zuzik311
25.01.10,12:57
ahojte poradaci,
chcela by som sa spytat jednu otazocku. momentalne riesim problem ze zamestnavatel - SZCO mi povedal ze tento tyzden mam zostat doma na 60 percent nakolko ma prekazku na jeho strane a nemoze mi pridelovat pracu. tou prekazkou sa mysli pokazeny notebook, ktory potrebujem k praci a ktory bol moj - skoro 2 roky som si ho drala a teraz ked je pokazeny mi da 60 percent.. odvolava sa na zakonnik prace.
ale ako som tam nasla v par. 142 a ak som to spravne pochopila zamestnavatel ma moze " dat na 60 percent" iba v pripade, ak ma uzatvorenu dohodu s odbormi v ktorej su uvedene skutocnosti kedy to moze spravit. nakolko je moj zamestnavatel SZCO nemame odbory. v pracovnej zmluve nie je o tom ani zmienka, takze som nepodpodpisala nic take.
ak som to spravne pochopila na toto nema pravo a porusuje tym Zakonnik prace. Mal by mi vyplatit priemernu mzdu alebo sa mylim ???
dakujem za odpovede
hanelie
25.01.10,12:12
máš pravdu, nemôže ťa nechať doma na 60%
zuzik311
25.01.10,12:22
máš pravdu, nemôže ťa nechať doma na 60%

Dakujem za odpoved. Podla mna je to tiez tak ze ak mi vyplati iba 60 percent mzdy tak tym porusuje Zakonnik prace a teda ak to nenapravi mozem dat podnet na IP :-) aj keby to uz bolo krajne riesenie ale mam pocit ze s nim sa rozumne neda..
zuzik311
25.01.10,12:40
A ostatni poradaci si co myslia????? Budem vdacna za kazdy nazor..
Arava
25.01.10,14:21
máš pravdu, nemôže ťa nechať doma na 60%
142
Prekážky na strane zamestnávateľa
(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.