DON
25.01.10,23:54
Dobry den ja by som sa Vas rad opytal ze ci je mozne viest zivnost popri absolventskej praxi? :confused:
P07
26.01.10,15:31
isto nie
Lianka
26.01.10,15:37
Zaujimava otazka.


isto nie
A preco nie?

Nezaoberam sa bezne touto problematikou, ale narychlo som prebehla zakon o sluzbach zamestnanosti a tak som taketo obmedzenie nenasla. Som zvedava na nazor skusenejsick Poradacok v tejto oblasti.
Xanti
26.01.10,15:41
Zaujimava otazka.


A preco nie?

Nezaoberam sa bezne touto problematikou, ale narychlo som prebehla zakon o sluzbach zamestnanosti a tak som taketo obmedzenie nenasla. Som zvedava na nazor skusenejsick Poradacok v tejto oblasti.
No naozaj zaujímavé,
ale v podstate podľa mňa sa vylučuje absolventská prax a práca. Či už závislá alebo ako SZČO.
Absolventskú prax vykonávajú nezamestnaný absolventi škôl. Ak si otvorí živnosť, alebo sa zamestná tak tým pádom stráca nárok na vykonávanie absolvenskej praxe, lebo už nie je nezamestnaný.
Toť môj názor.
Evanka
26.01.10,15:49
Zaujimava otazka.


A preco nie?

Nezaoberam sa bezne touto problematikou, ale narychlo som prebehla zakon o sluzbach zamestnanosti a tak som taketo obmedzenie nenasla. Som zvedava na nazor skusenejsick Poradacok v tejto oblasti.
Myslím, že absolventskú prax môžu vykonávať uchádzači evidovaní na ÚP, nie? Ak sa mýlim, opravte ma.
Lianka
26.01.10,15:52
Myslela som si, ze ked uz je absolvent, t. j. ked uz vykonava absolventsku prax, tak uz nie je v evidencii Uradu pracu, vyradia ho. Tym padom by mohol byt teoreticky aj SZCO zaroven popri absolvenskej praxi.:)
Xanti
26.01.10,15:55
Myslela som si, ze ked uz je absolvent, t. j. ked uz vykonava absolventsku prax, tak uz nie je v evidencii Uradu pracu, vyradia ho. Tym padom by mohol byt teoreticky aj SZCO zaroven popri absolvenskej praxi.:)
Absolvent na absolventskej praxi je stále evidovaný nezamestnaný. Vôbec ho nevyradia. Chodí na prax a UP mu platí príspevok vo výške životného minima.

Takže teoreticky si myslím, že je to nemožné.
Lianka
26.01.10,15:58
Dakujem, Xanti, za objasnenie.
V tom pripade suhlasim s tebou, ze to nepojde. :(
Xanti
26.01.10,15:59
Dakujem, Xanti, za objasnenie.
V tom pripade suhlasim s tebou, ze to nepojde. :(
Lianka rado sa stalo.
:D
SlivkaDesign
26.01.10,19:31
Ahojte. Prosím Vás nemôžete to niekto kto sa v tom vyznáte zistiť na 100 percent? Také niečo by sa zišlo aj mne. Ďakujem.
Xanti
26.01.10,19:34
Ahojte. Prosím Vás nemôžete to niekto kto sa v tom vyznáte zistiť na 100 percent? Také niečo by sa zišlo aj mne. Ďakujem.
Na 100% Ti pomôže jedine návšteva UP a odpoved na túto otázku . No logicky by to malo byť nedá sa.
SlivkaDesign
29.01.10,11:12
N spýtal som sa dnes na úrade práce a na 100% sa to NEDÁ zrealizovať na živnosť bohužiaľ. Vaše predpoklady sa naplnili.

Ale chcem sa spýtať, či nedá robiť samostatná zárobková činnosť nejakým spôsobom tak, aby som chodil aj na absolventskú prax a aby som mohol verejne poskytovať platené služby bez toho aby som mal živnosť.

Bola tu už raz reč o autorskom zákone v mojej téme, ale neviem či to pôjde.Link mi bohužial ešte nejde pridať, pozrite si tému Chcem podnikať v grafike. Ako na to?
Možno vyžadujem veľa, ale iba z absolventskej praxe sa vyžiť v dnešnej dobe nedá a riskovať to je to najmenej čo potrebujem...
Lianka
29.01.10,16:14
A musis chodit na tu absolventsku prax? Alebo uz chodis?

Ak uz chodis - skus to vydrzat a medzitym popremyslaj o vsetkych podrobnostiach ohladom pripadneho neskorsieho podnikania.

Ak este na abolventsku prax nechodis - tak zvaz, ci je pre teba absolvenstka prax nutna, ci rovno nezacat s podnikanim. Aj ked osobne si myslim, ze je vhodne mat par rokov pracovnych skusenosti, az potom sa pustit do niecoho "svojho".
SlivkaDesign
01.03.10,20:22
No takže chcem ukončiť tú ABS prax, pretože mi absolptútne nevyhovuje (cestovne a tak). Čo všetko je potreba dodať, aby som mohol úspešne ukončiť prax a aké to bude mať následky? Ďakujem.