Ilika
25.01.10,22:12
Nový zákon 317/ Z.z. ruší výnimku z plnenia kvalif.predpokladu vzdelania, ktorá bola udelená na základe začatia vzdelávania na získanie špeciálnopedagogickej spôsobilosti ?
Z 12.plat.triedy je možné "padnúť" na 10.plat.triedu pri rovnakom prac.zaradení....??!
Sabadka
26.01.10,10:37
Nový zákon 317/ Z.z. ruší výnimku z plnenia kvalif.predpokladu vzdelania, ktorá bola udelená na základe začatia vzdelávania na získanie špeciálnopedagogickej spôsobilosti ?
Z 12.plat.triedy je možné "padnúť" na 10.plat.triedu pri rovnakom prac.zaradení....??!

Nerozumiem úplne tvojej otázke, ale pokúsim sa ti odpovedať. Predpokladám, že si bola zaradená do 12 platovej triedy a od 1.11.2009 si padla do 10 - ky. Ano je to možné, nový zákon teda 317/2009 nezaraďuje zamestnanca do platovej triedy podľa jeho pracovného zaradenia ale podľa získanej kvalifikácie. Na 12 platovú triedu si potrebuješ mať 2. atestáciu na 11. platovú triedu 1. atestáciu. Do 1.11.2009 to boli kvalifikačné skúšky. Ak si do 1.11.2009 nemala vykonané tieto kvalifikačné skúšky alebo jej náhrady tak ťa zaradili v zmysle zákona do 10 platovej triedy nezávisle od tvojho platového zaradenia. Napríklad ak si riaditeľka a pred 1.11.2009 si bola zaradená do 12 platovej triedy ale nemáš porobené kvalifikačné skúšky tak ťa oprávnene zaradili do 10 platovej triedy. Čo sa týka výnimky, na ktorú sa pýtaš v prvej vete tak tá zostala zachovaná aj v novom zákone ale s tým, že sa aplikuje na zaradenie zamestnanca podľa získaného vzdelania. Teda znovu opakujem ak nemáš potrebné kvalifikačné skúšky alebo ich náhrady na získanie 11 alebo 12 platovej triedy, zaradili ťa ako samostatného učiteľa do 10 platovej triedy, teda ťa berú ako kvalifikovaného až do skončenia špec pedky, ak by táto výnimka bola zrušená tak si zaradená do 9 platovej triedy ako nekvalifikovaná.

Dúfam, že som ti pomohla.
Ilika
26.01.10,17:46
Žiaĺ nepomohla,
ja mám uznanú 1. kvalifikačnú skúšku (teda 1.atestáciu) a napriek tomu som v 10. triede. ..takže furt v tom nemám jasno, prepáč.
na mojom platovom výmere stojí: "samostatný učiteĺ 1.st.ZŠ s prvou atestáciou a 10.plat.trieda.
tak mi teda vysvetli som braná ako kvalifikovaná, alebo nekvalifikovaná ?
Sabadka
27.01.10,07:15
Žiaĺ nepomohla,
ja mám uznanú 1. kvalifikačnú skúšku (teda 1.atestáciu) a napriek tomu som v 10. triede. ..takže furt v tom nemám jasno, prepáč.
na mojom platovom výmere stojí: "samostatný učiteĺ 1.st.ZŠ s prvou atestáciou a 10.plat.trieda.
tak mi teda vysvetli som braná ako kvalifikovaná, alebo nekvalifikovaná ?

No tak to je naozaj mačko pes, pretože ak máš 10 Platovú triedu, mala by si tam mať len samostatný učiteľ. Ak ti uznali I. kvalifikačnú skúšku tak by si mala mať kariérový stupeň učiteľ s I. atestáciou a 11. platovú triedu. Karierový stupeň v takom znení ako máš ty, že samostatný učiteľ s I. atestáciou - no tak takéto niečo zákon nepozná. Buď samostatný alebo s I. atestáciou - spojené dva do kopy neexistuje. Porozprávaj sa ešte s riaditeľkou alebo riaditeľom nech ti teda vysvetlí na základe akého § ťa zaradila to takéhoto neexistujúceho kariérového stupňa, ak s ňou nepohneš obráť sa na krajský školský úrad. V prílohe ti prikladám pomocnú tabuľku na zaraďovanie zamestnancov v zmysle zákona 317/2009.
Dugi
27.01.10,08:12
Dobrý deň, ja mám trošku iný problém kvôli tomuto zákonu. Pracujem ako učiteľka angličtiny na jednej malej škole na dedine. Keďže pani riaditeľka mala problém zohnať tu kvalifikovaného angličtinára, prijala ma najskôr na jeden rok na dobu určitú a ďalší rok sme podpísali pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s podmienkou, že začnem študovať AJ na vysokej škole. Podmienku som splnila, študujem na UKF v Nitre Učiteľstvo anglickíého jazyka a literatúry prvý ročník. Ale aj tak mi na poslednej pracovnej porade pani riaditeľka povedala, že si ma tu nemôže nechať, pretože nespĺňam kvalifikáciu. Pracovnú zmluvu som pritom podpisovala len 2.9.2009. Nevie prosím Vás niekto o nejakom spôsobe, ako by som mohla v školstve zostať? Je mi jedno, do akej platovej triedy budem zaradená, len si chcem dorobiť VŠ. Ako to riešia ostatní rieditelia škôl pri takomto nedostatku kvalifikovaných učiteľov cudzích jazykov?

Ďakujem
Sabadka
27.01.10,11:50
Dobrý deň, ja mám trošku iný problém kvôli tomuto zákonu. Pracujem ako učiteľka angličtiny na jednej malej škole na dedine. Keďže pani riaditeľka mala problém zohnať tu kvalifikovaného angličtinára, prijala ma najskôr na jeden rok na dobu určitú a ďalší rok sme podpísali pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s podmienkou, že začnem študovať AJ na vysokej škole. Podmienku som splnila, študujem na UKF v Nitre Učiteľstvo anglickíého jazyka a literatúry prvý ročník. Ale aj tak mi na poslednej pracovnej porade pani riaditeľka povedala, že si ma tu nemôže nechať, pretože nespĺňam kvalifikáciu. Pracovnú zmluvu som pritom podpisovala len 2.9.2009. Nevie prosím Vás niekto o nejakom spôsobe, ako by som mohla v školstve zostať? Je mi jedno, do akej platovej triedy budem zaradená, len si chcem dorobiť VŠ. Ako to riešia ostatní rieditelia škôl pri takomto nedostatku kvalifikovaných učiteľov cudzích jazykov?

Ďakujem

Tento problém sa rozoberal v téme http://www.porada.sk/t120333-zakon-317-2009-a.html. Po prečítaní celej díiskusie odporúčam do pozornosti príspevok č. 84 tam nájdeš odpoveď na svoju otázku.
Ilika
27.01.10,14:06
ďakujem ti ešteš raz aj za tabuľku.
Ja osobne v tom mám už jasno...vysvetlila si to skutočne zozumiteĺne a jednoznačne!
takýto "myšmaš", čo mám na dekréte zrejme nemá obdobu a budem musiet si to vyjasnit na KŠÚ.
Moja riaditelka mi dala kontakt na kompetentnú osobu , ktorá jej toto moje zaradenie poradila a vraj po opätovnom konzultovaní mojej záležitosti, znova potvrdila, že je všetko správne.
Takže podĺa všetkého tento "myšmaš" je priamo z KŠÚ!!!
Dugi
27.01.10,15:11
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Prečítala som si celú odporúčanú diskusiu. Len sa chcem ešte utvrdiť, či toto všetko sa týka aj mňa, keďže mám zatiaľ iba maturitu. Prečítala som si konkrétne paragrafy, vyzerá to tak, že áno, len by som to potrebovala potvrdiť.

Ďakujem moc...
Sabadka
27.01.10,16:58
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Prečítala som si celú odporúčanú diskusiu. Len sa chcem ešte utvrdiť, či toto všetko sa týka aj mňa, keďže mám zatiaľ iba maturitu. Prečítala som si konkrétne paragrafy, vyzerá to tak, že áno, len by som to potrebovala potvrdiť.

Ďakujem moc...

Tak to mení celú situáciu, si jednoznačne nie nekvalifikovaná ale nespôsobilá na výkon pedagogickej činnosti, pretože učiť môže len ten kto má VŠ vzdelanie II. stupňa. Pani riaditeľka porušila zákon už tým, že ťa vôbec zamestnala, so stredoškolským vzdelaním ťa nemohla zamestnávať ani podľa starej vyhlášky, ktorá platila do 1.11.2009 a tobôž podľa nového zákona.
Asi som ťa nepotešila.Ale riaditeľka konala v zmysle zákona keď ťa nenechala ďalej učiť, pretože ty nespĺňaš ani odbornú ani pedagogickú spôsobilosť. Jedine po získaní vysokoškolského vzdelania II. stupňa.
Klimentová Viera
28.01.10,07:19
Mám tiež otázku v súvislsoti so zaradením do vyššej platovej triedy (nie pedagogickí zamestnanci). Chcem preradiť zamestnanca - robotníka, z tried 2 do triedy 3. Je tu však problém s kvalifikačnými požiadavkami (1-2 sa neustanovuje) a 3 je potrebné stredné vzdelanie. Môže udeliť zamestnávateľ výnimku, keď dotyčný zamestnanec túto požiadavku nespĺňa?
Dugi
28.01.10,07:23
Ďakujem aj za zlú správu. Je to ale aj tak na hlavu postavené, pretože žiadny absolvent tu učiť za tie peniaze nepôjde. Polovica spolužiačok, s ktorými študujem na VŠ, je takto protizákonne zamestnaná, pretože kvalifikovaných učiteľov cudzích jazykov je taký nedostatok. Každý prípad by sa mal individuálne posudzovať.
Aj tak veľmi ďakujem
Sabadka
28.01.10,08:24
Mám tiež otázku v súvislsoti so zaradením do vyššej platovej triedy (nie pedagogickí zamestnanci). Chcem preradiť zamestnanca - robotníka, z tried 2 do triedy 3. Je tu však problém s kvalifikačnými požiadavkami (1-2 sa neustanovuje) a 3 je potrebné stredné vzdelanie. Môže udeliť zamestnávateľ výnimku, keď dotyčný zamestnanec túto požiadavku nespĺňa?

Nie, tam neplatia žiadne výnimky, nespĺňa vzdelanie zaraďuje sa do platovej triedy 1 alebo 2 kde kvalifikačné požiadavky nie sú stanovené.
Klimentová Viera
28.01.10,08:39
Veľmi pekne ďakujem.
Ilika
28.01.10,12:47
[QUOTE=Sabadka;1272459]No tak to je naozaj mačko pes, pretože ak máš 10 Platovú triedu, mala by si tam mať len samostatný učiteľ. Ak ti uznali I. kvalifikačnú skúšku tak by si mala mať kariérový stupeň učiteľ s I. atestáciou a 11. platovú triedu. Karierový stupeň v takom znení ako máš ty, že samostatný učiteľ s I. atestáciou - no tak takéto niečo zákon nepozná. Buď samostatný alebo s I. atestáciou - spojené dva do kopy neexistuje. Porozprávaj sa ešte s riaditeľkou alebo riaditeľom nech ti teda vysvetlí na základe akého § ťa zaradila to takéhoto neexistujúceho kariérového stupňa, ak s ňou nepohneš obráť sa na krajský školský úrad. V prílohe ti prikladám pomocnú tabuľku na zaraďovanie zamestnancov v zmysle zákona 317/2009.




Milá Sabadka, rada by som sa ešte spýtala, kto je kompetentný uznat resp. neuznat 1.kvalifik.skúšku , ak som ju robila ešte v roku 2002 a moja téma záverečnej práce sa dá aplikovať aj na Špeciálnu ZŠ, kde momentálne pôsobím.
Téma je všeobecná a znie,..... citujem: "HUMANIZÁCIA VO VÝCHOVNOVZDELÁVACOM PROCESE"
PS. ...mne totiž na UK v Bratislave, kde študujem špecku povedali, že sa
môže uznat!
Sabadka
28.01.10,12:52
[QUOTE=Sabadka;1272459]No tak to je naozaj mačko pes, pretože ak máš 10 Platovú triedu, mala by si tam mať len samostatný učiteľ. Ak ti uznali I. kvalifikačnú skúšku tak by si mala mať kariérový stupeň učiteľ s I. atestáciou a 11. platovú triedu. Karierový stupeň v takom znení ako máš ty, že samostatný učiteľ s I. atestáciou - no tak takéto niečo zákon nepozná. Buď samostatný alebo s I. atestáciou - spojené dva do kopy neexistuje. Porozprávaj sa ešte s riaditeľkou alebo riaditeľom nech ti teda vysvetlí na základe akého § ťa zaradila to takéhoto neexistujúceho kariérového stupňa, ak s ňou nepohneš obráť sa na krajský školský úrad. V prílohe ti prikladám pomocnú tabuľku na zaraďovanie zamestnancov v zmysle zákona 317/2009.




Milá Sabadka, rada by som sa ešte spýtala, kto je kompetentný uznat resp. neuznat 1.kvalifik.skúšku , ak som ju robila ešte v roku 2002 a moja téma záverečnej práce sa dá aplikovať aj na Špeciálnu ZŠ, kde momentálne pôsobím.
Téma je všeobecná a znie,..... citujem: "HUMANIZÁCIA VO VÝCHOVNOVZDELÁVACOM PROCESE"
PS. ...mne totiž na UK v Bratislave, kde študujem špecku povedali, že sa
môže uznat!

Riaditeľ v zmysle platných predpisov. Teda ak si 1. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu vykonávala pred 1.11.2009 tak vo vyhláške 41/1996 § 9 odsek 1 máš napísané čo sa za I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu môže uznať. Ak si ty svoju skúšku vykonala v zmysle citovaného nariadenia riaditeľ ti ju uznať musí.
Ilika
28.01.10,15:25
[QUOTE=Sabadka;1274704][QUOTE=Ilika;1274694]

Riaditeľ v zmysle platných predpisov. Teda ak si 1. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu vykonávala pred 1.11.2009 tak vo vyhláške 41/1996 § 9 odsek 1 máš napísané čo sa za I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu môže uznať. Ak si ty svoju skúšku vykonala v zmysle citovaného nariadenia riaditeľ ti ju uznať musí.


Vďaka, mrkla som do citovanej vyhlášky a § 9 ods.1 hovorí o uznaní NÁHRADY 1.kval.skúšky.
Ja nepotrebujem uznat náhradu, ....potrebujem uznat riadne vykonanú 1.kval. skúšku, o ktorej mám aj osvedčenie podla vyhlášky, len mi ju nejak p. riaditelka nechce uznat, lebo vraj nie je v odbore ŠPg...vychádza z úsudku, že mám ukončené Učit.1.st.ZŠ.,
ale ja tvrdím, že podla § 8 ods. 1 Vyhlášky je v odbore , podľa vlastného výberu a je vo výchovnovzdel.procese všeobecne aplikovateĺná....( teda aj na ŠZŠ !!)
Jednoznačne splňam všetky § danej vyhlášky o 1. kvalif.skúške.
tak mi teda porad, kde by som si mohla vyžiadat nejaký písomný doklad o tom, že moja 1. kval.skúška spĺňa predpoklady na jej uznanie.
pe.pe
28.01.10,15:38
No pôvodne som myslel, že Ti ju musí uznať, ale aj §61 hovorí, že sa uznáva ako atestácia podľa §49 odst. 7 317-ky a tam sa spomína aj kategorizácia, aj odborná spôsobilosť.

Ale ako nad tým dumám, mala by Ti 1.KS uznať, opäť podľa 317-ky, §61 odst.7. Prizná Ti 1.atestáciu a tú podľa §49 odst.7 budeš mať branú pre svoju aktuálnu kategóriu.
Najprv totiž použiješ §61. Ten ti atestáciu jednoznačne priznáva. Lenže pred 1.11.2009 neexistovali kategórie zamestnancov, preto sa na osvedčeniach o KS nemohli uvádzať. A keďže od 1.11.2009 musíme vedieť aj pre akú kategóriu zamestnanca je atestácia priznaná, priznáme ju v súlade s §49 odst.7. (podľa tvojej kategórie ... ped. zamestnanca).
pe.pe
28.01.10,16:03
Hovoril som s kamarátkou, personalistkou, potvrdila mi to, uviedla mi príklad...majú učiteľku, absolventku učiteľského odboru a má titul RNDr. Čiže nie z učiteľstva. Podľa 41/1996 jej bola uznaná ako náhrada 1.KS. Od 1.11.2009 je automaticky zaradená ako zamestnanec s 1. atestáciou a dostala vystavené potvrdenie, že priznaná atestácia podľa §61 zákona 317/2009 je platná pre kategóriu učiteľ...
Sabadka
28.01.10,16:34
No pôvodne som myslel, že Ti ju musí uznať, ale aj §61 hovorí, že sa uznáva ako atestácia podľa §49 odst. 7 317-ky a tam sa spomína aj kategorizácia, aj odborná spôsobilosť.

Ale ako nad tým dumám, mala by Ti 1.KS uznať, opäť podľa 317-ky, §61 odst.7. Prizná Ti 1.atestáciu a tú podľa §49 odst.7 budeš mať branú pre svoju aktuálnu kategóriu.
Najprv totiž použiješ §61. Tá ti atestáciu jednoznačne priznáva. Lenže pred 1.11.2009 neexistovali kategórie zamestnancov, preto sa na osvedčeniach o KS nemohli uvádzať. A keďže od 1.11.2009 musíme vedieť aj pre akú kategóriu zamestnanca je atestácia priznaná, priznáme ju v súlade s §49 odst.7. (podľa tvojej kategórie ... ped. zamestnanca).

Tak ako som ti už písala, odfoť si svoje dokumenty o vzdelaní všetky a daj dotaz na osobný úrad príslušného krajského školského úradu, tam ti dajú relevantnú odpoveď, ale pepe o príspevok vyššie má pravdu, tú I. kvalifikačnú by ti uznať mali a tým pádom by ťa mala zaradiť ako učiteľa s I. kvalifikačnou skúškou a zaradiť do 11 platovej triedy.
Ilika
28.01.10,16:36
Hovoril som s kamarátkou, personalistkou, potvrdila mi to, uviedla mi príklad...majú učiteľku, absolventku učiteľského odboru a má titul RNDr. Čiže nie z učiteľstva. Podľa 41/1996 jej bola uznaná ako náhrada 1.KS. Od 1.11.2009 je automaticky zaradená ako zamestnanec s 1. atestáciou a dostala vystavené potvrdenie, že priznaná atestácia podľa §61 zákona 317/2009 je platná pre kategóriu učiteľ...



...ak dobre rozumiem, tak §61 ods. 7 mi priznáva 1.atest.ale je otázne pre akú kategóriu ?
a) učitel ZŠ .............(čo mám ukončené)alebo
b) učiteĺ špec.školy ..........podla toho, čo študujem a kde už 3 roky učím, na ŠZŠ
pedag. prax mám 2O rokov
pe.pe
28.01.10,16:43
Zdá sa mi, že niektorí riaditelia pomixovali predpisy platné pred a po 1.11.2009. Veď práve preto, aby sa zabránilo takýmto stavom, bola 317-ka ošetrená aj napr. §61.
pe.pe
28.01.10,16:48
...ak dobre rozumiem, tak §61 ods. 7 mi priznáva 1.atest.ale je otázne pre akú kategóriu ?
a) učitel ZŠ .............(čo mám ukončené)alebo
b) učiteĺ špec.školy ..........podla toho, čo študujem a kde už 3 roky učím, na ŠZŠ
pedag. prax mám 2O rokov

Ak sa nemýlim, existuje len kategória "učiteľ". Podkategória potom podľa toho, či ide o primárne, alebo nižšie sekundárne vzdelávanie. To že si učiteľka ŠZŠ sa zohľadňuje v zaradení do pracovnej triedy prís. platovej triedy.
Ilika
28.01.10,16:55
Tak ako som ti už písala, odfoť si svoje dokumenty o vzdelaní všetky a daj dotaz na osobný úrad príslušného krajského školského úradu, tam ti dajú relevantnú odpoveď, ale pepe o príspevok vyššie má pravdu, tú I. kvalifikačnú by ti uznať mali a tým pádom by ťa mala zaradiť ako učiteľa s I. kvalifikačnou skúškou a zaradiť do 11 platovej triedy.



Ja si to tiež myslím ,že mám mat 11.triedu., podla zákona.... ale ešte nikto mi to nepotvrdil a je to fajn , ked aspon jeden človek súhlasí so mnou.
...ja už mám svoj vek a tolko som už študovala, že už si to (len tak mimochodom ) aj z morálneho hladiska zaslúžim. .... a nie je mi jedno či som v 10. alebo 11. triede.Mám za sebou 2 ročné funkčné štúdium, lebo som pôsobila ako riaditelka, rôzne PC kurzy, etiku a teraz som sa dala na špecku, lebo som rada, že po dvoch rokoch nezamestnanosti ma prijali na ŠZŠ.
Ilika
28.01.10,17:01
v tabulkách Zaradovanie PZ a OZ do platových tried ......sú kategórie PZ rozdelené na Učitel ZUŠ,
Korepetítor
Učitel MŠ, vychovávateĺ a MOV
Tréner
Pedag.asistent...apod.
Ilika
28.01.10,17:03
Pozri si príspevok č.4 , sabadka v prílohe poslala plat.tirdy a tam sú aj tie kategórie.
pe.pe
28.01.10,17:18
Pozri si príspevok č.4 , sabadka v prílohe poslala plat.tirdy a tam sú aj tie kategórie.

Tu je len rozpísané, kto všetko patrí do kategórie učiteľ podľa kvalifikačného predpokladu. Slúži na správne zaradenie PZ do platových tried. Podľa §12 zákona 317/2009 existuje len kategória "učiteľ" a podkategórie. Zákon je viac ako predpis. Inak, aj ja Ti držím palce:)
Ilika
28.01.10,18:09
dakujem pe.pe,
budem ešte konzultovat s mojou riaditeĺkou a potom uvidím čo dalej.
V každom prípade musím sa Tebe, aj sabadke velmi podakovat, lebo sa uz v novom zákone skutočne ovela lahšie orientujem a mnoho vecí ste mi objasnili.
Tieto zákony majú čo do seba, možno ešte začnem študovat aj právo...chi-chi, :-))
Pekný zbytok večera
Ilika
01.02.10,14:10
Podarilo sa Pe.pe,dnes mi riaditeĺka po dlhých peripetiách telefonicky oznámila, že ma preraďuje do 11. triedy.
Medzi tým som už poslala všetky moje podklady (ako mi radila Sabadka) overené notárom na KŠÚ.Čakám na odpoveď.
Riaditelku som upozornila na môj chybne vystavený plat.dekrét "mačko-pes"a vysvetlila ako to má byt správne podla tabuliek zaradovania PZ do plat. tried podla zákona.
Poukázala som na §61 a §49 ods.7 vztahujúcu sa na moju aktuálnu kategóriu učiteľ špec.školy a dúfala, že opraví plat.dekrét v môj prospech....ale ona mi vystavila nový dekrét "samostatný učiteĺ"....teda neuznala moju 1.KV.S a zas len 10 trieda.
Mám taký pocit, že jej nejde o nič iné, len aby som nebola v 11.triede ako je ona..
.prečo je taká absolútna neochota zo strany nadriadeného, ak podriadený má pravdu??!!
Ilika
01.02.10,14:18
Podarilo sa Pe.pe,dnes mi riaditeĺka po dlhých peripetiách telefonicky oznámila, že ma preraďuje do 11. triedy.
Medzi tým som už poslala všetky moje podklady (ako mi radila Sabadka) overené notárom na KŠÚ.Čakám na odpoveď.
Riaditelku som upozornila na môj chybne vystavený plat.dekrét "mačko-pes"a vysvetlila ako to má byt správne podla tabuliek zaradovania PZ do plat. tried podla zákona.
Poukázala som na §61 a §49 ods.7 vztahujúcu sa na moju aktuálnu kategóriu učiteľ špec.školy a dúfala, že opraví plat.dekrét v môj prospech....ale ona mi vystavila nový dekrét "samostatný učiteĺ"....teda neuznala moju 1.KV.S a zas len 10 trieda.
Mám taký pocit, že jej nejde o nič iné, len aby som nebola v 11.triede ako je ona..
.prečo je taká absolútna neochota zo strany nadriadeného, ak podriadený má pravdu??!!






...rada by som sa ešte spýtala, či spätne (od 1.11.2009) môžem žiadat o opravu môjho zaradenia, kedže doteraz som mala tarifný plat vyplácaný v 10.triede a ako to mám riešit, ak moja riad.nebude mat ochotu.Mám na to nárok podla zákona...
pe.pe
01.02.10,14:57
...rada by som sa ešte spýtala, či spätne (od 1.11.2009) môžem žiadat o opravu môjho zaradenia, kedže doteraz som mala tarifný plat vyplácaný v 10.triede a ako to mám riešit, ak moja riad.nebude mat ochotu.Mám na to nárok podla zákona...

Ahoj Ilika,

ak sa podarilo, som rád, ale zároveň píšeš, že v dekréte si opäť zaradená do 10. pl. triedy? Potom tomu dosť jasne nerozumiem. Pokiaľ Ti 11. uznali, nemyslím, že je problém v doplatení platu. Chyba bola na strane zamestnávateľa a pokiaľ si mala zákonný nárok na vyšší funkčný plat, musia Ti rozdiel doplatiť, pre mzdárku nie je problém to urobiť (aj keď ju to nepoteší).

Inak, som veľmi zvedavý na vyjadrenie KŠÚ. Narazil som totiž na takú interpretáciu uznávania 1. KS ako atestácie, že je uznaná len v príprade, ak si ju vykonala v určitej kategórii a podkategórii ped. zamestnanca s ohľadom na stupeň a odbor vzdelania (taký "tušák" som mal v príspevku 17). Čiže ak si v čase získania 1.KS pracovala ako učiteľka zš a teraz pracuješ ako učiteľka šzš, nemusia Ti ju uznať. Kategória aj podkategória síce sedia, ale na zš si nepotrebovala tú odbornú spôsobilosť ako na špeciálnej. Je to podľa mňa nesprávne, pretože (už som to skôr písal), kategorizácia ped. zamestnancov sa robí až od 1.11.2009. A v práve sa niečo také, ako...akože spätná kategorizácia...nepoužíva. Už som sa pýtal právnika, zatiaľ sa len zbežne pozrel na túto otázku, ale povedal, že nikde v 317-ke nie je uvedené, že pre účely zaradenia pracovníka podľa §61 odst.7 použijeme dnes platnú kategorizáciu. Určite daj vedieť, ako si dopadla podľa KŠÚ. Prípadne, ak sa tu objaví niekto, komu by v zmysle uvedeného nebola uznaná 1.KS, nech a podelí o fakty a zdôvodnenia.
Ilika
01.02.10,16:05
je pravda, citujem: že na ZŠ som nepotrebovala tú odbornú spôsobilost , ako na špeciálnej, ale si myslím, že ked som splnila § 60 ods.2 ( tuším, ale nie som si istá) ze do 4 rokov začnem si odbornost rozširovat štúdiom špecky , tak by to malo byt v poriadku....v niektoý § spomína práve špeciálno-ped.spôsobilost, čo je šité práve pre špec. pedagógov.
Sabadka
01.02.10,16:18
...rada by som sa ešte spýtala, či spätne (od 1.11.2009) môžem žiadat o opravu môjho zaradenia, kedže doteraz som mala tarifný plat vyplácaný v 10.triede a ako to mám riešit, ak moja riad.nebude mat ochotu.Mám na to nárok podla zákona...

Ano ak máš nárok na 11 PT a ona ťa nesprávne zaradila do 10 PT musí ti doplatiť spätne od 1.11.2009 rozdiel na plate.
Daj vedieť keď ti príde odpoveď z KŠÚ.

Už len k tvojmu dotazu o neochote zaraďovať zamestnancov do vyšších platových tried. Práve 317/2009 je o dá sa povedať spravodlivejšom zaraďovaní, pretože sa môže stať, že riaditeľ s I. atestáciou bude mať zamestnanca aj s II. atestáciou a ten určite bude zaradený do vyššej platovej triedy ako samotný riaditeľ. Nový zákon už nie je o funkciách ale o skutočnom ukončenom vzdelaní toho ktorého zamestnanca.
Ilika
01.02.10,16:22
Vdaka za info !
Sabadka
01.02.10,16:38
je pravda, citujem: že na ZŠ som nepotrebovala tú odbornú spôsobilost , ako na špeciálnej, ale si myslím, že ked som splnila § 60 ods.2 ( tuším, ale nie som si istá) ze do 4 rokov začnem si odbornost rozširovat štúdiom špecky , tak by to malo byt v poriadku....v niektoý § spomína práve špeciálno-ped.spôsobilost, čo je šité práve pre špec. pedagógov.

Oponujem ti, pretože tá odbornosť sa ti celkom môže zísť aj na obyčajnej základnej škole, veď už aj pri klasických základných školách pracujú špeciálne triedy, alebo sú integrovaní žiaci, takže uvidíme ako sa vyjadrí vrchnosť ale ak si splnila všetky podmienky starej 41-ky ohľadom 1. kvalifikačnej skúšky , podľa môjho názoru ti ju mali uznať a zaradiť ťa ako učiteľa s I. atestáciou.
Držím palce. ;)
Ilika
01.02.10,17:20
Oponujem ti, pretože tá odbornosť sa ti celkom môže zísť aj na obyčajnej základnej škole, veď už aj pri klasických základných školách pracujú špeciálne triedy, alebo sú integrovaní žiaci, takže uvidíme ako sa vyjadrí vrchnosť ale ak si splnila všetky podmienky starej 41-ky ohľadom 1. kvalifikačnej skúšky , podľa môjho názoru ti ju mali uznať a zaradiť ťa ako učiteľa s I. atestáciou.
Držím palce. ;)


Ešte raz dík a dám Ti celkom určite vedieť , aké vyjadrenie dostanem z KŠÚ...zatial pekný zbytok večera a ešte krajší "zajtrajšok" !!!