anuliatko
25.01.10,13:42
Zdravím, som študentka UMB a príšem BP na tému ochranná známka. Touto cestou by som Vás chcela poprostiť, či by mi nevedel niekto poradiť kde by som našla informácie o účtovaní, odpisovaní ochrannej znamky aj s nejakými príkladmi. Potrebovala by som porovnať naše národné účtovanie s medzinárodnými štandartmi..... a či je v tom nejaký rozdiel.... vopred ďakujem za čas aj ochotu...:)
ekonom1
25.01.10,14:44
http://www.porada.sk/t34413-p2-ochranna-znamka-odpisovanie.html
takéto niečo platilo a od 1.3.2009 sa to zmnenilo na:
v § 86f Prechodné ustanovenia sa v odst.3 uvádza:

(3) Dlhodobý nehmotný majetok, ktorým sú zriadovacie náklady, sa vyradí z účtovníctva pri
zostavovaní účtovnej závierky po 20. marci 2009, ktorá sa zostavuje k 1. marcu 2009 a neskôr.
Vyradenie tohto majetku z účtovníctva sa účtuje na ťarchu účtu 071 – Oprávky k zriadovacím
nákladom so súvztažným zápisom v prospech ú tu 011 – Zria ovacie náklady. V účtovnej jednotke,
ktorá prvýkrát zostavuje účtovnú závierku, sa zostatková hodnota dlhodobého nehmotného
majetku, ktorým sú zriadovacie náklady, účtuje na tarchu účtu 551 – Odpisy dlhodobého nehmotného
majetku a dlhodobého hmotného majetku so súvzťažným zápisom v prospech účtu 071 – Oprávky
k zriadovacím nákladom. V ostatných prípadoch sa zostatková hodnota dlhodobého nehmotného
majetku, ktorým sú zriadovacie náklady, účtuje na tarchu účtu 428 – Nerozdelený zisk minulých
rokov alebo 429 – Neuhradená strata minulých rokov so súvzťažným zápisom v prospech účtu 071 –
Oprávky k zriadovacím nákladom.