bpetra
25.01.10,07:24
Dobre rano,

vzhladom na to, ze som zacala podnikat (SZCO) iba od 10/2009 nevyznam sa ešte vo vsetkych povinnostiach, ktore mi zo zivnosti vyplyvaju
Je nieco okrem rocneho zdravotneho zuctovania a danoveho vyuctovania, ktore sa maju podat do konca marca co este musim dolozit? Vyplyva mi este nejaka povinnost zo zakona do konca januara? Vdaka za kazdy podnet. Petra
veronikasad
25.01.10,06:28
Dobre rano,

vzhladom na to, ze som zacala podnikat (SZCO) iba od 10/2009 nevyznam sa ešte vo vsetkych povinnostiach, ktore mi zo zivnosti vyplyvaju
Je nieco okrem rocneho zdravotneho zuctovania a danoveho vyuctovania, ktore sa maju podat do konca marca co este musim dolozit? Vyplyva mi este nejaka povinnost zo zakona do konca januara? Vdaka za kazdy podnet. Petra
Do konca januára posielaš na DU tzv. bonzáky - hlásenie platieb vyplatených FO v hotovosti, ak ročný uhrn u jednej FO presiahol cca 3320 €
bpetra
25.01.10,06:30
:D vdaka, to sa ma urcite netyka
veronikasad
25.01.10,06:32
:D vdaka, to sa ma urcite netyka
Máš zamestnancov ?
bpetra
25.01.10,06:33
nie, nemam
veronikasad
25.01.10,06:39
Tak inú povinnosť do konca januára nemáš. Nezabudni ešte na výpis z DP pre sociálnu poisťovňu - termín do 30.6.2010. Ak tvoj príjem=tržby prekročil 12-násobok min. vymer.základu, do 8.7.2010 sa prihlasuješ ako povinný platitel odvodov do SP
bpetra
25.01.10,07:21
t.z. pre mna, ze ked si podam danove priznanie, kopiu mam poslat do socialnej poistovne? Uprimne, ja som v tychto veciach uplne "mimo", vymeriavaci zaklad je co? To su odvody ktore platim dobrovolne do soc.poist? Ak neprekrocim 12-nasobok, tak si nadalej platim odvody dobrovolne?
Johanka
25.01.10,07:41
t.z. pre mna, ze ked si podam danove priznanie, kopiu mam poslat do socialnej poistovne? Uprimne, ja som v tychto veciach uplne "mimo", vymeriavaci zaklad je co? To su odvody ktore platim dobrovolne do soc.poist? Ak neprekrocim 12-nasobok, tak si nadalej platim odvody dobrovolne?
Čítaj tu http://www.socpoist.sk/szco/1534s