stanco007
25.01.10,16:10
Mate niekto skusenosti s cestovanim zo Slovenska do Chorvatska do Zadaru? Zaujima ma kadial je najlepsie ist z Popradu, comu sa vyhybat, kde a ake poplatky sa platia-dialnice atd.... Jednoducho ma zaujimaju vase skusenosti a postrehy
Xanti
25.01.10,15:31
No celkom fajn cesta bola cez Rožnavu na Miškolc.
A tam po dialnici cez celé Madarsko až do chorvátska. Dialničné poplatky nie sú o nič vyššie ako u nás. A navyše tá dialnica je ozaj dialnicou a nielen dialničné useky ako na svk.

A čo sa týka chorvátska tak tam je pomerne drahé mýto. Občas sa nevyhneš spoplatneným úsekom. Ale dobrá cesta dole na juh je po starej ceste okolo Plytvických jazier, ktoré sú nádherné .
stanco007
25.01.10,16:00
No celkom fajn cesta bola cez Rožnavu na Miškolc.
A tam po dialnici cez celé Madarsko až do chorvátska. Dialničné poplatky nie sú o nič vyššie ako u nás. A navyše tá dialnica je ozaj dialnicou a nielen dialničné useky ako na svk.

A čo sa týka chorvátska tak tam je pomerne drahé mýto. Občas sa nevyhneš spoplatneným úsekom. Ale dobrá cesta dole na juh je po starej ceste okolo Plytvických jazier, ktoré sú nádherné .
No cez GPS mi to ukazalo 899km. To je dost. Ale myslim si, ze cez noc sa to da za cca 10 hod. Len prave neviem ako to funguje s tymi poplatkami za cesty... A nevies este ci ked tam pojdem na blint, najdeme tam 2 ubytovanie nejake v sukromi?
Xanti
25.01.10,16:05
No cez GPS mi to ukazalo 899km. To je dost. Ale myslim si, ze cez noc sa to da za cca 10 hod. Len prave neviem ako to funguje s tymi poplatkami za cesty... A nevies este ci ked tam pojdem na blint, najdeme tam 2 ubytovanie nejake v sukromi?
Stanco,
v madarsku Ti stačí zastaviť na prvej pumpe za hranicou povedať matrica, dať číslo EČV .. a oni ťa naťukajú do systému. Povieš koľko dní, nám ukázali tabulku kolko dní a koľko forintov to stojí. Samozrejme oplatí sa podla dlžky pobytu v chorvátsku rozhodovať sa pre dialničnú a jej dlžku.
Zaplatíš kartou a ideš preč.

No a čo sa týka cestovania, tak odchod spod tatier o 18,00 večer, príchod na hranice madarsko chorvátsko 02,00 hodine. Šli sme kludne na spotrebu, 90 km / hod.

V chorvátsku potrebuješ ich prachy, minimálne na zaplatenie mýta. Môžeš vymeniť na SVK alebo hned za hranicami.

No a čo sa týka ubytka v chorvátsku. Ano v pohode ked pôjdeš na blind tak si nájdeš ubytko. Nie je to zložité. Btw. dole na juhu v okolí Omišu sú skoro pieskové pláže a nie kamenné.
ludex
25.01.10,16:05
No cez GPS mi to ukazalo 899km. To je dost. Ale myslim si, ze cez noc sa to da za cca 10 hod. Len prave neviem ako to funguje s tymi poplatkami za cesty... A nevies este ci ked tam pojdem na blint, najdeme tam 2 ubytovanie nejake v sukromi?

Ubytovanie určite nájdeš,ak nie v Zadare,tak asi 15 km je rekrea. Zaton.Tam nájdeš určite. Aj keď,ťažko povedať aká bude situácia za pol roka. ;) Ale už mi je teplejšie! :D:D
Rozalka
25.01.10,16:13
Ubytovanie určite nájdeš,ak nie v Zadare,tak asi 15 km je rekrea. Zaton.Tam nájdeš určite. Aj keď,ťažko povedať aká bude situácia za pol roka. ;) Ale už mi je teplejšie! :D:D

Aj mne ..... a mimotemy včera som videla v správach HRT, že dialničiari presekali masív Biokova, tunel Sveti Ilija sa zdarne blíži k svojmu dokončeniu, Južná Dalmácia je zas bližšie. :):):):):):)
stanco007
25.01.10,16:13
A ceny za ubytovanie neviete ako sa tam pohybuje? Zaujima ma sukromie, nie hotely.
Xanti
25.01.10,16:14
A ceny za ubytovanie neviete ako sa tam pohybuje? Zaujima ma sukromie, nie hotely.
10 €/noc /osoba ... resp. ako natrafíš...
laurin
26.01.10,14:04
10€ noc/osoba - no neviem to sa mi zda dost malo, alebo ubytovanie nebude bohvieco. Skor pocitaj od 15€ do 20€.
Xanti
26.01.10,14:14
10€ noc/osoba - no neviem to sa mi zda dost malo, alebo ubytovanie nebude bohvieco. Skor pocitaj od 15€ do 20€.
Hm? Bola si tam?
Ja áno, to je vlastná skúsenosť...
pivko
27.01.10,05:42
Hm? Bola si tam?
Ja áno, to je vlastná skúsenosť...
Za 10 v sezóne ani nesnívaj , možno v Zatone čo je diera:mee: a aj to biedne. Ak chceš Zadar tak doporučujem časť BORIK kde je aj umelá piesočnatá pláž , alebo DIKLO čo je 5km od centra Zadaru a chodí tam aj mestská doprava tak že ak ideš večer do centra nemusíš ísť autom a možeš si dať karlovačko:D
Viem to z vlastnej skúsenosti ;)
magnum
27.01.10,06:01
10 EUR je malo z vlastnej skusenosti fakt skor okolo 20 EUR v sezone. mimo neviem.
Xanti
27.01.10,06:04
Za 10 v sezóne ani nesnívaj , možno v Zatone čo je diera:mee: a aj to biedne. Ak chceš Zadar tak doporučujem časť BORIK kde je aj umelá piesočnatá pláž , alebo DIKLO čo je 5km od centra Zadaru a chodí tam aj mestská doprava tak že ak ideš večer do centra nemusíš ísť autom a možeš si dať karlovačko:D
Viem to z vlastnej skúsenosti ;)
Mal si pocit, z mojich príspevkov že píšem o Zadare? Ja som písala o OMIŠI v sezone a to je na juhu. :D:D
jojom
27.01.10,06:23
Cesta z BB do Senju leto 2009: objednanie dialničnej známky cez maďarsko na slovensku: http://www.satc.sk/submit-news/3.html , bez problémov. Cez chorvátsko som platil dianičné poplatky v € tiež bez problémov. A to sa mi pri pr Rieke cestou do Talianska podarilo prísť na dialnicu tak že som nemal lístok, keď som ale zastal na konci dianice pri výbere mýta, teta povedala lístok, ja že nemám nebolo kde zobrať, povedala daj 5 € a mohol som ísť. :D
pivko
27.01.10,10:31
Mal si pocit, z mojich príspevkov že píšem o Zadare? Ja som písala o OMIŠI v sezone a to je na juhu. :D:D
Pardón , to mala byť reakcia na príspevox od LUDEX , ale aj v Omiši to bude za 10:mee:možno na tom kopci ako sa vychádza z Omišu smer Makarská a to je ďaleko od pláže a o tom kopci ani nehovorím./mal som tam rezervaciu na 4* apartman a keď som tam došiel a uvidel kde to je tak som zutekal a vykašlal sa aj na zálohu./ a cestovať do Chorvátska 90km/hod :eek: a po starej ceste:eek:/ušetríš možno 10 EUR ak odbočíš v Karlovaci/ tak to radšej neidem nikam:D
Xanti
27.01.10,10:34
Pardón , to mala byť reakcia na príspevox od LUDEX , ale aj v Omiši to bude za 10:mee:možno na tom kopci ako sa vycvhádza z Omišu a to je ďaleko od pláže a o tom kopci ani nehovorím./mal som tam rezervaciu na 4* apartman a keď som tam došiel a uvidel kde to je tak som zutekal a vykašlal sa aj na zálohu. a cestovať do Chorvátska 90km/hod :eek: a po starej ceste:eek:/ušetríš možno 10 EUR ak odbočíš v Karlovaci/ tak to radšej neidem nikam:D
Po dialnici načo sa plašiť? Btw. nazad sme šli po starej ceste a bola lepšia ako po dialnici dole na juh . Ale každému sa iné páči. Mna osobne chorvátsko neoslovilo.
Neviem, čo na ňom ludia vidia :D

A neviem o akom kopci píšeš ale osobne som bývala nedaleko pláže. A do Omišu som sa trepala kvôli skoro pieskovej pláži. Hovorím každému sa iné páči.
pivko
27.01.10,10:39
Po dialnici načo sa plašiť? Btw. nazad sme šli po starej ceste a bola lepšia ako po dialnici dole na juh . Ale každému sa iné páči. Mna osobne chorvátsko neoslovilo.
Neviem, čo na ňom ludia vidia :D
Možno že to bolo Omišom:mee:nabudúce skús Tučepi, Makarsku , Zadar;)
Ja chdím do Chorvátska 2x do roka 1.x mesiac /celý jún/ 2x 2rýždne / august/;)
Xanti
27.01.10,10:42
Možno že to bolo Omišom:mee:nabudúce skús Tučepi, Makarsku , Zadar;)
Ja chdím do Chorvátska 2x do roka 1.x mesiac /celý jún/ 2x 2rýždne / august/;)
Sorry cítila som sa tam ako na Slovensku. Ziaden krásny horizont. Ešte čo sa mi trošku páčilo tak bol Zlatnij Rat , ale ináč ee.

Toť mi chýbal piesok a nádherné volné more ako v Tunise. To vieš a Makarska bola od Omišu cca 30 km južnejšie. Myslím, že taký rozdiel by v tom nebol :D:D

Ad cestou späť sme sa zastavili na Plytvických jazerách. Čo keby nejdeme po starej ceste tak minieme. A tam sa mi ešte páčilo.
pivko
02.02.10,04:46
Sorry cítila som sa tam ako na Slovensku. Ziaden krásny horizont. Ešte čo sa mi trošku páčilo tak bol Zlatnij Rat , ale ináč ee.

Toť mi chýbal piesok a nádherné volné more ako v Tunise. To vieš a Makarska bola od Omišu cca 30 km južnejšie. Myslím, že taký rozdiel by v tom nebol :D:D

Ad cestou späť sme sa zastavili na Plytvických jazerách. Čo keby nejdeme po starej ceste tak minieme. A tam sa mi ešte páčilo.
Aj ja som bol v Tunise a nielen raz ,ale na Chorvátsko nedám dopustiť. Čo sa týka mora tak Jadranské je určite čistejšie ako to v Tunise a aj ľudia sú tam príjemnejší /neotravuju Ťa neustále/ a čo sa týka tej cesty 90kou po diaľnici tak pre teba to možno bolo fajn keď si spinkáš a nieje sa kam plašiť ,ale pre šoféra taká pomalá a dlhá jazda musí byť horor:mee:
Xanti
02.02.10,06:10
Aj ja som bol v Tunise a nielen raz ,ale na Chorvátsko nedám dopustiť. Čo sa týka mora tak Jadranské je určite čistejšie ako to v Tunise a aj ľudia sú tam príjemnejší /neotravuju Ťa neustále/ a čo sa týka tej cesty 90kou po diaľnici tak pre teba to možno bolo fajn keď si spinkáš a nieje sa kam plašiť ,ale pre šoféra taká pomalá a dlhá jazda musí byť horor:mee:
Tak vidíš to, ja som mala pocit že v Tunise som mala čistejšie more a krásnu piesočnú pláž, a čo sa týka cesty autom. Tak to bolo šoférove rozhodnutie. Ja na pedál netlačím ani na jeden :D:D:D:D:D
220870
02.02.10,07:05
My chodíme do Chorvácka trasu Topoľčany -Ba -Rajka-Rédicz(Hu)-Mursko Središče(HR)-Zadar.
Vyrážame večer o 22:00 cez noc prejdeme HU (v pohode 100 km/hod -mimo obce )cesty sú vtedy takmer prázdne.V HR pár km na diaľnicu.Chorváti majú platené úseky diaľníc na vstupnej mýtnej bráne si vyberiete kartičku z automatu a pri výjazde z diaľnice ju podáte obsluhe je to bez akýchkoľvek sebemenších problémov.Môžete platiť aj Eurom len ,nám sa to síce nestalo ale počul som že z Eura neradi vydávajú drobné ,my sme bez problémov platili Eurom vydali nám presne ich Kuny.Po Chorvácku v pohode 130-140 km/hod.Policajti v CIVILIZOVANOM svete nie ako v Slovenskom banánistane ,sú na to aby pomáhali nie pokutovali.Videl som hliadku v Splite čo merala určite som šiel aj o 20-30 km v obci rýchlejšie .Neviem prečo ,ale nechali ma na pokoji.Asi preto, že bola prázdna cesta a nijako som nikoho neohrozil.Bolo to krátko po tom ako naši pršivý policajti v Žiline zmasakrovali fanúšikov Splitu.Ráno o 7:00 som v Zadare.Môj postreh z HR ciest je asi taký.Že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.S aroganciou som sa stretol v Chorvácku len u špz z BA.A potvrdili my to aj domáci že Slováci z BA a zbytku Slovenska sú iný.Príklad v Trogire uzučké uličky na chlp sa zmestia dve protiidúce autá.Všetci to chápu a chovajú sa čo najohladuplnejšie voči ostatným len nadutý idiot z BA špz-kou stojí zo svojim bavrákom rozkotený cez polcesty v zápche a druhý idiot z BA špz-kou sa ho snaží v kolóne predbehnúť.Ceny ubytovania sa pohybujú cez sezónu od 30-50€,koľko je to mimo sezónu neviem.
Pokuty za prekročenie rýchlosti sú v HR v porovnaní s SK srandovné .