme:
http://primar.sme.sk/c/4117137/vyziva-pocas-tehotenstva.html
Fabiana
05.02.10,16:52
Ja som zase nasla toto:
http://babymed.com/Blog/Blog.aspx?187
Rýchly preklad: Jedlá, ktorým by sme sa mali vyhýbať v tehotenstve.
Makke syry, pretoze mozu obsahovat bakteriu listeriu.
Vajcia, pretoze mozu obsahovat salmonelu.
Ryby, pretoze by mohli obsahovat ortut - nizsie su vymenovane tie, ktore obsahuju najvyssi level ortuti a nesmu sa jest v tehotenstve a tie ktore obsahuju vyssi level ortuti a mozeme ich jest iba par sust.
Maso - predovsetkym zle uvarene a surove, ako su bifteky - mozu obsahovat toxoplazmozu. Vyhybat sme sa mali domácim klobáskam a baranine (treba uvarit, potom sa mozu jest).
Kuracina - zle uvarena moze obsahovat salmonelu.
Kofein - pri obsahu viac ako 300mg v prvom trimestri je velmi nebezpecny. Nemalo by sa pit viac ako 2 salky kavy denne.

Kto ma zaujem, moze si nasledovny clanok prelozit cez google prekladac.

Foods to Avoid when Trying to Conceive and Pregnant

There are many foods you should avoid when you are trying to conceive and while you are pregnant. The reason you should avoid them both before and after conception is because you often won’t know immediately that you have conceived. Therefore it is important that the foods that could be harmful for the baby are eliminated prior to conception so they are never introduced to the baby.
Food Pregnancy

Soft Cheeses

All forms of soft cheeses should be avoided because of the harmful bacteria (listeria) they contain. Some examples of cheeses to avoid are feta, brie, and various soft white cheeses. If you are an avid fan of cheese try to fill your cravings with hard cheeses such as cheddar and other processed cheeses. Heating up cheeses to 165 will kill the bacteria.

Eggs

Raw eggs may contain Salmonella, a bacteria that can make you sick. There are some methods of egg preparation are safe. If the yolk and white of the egg are fully cooked they can be considered safe. However, it is best to be very careful to avoid eggs that are raw or are partially cooked. Eggs that have not been properly cooked can expose you to salmonella which is harmful to both you and the baby. Additionally, foods that contain partially cooked or raw eggs should also be avoided. Some examples of dishes you should avoid while trying to conceive and while you are pregnant are mayonnaise, homemade ice cream, and homemade or unpasteurized eggnog.

Fish

Most fish are safe to eat in pregnancy, but there are some that should not be eaten because of high levels of mercury. Mercury is dangerous for both you and your baby and so exposure should be limited.

Some of the fish with the highest levels of mercury (should NOT be eaten in pregnancy) are:

* Grouper
* Marlin
* Orange roughy
* Tilefish
* Swordfish
* Shark
* Mackerel (king)

High Mercury (Eat no more than three 6-oz servings per month)

* Bass saltwater
* Croaker
* Halibut
* Tuna (canned, white albacore) See tuna chart below
* Tuna (fresh bluefin, ahi)
* Sea trout
* Bluefish
* Lobster (American/Maine)

It would be wrong to avoid fish all together during their pregnancies. Fish is a healthy choice for the diet when eaten in moderation. Choosing light, white fish is often a healthy choice.

Meat

All meats and dishes containing meat should be well cooked before you consume them. You should avoid rare or raw meats such as home-made sausages, lamb, and rare steaks. There are a variety of bacteria that can thrive in raw meat (but especially toxoplasma) that can be harmful for you and your baby.

Chicken

Chicken needs to be cooked thoroughly before consumption at all times. Chicken can harbor salmonella which can be harmful to mom and fatal to baby. Salmonella outbreaks in recent years have been linked to tomatoes and jalapeños among other food sources.

Deli Meats

While many women think sandwiches are a healthy choice when pregnant, recent research has found the bacteria listeria common in deli meats. Listeria can lead to early loss of the fetus. Listeria crosses into the fetus and can lead to blood poisoning and / or infection.

Caffeine

Caffeine consumption in excess of 300 mg per day during the first trimester has been linked to early miscarriage as well as low birth weight and withdrawal symptoms in the infant.It is therefore not recommended to drink more than 2 cups of coffee in pregnancy.

When it comes to eating a healthy diet during pregnancy, the best foods are those that are cooked thoroughly and contain no chance of bacteria.