swing
21.09.05,11:23
Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
janka
21.09.05,09:33
tak či je to povinnosťou, to neviem, ale ked dávam daň.priznania alebo hlásenia na DU, tak mám vytlačené "potvrdenie o prevzatí........ " a tam mi tú pečiatku dajú......
Paula
21.09.05,09:57
Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.V KE na podateľniach všetkých DÚ potvrdzujú bez problému kópie daň. priznaní, hlásení, sprievodných listov, žiadostí atp. Treba ich však predložiť v momente odovzdávania originálu.
Tweety
21.09.05,10:00
Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
Je to ich povinnostou to potvrdit. Ak to nepotvrdia, nebudes mat doklad,ze to prevzali. Treba na tom potvrdeni trvat.'
Pevne nervy v boji s byrokraciou.
MM
Tweety
21.09.05,10:03
V KE na podateľniach všetkých DÚ potvrdzujú bez problému kópie daň. priznaní, hlásení, sprievodných listov, žiadostí atp. Treba ich však predložiť v momente odovzdávania originálu.

Doplnim len. Potvrdi mi to aj spravkyna dane pri osobnom prevzati.
Maria M
eko
21.09.05,10:39
Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
Aj my máme tú skúsenosť s DÚ v Mi.
Takže to robíme formou ako ti radí janka
KEJKA
21.09.05,13:28
Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
a nemáš náhodou na mysli iný prípad, napr. pri vybavovaní úveru, ked banka chce daňovým úradom potvrdené daňové priznanie? Oni mi vyhľadali originál, urobili kópiu a opečiatkovali. Za každú stranu kolok 50,- Sk.
Je to normálna služba.
Dodám, že banka neakceptovala pečiatku DU na 1.,strane, ktorú som dostala pri odovzdaní DP.
martinapo77
21.09.05,13:29
správca dane nie ma definovane v zakone nejake potvrdzovanie pri preberani danoveho priznania, ale taktiez nema to zakazane
ale minimalne by si mala dostat potvrdenie ze danove priznanie bolo podane, bud na fotokopiu alebo na potvrdenie o podani
ved ked ho posielas postou tak mas potvrdenie posty ....
ako dokazes DU ze si DPH podala keby sa na DU stratilo
v pripade ze potrebujes potvrdit napr. pre banku tak ti ho musia potvrdit ale uz za spravne poplatky
ALLL
21.09.05,13:29
V PO potvrdzuju vsetky kopie,okrem odovzdania DzP PO v marci, ktore davame priamo spravkyni...Ta nam vyda len potvrdenie o prevzati, ale na kopiu peciatku neda.
Vraj ona nemoze slubit ze tolko stran suhlasi s originalom,preto ak chceme overit ze to suhlasi z orig.,za kazdu stranu treba zaplatit...
Paula
21.09.05,13:33
V PO potvrdzuju vsetky kopie,okrem odovzdania DzP PO v marci, ktore davame priamo spravkyni...Ta nam vyda len potvrdenie o prevzatiÁno, aj takúto skúsenosť mám.
swing
21.09.05,13:52
a nemáš náhodou na mysli iný prípad, napr. pri vybavovaní úveru, ked banka chce daňovým úradom potvrdené daňové priznanie? Oni mi vyhľadali originál, urobili kópiu a opečiatkovali. Za každú stranu kolok 50,- Sk.
Je to normálna služba.
Dodám, že banka neakceptovala pečiatku DU na 1.,strane, ktorú som dostala pri odovzdaní DP.Nie je to pre banku, ale iba pre moju potrebu.
STRELEC
21.09.05,14:00
Nie je to pre banku, ale iba pre moju potrebu.DU na požiadanie potvrdzuje prevzatie čohokoľvek (priznanie, hlásenie, list, doplnenie dokladov pri kontrole ... proste čohokoľvek). U priznaní uložených na DU len potvrdia to priznanie a výkazy, ktoré sú už u nich, nie kópiu, ktorú by si si priniesla a to každú (aj nevyplnenú) stranu. To je napr. ak je potrebné priznanie a výkazy overené DU pre účely úveru, ručenia a pod.