mia0
25.01.10,22:14
1, Treba osobný spis dieťaťa v škd zakladať a vypisovať každý rok nový?....Myslím si, že áno, keďže je tam kolonka len na jeden šk. rok a menia sa i údaje o pobyte v škd a krúžkoch. Nemýlim sa?
2, Ako je to so žiadosťou o prijatie do škd?...vraj stačí podať pri zápise do 1. ročníka a platí celé 4 roky...ale keď sa v priebehu zmenia skutočnosti (napr. mamička zostane na MD, nezamestnaní rodičia...)a pritom sa prednostne prijímajú deti zamestnaných rodičov a mladšie deti.Rozhodnutie o prijatí sa bude vydávať každý september podľa aktuálnej situácie?..Vyhovovalo by nám skôr podávať žiadosť každý rok.
3, Vo vyhláške 28/1995 bolo dané, že to treba do 30,6,....v 306/2009 sa píše len o prihláške pri zápise do1. roč....u starších detí to stačí aj v septembri?...Ďakujem.
555555
26.01.10,06:28
Pracujem v ŠKD. Myslím si, že osobný spis stačí viesť celé 4 roky, kým je dieťa v ŠKD.Prípadné zmeny (bydlisko a pod.)sa dajú zaznačiť v poznámkach.Prihlášku do školského klubu je dobré predbežne vypísať k 30.6., pretože má zriaďovateľ predstavu o počte detí na nasledujúci šk.rok.Aj keď počet nie je 100%.
mia0
26.01.10,07:33
Ďakujem za reakciu, predbežné prihlášky k 30,6. sú naozaj dobré - to je na rozhodnutí každého, lebo nijaký zákon to už neprikazuje...ale ten osobný spis, keby sa mal viesť jeden celé 4 roky...kde do tej malej kolonky na poznámky napísať ešte 3 tabuľky o dĺžke pobytu v škd (na ďlšie šk. roky), o navštevovaní krúžkov a ešte aj nejaké iné zmeny napr. zamestnania a pod.?..to sa mi potom zdá nedomyslené, celkovo osobný spis v škd je podľa mňa zbytočné papierovanie, nakoľko všetky údaje treba písať aj do triednej knihy v škd.
...v téme som sa zle vyjadrila, v 306/2009 sa píše nie o prihláške, ale o žiadosti do škd - že sa podáva spravidla pri zápise do 1. roč.....ale na jeden rok, či na celé 4 roky ju treba formulovať?..
julia2
28.01.10,08:25
Pracujem v škd a po novom musia rodičia každý rok vypisovať osobný spis..a že prednostne sa prímajú mladšie deti ... ale u nás sa prednostne prímajú deti, kt. rodičia nepracujú a sú v hmotnej núdzi, takže teraz máme v klube asi 8 rómov, kt. rodičia sa doma poflakujú a zamestnaní rodičia sa strachujú čo ich tretiaci doma stvárajú..