zuza 74
25.01.10,12:56
Ahojte, mám na odborníkov zopár otázociek. Aj si na ne odpoviem, len mi to prosím vás niekto skontrolujte:
1. Musí si ZC uplatňovať živ. poistenie každý rok v RZD za predpokladu, že toto ŽP trvá? NEMUSÍ
2.Uplatnenie zam.prémie a nezd. čiastky sa navzájom vylučujú. Čiže keď si ZC uplatńoval v priebehu roka NČ ani nemusí vypisovať v žiadosti o RZD že žiada o prémiu? NIE, V TOMTO PRIPADE NEMA NAROK NA PREMIU.
3.Dlhodobo nezamestnaný /teraz náš ZC/ dostáva od ÚP príspevok na dochádzku do zamestnania. Týka sa ma to nejako ako ZLa pri RZD? Na toto neviem odpoveď.

ďakujem vám
hanelie
25.01.10,11:59
1. Musí si ZC uplatňovať živ. poistenie každý rok v RZD za predpokladu, že toto ŽP trvá? NEMUSÍ nemusí, ale prečo tak neurobiť, veď aj to je zopár eur späť

2.Uplatnenie zam.prémie a nezd. čiastky sa navzájom vylučujú. Čiže keď si ZC uplatńoval v priebehu roka NČ ani nemusí vypisovať v žiadosti o RZD že žiada o prémiu? NIE, V TOMTO PRIPADE NEMA NAROK NA PREMIU.
ak chce ZP .... NČ si v RZD nevšímaš /aj keď sa uplatňovala/, pracuješ s HM - odvody /13,40

ZP = /NČ - ZD/x 19%


Dlhodobo nezamestnaný /teraz náš ZC/ dostáva od ÚP príspevok na dochádzku do zamestnania. Týka sa ma to nejako ako ZLa pri RZD? Na toto neviem odpoveď.
nijak sa ťa to netýka / to nie sú prijmy podľa § 5 -