miškova
25.01.10,17:59
Dobrý deň,

od 1.7.2009 je životné minimum nasledovné:
a) 185,19 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu
b) 129,18 € mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu
c) 84,52 € mesačne, ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo o nezaopatrené dieťa

To znamena, že ak su dvaja dospelí - nezamestnaní bez akéhokolvek príjmu a maju tri skolopovinné deti - neplnoleté, tak sa to ráta:
185,19 + 129,18 + 3*84,52 = 567,93 eur
Znamená to, že v takejto výške maju nárok na sociálnu dávku?
Rada by som pochopila spôsob výpočtu soc. dávky, nakolko uvedena rodina dostáva od statu 270 eur. Dakujem za objasnenie.
PS na sociálke ma odsáčkovala preč, že vraj ide podla zakona
Xanti
25.01.10,17:02
Dobrý deň,

od 1.7.2009 je životné minimum nasledovné:
a) 185,19 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu
b) 129,18 € mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu
c) 84,52 € mesačne, ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo o nezaopatrené dieťa

To znamena, že ak su dvaja dospelí - nezamestnaní bez akéhokolvek príjmu a maju tri skolopovinné deti - neplnoleté, tak sa to ráta:
185,19 + 129,18 + 3*84,52 = 567,93 eur
Znamená to, že v takejto výške maju nárok na sociálnu dávku?
Rada by som pochopila spôsob výpočtu soc. dávky, nakolko uvedena rodina dostáva od statu 270 eur. Dakujem za objasnenie.
PS na sociálke ma odsáčkovala preč, že vraj ide podla zakona A naozaj to je podla zákona.
Dávka v hmotnej núdzi nie je totožná a ani vo výške životného minima. Životné minimum je len informatívna hodnota, od ktorej sa odvíjajú mnohé dávky.

Takže určite to na UPSaR vyrátali správne. Ak chceš prerátať tak na stránke http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 nájdeš všetky podklady.

Btw. si vezmi, keby sa dávky dávali vo výške životného minima, k akým výškam podpôr by sa dopracovali naši čierny spoluobčania, ktorý tento systém najviac využívajú. To by sa im naozaj neoplatilo zaťažovať prácou ale len by plodili a rodili.
miškova
25.01.10,17:36
Dakujem za usmernenie.
miškova
25.01.10,17:38
presne toto som potrebovala, dosť mi pomohol, este raz vdaka.