Klapkova
25.01.10,15:49
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom zákazníckej reklamácie. pracujem v predajni so značkovou obuvou. Prijali sme reklamáciu na obuv od zákazníka, ktorý reklamoval zlomenú podrážku, reklamácia bola po 12 mesiacoch no napriek tomu sme ich poslali na odborne posúdenie odkial nám prišlo vyjadrenie o neoprávnenej reklamácií. Zákazníkovi sme volali, že si môže svoju reklamáciu vyzdvihnuť a taktiež v termíne bol aj písiomne oboznámený o jeho vybavení. Po reklamáciu si prišiel 4 dni na to ako mu bol zaslaný list. Rozhorčený zákazník nesúhlasil z vybavením reklamácie a tiež žiadal o nazretie do dokumentov o odbornom posúdení. Kedže je to majetok spoločnosti a služi pre interné potreby nevyhovela som zákaznikovi, informovala som ho o tom že to mal na odbornom posúdení na základe ktorého mal aj v konečnom doriešení reklamácie napísané stanovisko na základe ktorého mu bola reklamácia zameitnutá. Po pár dnňoch nám bol zaslaný list s nesúhlasom reklamácie že v doklade o vybavení nebolo uvedené komu môže zaslať obuv na odborné posúdenie, a že sme nedodržali lehotou stanovenú zákonom a chce odstúpiť od kúpnej zmluvy a pokial tak neurobíme podá sťažnosť na obchodnú inšpekciu. Čo mám robiť v takom to prípade???? Prosím o radu, lebo niesom si vedomá, že by som niejak pochybili! Ďakujem
zubro85
26.01.10,08:27
no u mna by tiez vzbudilo nedoveru keby mi neukazali spominane vyjadrenie, urcite by nesla staznost na inspekciu keby si to ukazala, mozno by si hned kupil aj nahradne...
Klapkova
26.01.10,08:31
je to majetok obchodu a každý jeden školiteľ nás na to upozorňoval, že niesme povinný to zákazníkovi predkladať. Ja mu to ukážem a donesie mi sťažnosť, že som mu nedala z toho kópiu!?
VladoaKatka
26.01.10,09:39
je to majetok obchodu a každý jeden školiteľ nás na to upozorňoval, že niesme povinný to zákazníkovi predkladať. Ja mu to ukážem a donesie mi sťažnosť, že som mu nedala z toho kópiu!?
Samozrejme, že zákazník bude tvrdiť , že on má pravdu. Je to veľmi tvrdý oriešok, no ale vyriešiť to musíte. Ja osobne by som zákazníkovi spolu s vybavením reklamácie dala aj fotokopie vyjadrenia certifikovanej osoby, ktorá posúdila reklamované topánky. Treba ich uviesť menovite ako - prílohy.
Priložila som dokument zo stránky SOI (predpokladám, že ho máte, ale aj tak) môžno Vám pomôže.
zubro85
26.01.10,10:27
je to majetok obchodu a každý jeden školiteľ nás na to upozorňoval, že niesme povinný to zákazníkovi predkladať. Ja mu to ukážem a donesie mi sťažnosť, že som mu nedala z toho kópiu!?

a to je problem dat zakaznikovi kopiu??? tvoje ego je prednejsie ako zakaznik? keby si ty bola ten reklamujuci tak sa stazujes ze ti reklamaciu neuznali, nechceli ukazat potvrdenie so skusobne a teda ta asi ojebabrali...


btw toho skolitela by mali vyhodit..
Klapkova
26.01.10,13:34
Samozrejme, že zákazník bude tvrdiť , že on má pravdu. Je to veľmi tvrdý oriešok, no ale vyriešiť to musíte. Ja osobne by som zákazníkovi spolu s vybavením reklamácie dala aj fotokopie vyjadrenia certifikovanej osoby, ktorá posúdila reklamované topánky. Treba ich uviesť menovite ako - prílohy.
Priložila som dokument zo stránky SOI (predpokladám, že ho máte, ale aj tak) môžno Vám pomôže.

áno, ďakujem to mám, no je to tvrdí oriešok, pretože z akejkoľvek strany aj keby sme vyhoveli stále to hrá len proti obchodníkom lem zákon si každý vyklada inak.
Klapkova
26.01.10,13:39
a to je problem dat zakaznikovi kopiu??? tvoje ego je prednejsie ako zakaznik? keby si ty bola ten reklamujuci tak sa stazujes ze ti reklamaciu neuznali, nechceli ukazat potvrdenie so skusobne a teda ta asi ojebabrali...


btw toho skolitela by mali vyhodit..

to nieje o mojom egu, ale tiež neporušuješ nariadenia a postupy v práci, na každom vyjadrení z vipotestu je uvádzané, ODBORNÉ POSÚDENIE PRE INTERNÉ ÚČELY......noo tak školitelia z Vipotestu a SOI vlastne nevedia o čom školia
zubro85
26.01.10,17:18
ja som mal na mysli pristup k zakaznikovi, keby ten zakaznik videl ze mu ukazujes papier ktory nemusis ukazovat tak to mozno zoberie inak, je to o kulture predaja len to tu chcem povedat...a apropo ja sam predavam..
gombik8
27.01.10,10:55
Rada by som poznala Vas nazor aj z opacnej strany...Pred Vianocami som zakupila znackove sportove rukavice (nie prave najlacnejsie), ktore sa pri prvom pouziti rozpadli (zacala z nich odpadavat pena). Hned zaciatkom januara som ich dala na reklamaciu, pricom vysledok mi oznamili do 20tich dni, ze reklamacia je zamietnuta, pretoze sa jedna o mechanicke poskodenie. To naozaj sa mam zmierit s tym, ze som vyhodila peniaze za tovar, ktory sa neda pouzit na to, na co bol urceny :confused:
Predajca sa v tomto pripade zachoval v sulade so zakonom, ale ja ako spotrebitel sa ochranena rozhodne necitim :(