Krajmerova Alzbeta
25.01.10,17:04
Prosím Vás o radu, v novembri 2009 som naposledy dostal vyplatenú dávku v nezamestnanosti a teraz v januári 2010 som ochorel.Mám nárok na vyplácanie dávok počas PN?Žiadnu sociálnu podporu nedostávam.Ďakujem:)
Xanti
25.01.10,16:07
Prosím Vás o radu, v novembri 2009 som naposledy dostal vyplatenú dávku v nezamestnanosti a teraz v januári 2010 som ochorel.Mám nárok na vyplácanie dávok počas PN?Žiadnu sociálnu podporu nedostávam.Ďakujem:)
Nie nemáš nárok, nie si nemocensky poistený.

Dávku by si dostával keby si si platil dobrovolne nemocenské poistenie v SP. V min. výške 14 € mesačne.
veronikasad
25.01.10,17:19
Prosím Vás o radu, v novembri 2009 som naposledy dostal vyplatenú dávku v nezamestnanosti a teraz v januári 2010 som ochorel.Mám nárok na vyplácanie dávok počas PN?Žiadnu sociálnu podporu nedostávam.Ďakujem:)
Ak splňaš podmienku nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch aspoň 270 dní (počas evidencie na úrade práce si nebol nemocensky poistený - ráta sa len predchádzajúce zamestnanie), prihlás sa v sociálnej poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Z tohto poistenia budeš mať nárok na nemocenské dávky. Daj si do vyhladávača dobrovolné nemocenské poistenia a na PORADe nájdeš veľa príspevkov. Ochranná lehota na výplatu nemocenského po skončení pracovného pomeru je len 42 dní.