Ilika
25.01.10,20:55
SOM BEZRADNÁ....Prosím o pomoc, nikto mi nevie dať jednoznačnú odpoveď na môj dotaz.
Toho času študujem posledný ročník Rozširujúceho štúdia špec.pedagogiky, čím si doplňujem svoju doterajšiu kvalifikáciu Učitel 1.stupňa ZŠ.
Mám 20 ročnú pedag.prax a uznanú 1.atestáciu v danom obore špec.pedagogika.
Učím na špec.ZŠ už 3 roky a do októbra 2009 mi platila výnimka plnenia kvalif.predpokladu, teda bola som zaradená do 12.plat.triedy.
Môj problém spočíva v tom, že po novembri som bola zaradená do plat.triedy 10. , teda som zišla o dve triedy nižšie.
JE TO V SÚLADE SO ZÁKONOM 317/2009 Z.Z....§61 odsek(2) ?
Tarifný plat v 12.tr. bol 615 € a teraz mám 581 €, nepoznám dôvod zníženia platu, ked moje prac.zaradenie a činnosť súvisiaca s ňou sa nezmenila.
Prosím, kto je v podobnej situácii ozvite sa:...ďakujem.
Sabadka
26.01.10,10:53
SOM BEZRADNÁ....Prosím o pomoc, nikto mi nevie dať jednoznačnú odpoveď na môj dotaz.
Toho času študujem posledný ročník Rozširujúceho štúdia špec.pedagogiky, čím si doplňujem svoju doterajšiu kvalifikáciu Učitel 1.stupňa ZŠ.
Mám 20 ročnú pedag.prax a uznanú 1.atestáciu v danom obore špec.pedagogika.
Učím na špec.ZŠ už 3 roky a do októbra 2009 mi platila výnimka plnenia kvalif.predpokladu, teda bola som zaradená do 12.plat.triedy.
Môj problém spočíva v tom, že po novembri som bola zaradená do plat.triedy 10. , teda som zišla o dve triedy nižšie.
JE TO V SÚLADE SO ZÁKONOM 317/2009 Z.Z....§61 odsek(2) ?
Tarifný plat v 12.tr. bol 615 € a teraz mám 581 €, nepoznám dôvod zníženia platu, ked moje prac.zaradenie a činnosť súvisiaca s ňou sa nezmenila.
Prosím, kto je v podobnej situácii ozvite sa:...ďakujem.


Odpovedala som ti z časti aj v príspevku:
http://www.porada.sk/t129557-novy-zakon-317-2009-z-z.html#post1271243

Pokúsim sa lopatisticky
Nové zaradenie pedagogických zamestnancov do platových tried nemá nič spoločné so starým zaraďovaním, pretože podľa starého zákona ste boli zaradená podľa najnáročnejšej práce ktorú ste vykonávali. Toto zaradenie padlo, zrušil ho zákon 317/2009. Od 1.11.2009 ste zaradená podľa Vášho získaného vzdelania. Ak máte uznanú I. atestáciu teda I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu, tak Vás mali zaradiť do 11 platovej triedy. Riaditeľ školy musel posúdiť či Vám môže alebo nemôže uznať tú I. kvalifikačnú skúšku, ak Vám to z nejakých dôvodov neuznal tak Vás zaradil do 10 platovej triedy ale určite sa Vám dorovnáva plat do výšky pred 1.11.2009. Takto je ťažko presne povedať či je to na 100% správne alebo nie. Obráťte sa na osobný úrad príslušného krajského školského úradu,( keď učíte na špeciálke tak KŠÚ je Vašim zriaďovateľom. ), zašlite im svoje vysvedčenia, a požiadajte ich o objasnenie.

Ale v prvom rade by som to určite riešila s riaditeľom alebo riaditeľkou školy a ak nedostanete postačujúce vysvetlenie potom sa obráťte na zriaďovateľa. Ale to je len moja osobná rada.
Ilika
26.01.10,17:12
Ďakujem za odpoveď Zdenka131, ale ja som už konzultovala so svojou riaditeľkou a ona mi povedala, že moje zaradenie do 10.triedy je potvrdené priamo z KŠÚ.
Nechápem to, lebo moja spolužiačka na UK, kde momentálne študujem má uznanú 11.triedu a predtým bola v 12.tr.na základe toho, že študuje a je braná už ako kvalifikovaná....obdobne ako ja!
Ja mám uznanú 1.kvalifikačnú skúšku , pretože téma mojej záverečnej práce bola v súlade so zameraním na obor ŠPg.
Na oznámení o výške a zložení funkčného platu som zaradená takto:
[/B][/B]samostatný učiteľ 1.stupňa ZŠ s prvou atestáciou a do 10.platovej triedy, pracovná trieda dva.
Sabadka
27.01.10,07:22
Ďakujem za odpoveď Zdenka131, ale ja som už konzultovala so svojou riaditeľkou a ona mi povedala, že moje zaradenie do 10.triedy je potvrdené priamo z KŠÚ.
Nechápem to, lebo moja spolužiačka na UK, kde momentálne študujem má uznanú 11.triedu a predtým bola v 12.tr.na základe toho, že študuje a je braná už ako kvalifikovaná....obdobne ako ja!
Ja mám uznanú 1.kvalifikačnú skúšku , pretože téma mojej záverečnej práce bola v súlade so zameraním na obor ŠPg.
Na oznámení o výške a zložení funkčného platu som zaradená takto:
[/B][/B]samostatný učiteľ 1.stupňa ZŠ s prvou atestáciou a do 10.platovej triedy, pracovná trieda dva.

Odpovedala som ti znovu v téme http://www.porada.sk/t129557-novy-zakon-317-2009-z-z.html#post1271243 a prilepila som ti tam aj tabuľku na zaraďovanie, tvoj platový dekrét je mačko pes, prefoť ho aj svoje vysvedčenia a diplom, zmaž svoje osobné údaje a pošli to aj z dotazom na kšú ty osobne, nezabudni dopísať dátum uzatvorenia pracovného pomeru. uvidíš čo ti povedia, ale tvoje zaradenie v každom prípade nie je jednoznačné a nie je v súlade s 317/2009.
Ilika
27.01.10,13:42
...ďakujem ti za odpoved, si velmi milá, že si si na mna našla čas a odpísala mi.Tiež si myslím, že niečo nie je v poriadku, pretože je to ako hovoríš "mačko, pes :-)) "
Urobím, čo si mi radila, pretože by som rada mala písomnú a jednoznačnú odpoved od kompetentných, kde vlastne mám byt zaradená podla nového zákona a podla mojej kvalifikácie.