kaco11
25.01.10,19:47
Ahojte, mám na Vás prosbu.

Neviem sa prihlásiť s notebooku na Wifi. Mám na nu heslo. Registruje ma ako prihlásenú akurát, že nevie načítavať dáta. Akonáhle dám v opraviť pripojenie tak mi vypíše chybnú IP adresu. Predpokladám, že by som ju mala zmeniť pretože viem, že niektoré IP priradené sieťou nie sú OK, ale neviem ako. Predpokladám, že by sa mala zmena vykonať cez dos, akurát neviem príkaz cez ktorý.

fyzická adresa: OC-60-76-71-61-26
IP adresa 169.254.179.63
maska podsiete: 255.255.0.0

Toto sú moje údaje a nasla som ze táto pridelená IP patrí medzi nejaké problematické. Vie mi niekto prosím pomôcť?
Vlado40
25.01.10,18:59
Aký windows je v notbooku.
kaco11
25.01.10,19:11
xp
Vlado40
25.01.10,19:21
Nemam XP teraz , ale skus na karte protokol siete internet v notbooku nastaviť ziskať IP adresu automaticky
kaco11
25.01.10,19:24
naved ma prosím. Kroky potrebujem ako tam trafím
Vlado40
25.01.10,19:29
Ak sa nemýlim štart ovládací panel , sieťové pripojenia potom by na karte bezdrátove pripojenia k sieti mala byť záložka bezdrátové siete na nej protokol siete internet a vlastnosti a tam kliknúť ziskať IP adresu automaticky.Ešte otázka na aký router sa pripájaš?Ak router má zapnutú kontrolu MAC adries pripojených PC tak najprv ju treba povoliť tam.
skorec1
25.01.10,19:29
podla mna je chyba u DHCP servera nie u ntebooku, asi 99,9% nikdy nebolproblem s PC aby neziskal IP adresu zo serveru ked je server v poriadku.

Ja to vidim v tom ze DHCP server prideli len tomu IP adresu koho ma v zozname alebo nastal ten problem ze niesko s inou MAC adresou si napisal manualne IP adresu ktoru prideluje server pod inou MAC adresou, viac by pomohlo opisat kde a naco sa pripaja...

a ta IP adresa co je napisana hore je "blba" proste ak nedostane PC odpoved od serveru tak si PC "nahodi" sam IP adresu, uz len podla rozsahu IP adres je poznat co urcuje maska siete
kaco11
25.01.10,19:35
skorec mozes prosim troska laickejsie??? Ja som ostala co sa týka počítačoch niekde pred desiatimi rokmi. a internet je pre mna troska spanielska dedina. Teda podstata netu. IP, DHCP a pod.
skorec1
25.01.10,19:42
treba skontrolovat na ake zariadenie sa pripajas cez wifi, je do doma alebo neikde v praci?
kaco11
25.01.10,19:47
praveze router nie je pri mne. je to v praci. A teraz mi prosim skús laickejšie vysvetlit čo si sa snazil povedať predtym. Chcela by som to pochopit.
kaco11
25.01.10,19:51
Vlado, všetko je v praci, takze budem musiet tam sa s tym pohrat. to je totiž môj sukr. notebook. zariadenie na ake sa pripajam neviem. Ale teraz som pozerala to co si hovoril, ovlad.panel, bezdr.siete atd. a nic take som nenasla. co som nasla tak je opravit pripojenie, ale to mi je na dve veci. To mi akurat povie, ze je problem s IP
Vlado40
25.01.10,19:52
Niekedy som mal PC nastavené takto

http://www.filefactory.com/file/a2fdbfd/n/Abit.rar

ale ako som napísal vyššie ak router má zapnutú kontrolu MAC adries a MAC adresu tvojej karty nemá povolenú tak sa nenapojíš aj keď máš heslo
skorec1
25.01.10,19:55
no, skratka ty ked sa pripojis na wifi siet, tak ti ten vysielac signalu neprideli IP adresu, najlepsie treba informovat spravsu siete nech sa pozrie na problem, je siet volne dostupna?
skorec1
25.01.10,20:04
Niekedy som mal PC nastavené takto

http://www.filefactory.com/file/a2fdbfd/n/Abit.rar

ale ako som napísal vyššie ak router má zapnutú kontrolu MAC adries a MAC adresu tvojej karty nemá povolenú tak sa nenapojíš aj keď máš heslo

napojis sa, siet neje blokovana, staci ze budes vediet rozsah IP adreis, a gateWay do internetu, to je uz trosku zlozitesjie...


ale jednoduchost by som videl v tom ze ak je niekto pripojeny tak si podla neho nastav IP adresu, akurat posledne cislo zmenis a internet ti musi fungovat...

keby som vedel konkretne ako to tam mate spravene vedel by som ako to poriesit, kazdopadne s notebookm to nema nic spolocne...
Vlado40
25.01.10,20:32
No neviem .Mám sieť chránenú heslom + mám zapnutú kontrolu MAC adries pripojených PC a keď nepridám medzi MAC adresy v routri adresu nejakého PC tak ten sa nenapojí na internet.Samotné heslo mu nepomôže.
Fero11
26.01.10,06:11
Najlepsie by bolo dobre kontaktovat toho cloveka co ten router uvadzal do prevadzky, alebo toho kto sa o to teraz stara.
Tu tvoju adresu co mas pridelenu 169.254.179.63 ti nepridelil nikto, ale ak win dlho nenajde ziadnu adresu, tak tam hodi svoju.
Daj si vyhladat siete v okoly a ak ti najde tu tvoju v praci, tak uvidis ci je volna, alebo sifrovana, ak je sifrovana a zadas aj kluc a nepripoji ta, tak je na routery aktivovany MAC filter, tak stejne musis kontaktovat toho co ma na starosti router
LubosP
27.01.10,10:49
v prvom rade sa spoj so spravcom siete v praci, resp. s clovekom ktory ti dal heslo,
ten ti mu si aj povedat ci router prideluje IP cisla alebo si ho musis nastavit manualne sama v notebooku, bez tejto informacie ti bohuzial viac neporadime
salvosko
28.01.10,20:02
Tu IP adresu 169.254.179.63 priradi Windows ked mas nastavene automaticke ziskanie IP adresy ale na routery nebezi DHCP server co by ti ju priradil.
TO ze mas heslo do WiFi je fajn ale este potrebujes IP adresu a v tomto pripade staticku. A aby si sa nepobila s IP adresou niekoho co uz je v sieti tak si musis vypytat svoju od administratora routera.
Alebo skusat podobne ako ma kolegyna, ono ty vypise ze uz sa pouziva ked sa pouziva.
kaco11
01.02.10,20:00
uz som to cez kolegynu a it technika poriesila. sukromny notebook. on mi pridelil ip ako ste hovorili. velmi pekne vam dakujem za snahu a namahu.