Fany1000
25.01.10,10:53
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte, ako postupovať v prípade, že máme v MŠ individuálne začlenené dieťa a zo strany starostu je ochota financovať asistenta učiteľa. Aký je postup. Môže starosta vyhlásiť voľné miesto na túto pozíciu? A čo sa týka kvalifikačných predpokladov. Stačí, ak má vzdelanie učiteľstvo pre materské školy?V zákone som nenašla, že musí mať špeciálnu pedagogiku. Ďakujem.
ninla
25.01.10,10:56
Dobrý deň. Prosím Vás o podobnú radu ako pisateľka Fany. Čo všetko môže podľa zákona asistent učiteľa vykonávať? Aké musí mať vzdelanie? Môže vypomôcť aj s učením, zastupovaním chybajucej kolegyne? Ďakujem
Sabadka
25.01.10,13:30
Dobrý deň. Prosím Vás o podobnú radu ako pisateľka Fany. Čo všetko môže podľa zákona asistent učiteľa vykonávať? Aké musí mať vzdelanie? Môže vypomôcť aj s učením, zastupovaním chybajucej kolegyne? Ďakujem

Kvalifikačné požiadavky nájdeš vo vyhláške 437/2009, zastupovať učiteľku, teda učiť samostane nemôže pokiaľ nemá vzdelanie VŠ II. stupňa.
Sabadka
25.01.10,13:31
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte, ako postupovať v prípade, že máme v MŠ individuálne začlenené dieťa a zo strany starostu je ochota financovať asistenta učiteľa. Aký je postup. Môže starosta vyhlásiť voľné miesto na túto pozíciu?Ano A čo sa týka kvalifikačných predpokladov. Stačí, ak má vzdelanie učiteľstvo pre materské školy?V zákone som nenašla, že musí mať špeciálnu pedagogiku. Ďakujem.stačí aj stredoškolské vzdelanie pedagogického smeru. Asistent učiteľa nepotrebuje špecpedku.



Odpoveď v texte.
Fany1000
26.01.10,20:13
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli. Zajtra máme jednanie, už teraz mám z toho strach. Ešte raz vďaka.