Jeanny04
25.01.10,19:27
Dobrý večer.V máji 2008 prebehlo dedičské konanie po starkému z maminej strany,ktorého sa však mama nezúčastnila...,no na osvedčení o dedičstve stojí,že tam bola a navyše je tam aj jej podpis+podpisy ostatných dedičov-no tie podpisy nie sú modrým perom,ale ako keby boli preskenované.Preto sa Vás chcem opýtať,či môže notár potvrdiť aj prefotené resp.preskenované podpisy...Pečiatky od notára sú originál! Môže sa dedičské osvedčenie podpísať aj iným perom,ako modrým?Dalo by sa to ešte napadnúť a nejako riešiť?Ďakujem za skorú odpoveď.
iriska
25.01.10,18:33
nepodpisuje sa u notára iba jedno vyhotovenie, ktoré notár prefotí a ostatné kópie orazí orig.pečiatkami?
ivica sisolak
25.01.10,18:37
Dobrý večer.V máji 2008 prebehlo dedičské konanie po starkému z maminej strany,ktorého sa však mama nezúčastnila...,no na osvedčení o dedičstve stojí,že tam bola a navyše je tam aj jej podpis+podpisy ostatných dedičov-no tie podpisy nie sú modrým perom,ale ako keby boli preskenované.Preto sa Vás chcem opýtať,či môže notár potvrdiť aj prefotené resp.preskenované podpisy...Pečiatky od notára sú originál! Môže sa dedičské osvedčenie podpísať aj iným perom,ako modrým?Dalo by sa to ešte napadnúť a nejako riešiť?Ďakujem za skorú odpoveď.

Skutočnosti, ktoré opisujete sú skutočne zvláčtne, najmä z toho dôvodu, že na osvedčení o dedičstve podpisy dedičov nie sú .... originály podpisov ostavújú iba v rovnopise pre notára, resp. súd ... a nepodpísala niekomu splnomocnenie?
buchač
25.01.10,19:46
nepodpisuje sa u notára iba jedno vyhotovenie, ktoré notár prefotí a ostatné kópie orazí orig.pečiatkami?

....:eek:....

Veď neblázni ....

Čarovné formulky na takéto veci existujú ....;)

Napríklad ....ale zvýraznené je dôležité .


VI .

Na dôkaz toho , že účastníci si dohodu prečítali , s jej obsahom bez akýchkoľvek výhrad súhlasia , ju vlastnoručne podpísali .

VII.

Po ukončení všetkých nutných úkonov , ktoré sú nutné na majetkové vysporiadanie , bude vyhotovená nová Dohoda o vysporiadaní , kde sa uvedú všetky náležitosti a údaje z katastra nehnuteľnosti , ktoré je nutné uviesť tak , aby v ďalšom období nedošlo k potencionálnym nezhodám medzi oboma stranami .

VIII.

Táto dohoda je vypracovaná v X / písmom / vyhotoveniach pre každého účastníka po jednom kuse , z ktorých má každý hodnotu originálu .
iriska
25.01.10,20:17
buchač, ale to, čo si napísal ty a čo som napísala ja, si neprotirečí
buchač
25.01.10,20:43
buchač, ale to, čo si napísal ty a čo som napísala ja, si neprotirečí

Porozmýšľaj....

Notár berie za každý overený podpis ten svoj poplatok ...

Minule som zaplatil len za túto činnosť pri overení kúpnopredajnej zmluvy cca 170 €....../ nechce s mi pozerať - vyberať zo šanonu .../

Predajcovia boli 4 ...
Kupujúci sme boli 2 ...

Hodinu sa pracovníčka notára realizovala , spinkova , viazala do trikolóry ...atď...

Mi chceš hádam tvrdiť , že by som / si zaplatil za všetky podpisy , ale podpísal by som len raz ???
Každý podpis MUSÍ byť originál ....a niekedy je dobré podpísť s plniacim atramentovým perom ....aj to mám overené ...
Jeanny04
26.01.10,09:11
Porozmýšľaj....

Notár berie za každý overený podpis ten svoj poplatok ...

Minule som zaplatil len za túto činnosť pri overení kúpnopredajnej zmluvy cca 170 €....../ nechce s mi pozerať - vyberať zo šanonu .../

Predajcovia boli 4 ...
Kupujúci sme boli 2 ...

Hodinu sa pracovníčka notára realizovala , spinkova , viazala do trikolóry ...atď...

Mi chceš hádam tvrdiť , že by som / si zaplatil za všetky podpisy , ale podpísal by som len raz ???
Každý podpis MUSÍ byť originál ....a niekedy je dobré podpísť s plniacim atramentovým perom ....aj to mám overené ...


Ďakujem za Vaše dobre-mienené rady...
Ivica...,mám pred sebou to osvedčenie a naozaj tam podpisy sú...a nikoho nesplnomocnila,takže neviem...
Buchač,tiež si myslím,že všade musí byť originál podpis,či už ide o jeden alebo viac rovnakých dokumentov...,no len to nemám overené
Tiež nemám jasno v tom,či notár hneď po skončení konania,dá do ruky tieto papiere účasníkom,alebo ako? Mojej mame ich dala jej sestra,keďže na pojednávaní nebola,ani nikoho nesplnomocnila.
Naozaj budem vďačná za každú radu,pretože jej sestra(ináč moja krstná) si myslí,že jej patrí celý svet.