stanco007
26.01.10,08:26
Boli ste niekto na dovolenke v niektorom z tychto hotelov v Turecku?
Alanya hotel Mesut, Alanya hotel Blue Dream a Alanya hotel Sonas Alpina?
Ten posledny sa mi najviac popacuje. Zaujimaju ma aj vase skusenosti z tejto krajiny, ceny v obchodoch, aki su ludia, jedla, na co si dat pozor atd... Jednoducho hocico co vas napadne v suvislosti s touto krajinou a co by sa mi mohlo zist pri dovolenke v tejto krajine. Este ma zaujima, ci tam uz bude dost teplo od 8 juna?
ludmilla
26.01.10,07:37
Turecko
stanco007
26.01.10,07:40
Turecko
(http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=+%3Cbr+%2F%3E%0D%0A%3Cu%3ETurecko%3C%2Fu%3E% 3Cbr+%2F%3E%0D%0A)
A co s tym???? Nic to nevyhodi. Ja som dal do vyhladavaca Turecko a nic...
ludmilla
26.01.10,07:41
A co s tym???? Nic to nevyhodi. Ja som dal do vyhladavaca Turecko a nic...

Prepáč skús znovu už som to upravila :)
ivana184
26.01.10,08:11
Ja som bola v Turecku pred 5 rokmi tuším, a povedala som si, že ešte raz sa na to miesto určite vrátim, aj keď do toho istého hotela. Hotely, ktoré uvádzate mi už teraz nevravia nič, ale jedno viem určite, to čo je nafotené, nemusí byť pravda. My sme išli do úplne štandardného hotela podľa katalógu ale realita bola iná, krásny bazén, hotel v tvare U, polpenzia vo forme švédskych stolov, bohatá strava na zeleninu, ovocie, rôzne šaláty, na tej som bola celé 2 týždne, pretože ich stravu veľmi nemusím, a mali super hamburgery(u nás ich vôbec nejem) s množstvom hranoliek na tanieri ako príloha. Ich turecká káva je drahá, pamätám si, ako sme chceli tureckú kávu, ale veľkú (big), tak sme ju aj dostali, ale za 5 EUR. Tak sme mali aj big účet. Ich kávy sú také ako naše malé pressá, čo sme sa čudovali. Ľudia na trhu sú dotieraví, ale to sú asi v každej krajine. My sme boli niekedy tiež začiatkom júna, boli horúčavy 40 stupňov, čašníci v hoteli mi nosili kyslé mlieko na popáleniny.
zuzka34
26.01.10,08:32
ja som bola v roku 2008 prelom augusta a septembra,mesto Alanya hotel Sara, bolo teplo 38 °C.Voda bola úžasná, žiadny šok.pozor piesok tiež horúci,takže na boso to netreba skúšať.Išla som tam už opálená základne a popáleniny som nemala žiadne, čoho som sa bála najviac ako to zvládnem.Strava bola výborná, všetkého dostatok.Ludia úslužní,vedia reči a z tích na bazároch sme si robili atrakciu, sú strašne komunikatívni, je potrebné sa jednať a ešte raz jednať to majú radi, aj na ich typický čaj nás potom pozvali a pohostili priamo v obchode.Cenovo tam bolo fajn.Určite sa tam vrátim.A ked sa vraví o dovolenkách vždy ako prve sa mi spomienky vybavia na Turecko.Takže správne zvoliť cestovku a príjemný pobyt!!!!!
stanco007
26.01.10,08:39
Tak tie teploty 40C mi vyhovuju. Zboznujem take teplo... Zohriat sa a potom sa hodit do mora a odskocit si na pivo... :-))) Este mi prosim Vas poradte ake su ceny za morske sporty? Ci sa to da alebo je to prehnane drahe... A aj co sa tyka fakultativnych vyletov z Alanye...
zuzka34
26.01.10,10:40
fakultatívne výlety-je tam veľa domácich agentúr, s letáčikmi zastavujú na kažkom kroku a ponúkajú výlety na všetky svetové strany, lode, historické pamiatky, do nočných obchodov so zlatom, príroda, no proste celý okruh.Aj samotné cestovky ponúkajú ísť cez nich s ich delegátom.Čo sa týka vodných športov viem len o padáku za lodou a to ma stálo 50- € pre dvoch ,no bolo super, ale hlavne odporúčam JEDNAŤ.Oni to milujú a preto cenu nadhodia vždy vyšiu.
ludmilla
26.01.10,10:54
Tak tie teploty 40C mi vyhovuju. Zboznujem take teplo... Zohriat sa a potom sa hodit do mora a odskocit si na pivo... :-))) Este mi prosim Vas poradte ake su ceny za morske sporty? Ci sa to da alebo je to prehnane drahe... A aj co sa tyka fakultativnych vyletov z Alanye...

Z fakultatívnych výletov odporúčam rafting, bol to veľmi príjemný zážitok, my sme boli síce v Side, ale určite sa rafting robí aj z Antálye.
stanco007
26.01.10,17:33
fakultatívne výlety-je tam veľa domácich agentúr, s letáčikmi zastavujú na kažkom kroku a ponúkajú výlety na všetky svetové strany, lode, historické pamiatky, do nočných obchodov so zlatom, príroda, no proste celý okruh.Aj samotné cestovky ponúkajú ísť cez nich s ich delegátom.Čo sa týka vodných športov viem len o padáku za lodou a to ma stálo 50- € pre dvoch ,no bolo super, ale hlavne odporúčam JEDNAŤ.Oni to milujú a preto cenu nadhodia vždy vyšiu.
A co sa tyka zlata, tak je kvalitne? A cena v porvnani s nasimi cenami zlata? Takze vsade sa treba jednat? A co sa tyka AI, tak s tym nie je problem??? Ked mam napr chut na pizzu, tak si ju mozem zobrat kedy chcem? Ak to je tak dohodnute v AI. Alebo ako je to s napojmi? Mozem pit kedy chcem a kolko chcem? Nebudu na mna pozerat ako na.... Zase si nemyslite, ze to chcem nejak zneuzivat tieto sluzby! Len v takych horucavach cloveka casto smädi a ked uz mam zaplatene AI, tak preco to nevyuzit...?
LauraL
04.02.10,10:39
aaaa vidim dalsieho fanusika teplucka a mora :))) kazdy rok vyrazame k moru, kazdy rok inde. Z Turecka som mala obavy najma po skus. z Egypta. Tam boli na mna uz velmi otravni. No bola som prijemne prekvapena- u Alanye, tiez vyzeral priemerny hotel, ale realita bola nad ocakavanie. NAJKRAJSIA DOVOLENKA. A more ozaj ako kava! A Turci mi prisli taki "evropski"... na trhoch sice vyjednavaju, no ak nechces kupit, nie su otravni.
Zlato kupovali znami, su velmi spokojni, no treba sa popytat v hoteli al. delegata na osvedceny obchodik. Ceny zlata trochu lepsie.
A neverila som, ale tiez sa velmi oplati pokupit handry- su lacne- tricka, svetre, rifle a tak (doma som zistila, ake su kvalitne, a teraz lutujem, ze som nenakupila viac :))
Na AI sa opytaj este v cestovke, ci je vsetko pitie v cene. U nas napr. si mohla uplne vsetko a kolko len si vypila, platili sa iba cerstvo lisovane stavy z ovocia. Kazdy hotel to ma trochu inak...
A neboj, nikdo nebude pozerat kolko zjes- v nasom hoteli ti to este cpali na tanier a pozerali cudne, ked som hovorila, ze to staci :))
Inak na nete sa daju najst priam hodnotenia hotelov od dovolenkarov
napr. www.tripadvisor.com, alebo este jedna netova cestovka...
kraaasnu dovolenku, pozdravuj more (tohto roku neidem, mam bruskate povinnosti ;))
alesta
15.05.10,17:11
Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
Danielle369
16.05.10,06:24
V Turecku je handlovanie a zjednávanie úplne normálne. To je ich životný štýl . Musíš si na to zvyknúť alebo nekupovať a tváriť sa ako socha.
Gapo
16.05.10,06:44
Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
Boli sme tam minulý rok a ideme tam aj tento rok a do toho istého hotela. Pár minút peši je tam také šiatrové trhovište, nemusíš zjednávať, nikto to nevyžaduje,ale preplatíš a ich taký obchod nebaví.:cool:
Potom kúsok taxíkom je murované nákupné centrum cca 300 obchodov.
arizona
16.05.10,07:26
Chystáme sa na dovolenku do Turecka, do Alanye, boli ste tam niekto?
Je to ozaj také super ako počúvam, alebo máme si dať na niečo pozor?
A tiež mi prosím poraďte ak viete kde je tam možné nakupovať a vyhnúť sa pritom zjednávaniu, mám rada keď viem čo koľko stojí a viem či som schopná a ochotná za to toľko dať, handlovanie neznášam. Vopred vďaka za rady!
Vyhnúť sa zjednávaniu môžeš jedine tak, že akceptuješ prvú cenu, čo Ti povedia.Ale v tom prípade si bud istá, že riadne všetko preplatíš...Lebo oni vysoko nadsadzujú ceny, aby bolo z čoho uberať.
Si na dovolenke, tak to handlovanie ber s humorom a užívaj si ho ;):):---

Ja som v jednom obchodíku objavila krásnu korytnačku z achátu. Nalepenú cenovku mala 75 €. :eek:
Obchodník asi videl môj záujem tak začal zjednávať...
Obchodní si mlel svoje, ako prerobí, že je to drahá soška, ja zas svoje, ako až taká cenná nie je, že mu dám max. 5 €.;):D
Asi po 20 tich minútach ma už môj muž ťahal za ruku z obchodu, čo mu to bolo trápne...:--- Obchodník ešte stále držal cenu 40€...:mad: Ale ja som sa zabávala :D
Tak som sa dala akože mužovi vytiahnuť z obchodu, myslela som že obchodník ešte zníži. A on nič...Tak sme odišli.

Bola som nešťastná, že nemám tú korytnačku, muž mi vyčítal, čo som si ju nekúpila, ale som sa toľko handrkovala...:mad:
Aké bolo naše prekvapenie, ked nás obchodník hľadal na ulici, dobehol nás a v nastrčenej ruke držal tú "moju korytnačku" v cene 5€! A ešte aj poďakoval za dobrý obchod a zábavu :D:D:D

Tak ma to "obchodovanie" začalo baviť a užívala som si to handrkovanie. Muž mi už nechal voľnú ruku , už sa na tom tiež zabával. Dodnes sa na tom rehoceme a ver, že sú to jedny z najveselejších spomienok na dovolenku ;):):---
tetrisss
16.05.10,07:34
Ja som bola v Turecku dva krat, ale je to uz aj 5 rokov, ale bol to nezabudnutelny zazitok, boli sme sice v Antalyi, hotel Magic Live, ale taky servis, co sa tyka vybavenia, jedla, sportoveho vyzitia, diskoteky a vsetkeho najdete malo kde. Na vylete sme boli v Pamukale, sucastou bola aj prehliadka fabriky na koberce. More ciste, ludia prijemni, obchodnici trochu otravni, ale v norme. Nezabudnutelny zazitok. Turecko je snom vsetkych dovolenkarov.
buchač
16.05.10,10:22
...
...
Este ma zaujima, ci tam uz bude dost teplo od 8 juna?

Na zlú stranu sa obraciaš ...;)

Dr. IĽKA sa opýtaj ...ešte aj grafy Ti dodá ....horšie to bude s tou predpoveďou ...málokedy sa trafí ...:D:D:D:D:D

ale inak ???...nezvyknem mať s takouto informáciou problém ...akurát , že uvedený dátum je trochu ďaleko ešte , dožiť treba ...:rolleyes:

http://meteo.azet.sk/letoviska/svet/turecko
31Jankal
08.06.10,06:09
Boli sme tam minulý rok a ideme tam aj tento rok a do toho istého hotela. Pár minút peši je tam také šiatrové trhovište, nemusíš zjednávať, nikto to nevyžaduje,ale preplatíš a ich taký obchod nebaví.:cool:
Potom kúsok taxíkom je murované nákupné centrum cca 300 obchodov.
a ako sa volá hotel?
Gapo
10.06.10,07:41
a ako sa volá hotel?

Hotel sa volá MERYAN:)
My odlietame 13-teho teraz.
Je tam horko ako tu ale voda ešte svieža.
janina987
13.06.10,19:12
Hotely, ktoré uvádzate žiaľ nepoznám, Turecko bola z našich najlepších dovoleniek. Mali sme all inclusive, strava výborná, služby v hotely na úrovni, my sme boli veľmi spokojní.
Lubaba
13.06.10,19:42
Hotely, ktoré uvádzate žiaľ nepoznám, Turecko bola z našich najlepších dovoleniek. Mali sme all inclusive, strava výborná, služby v hotely na úrovni, my sme boli veľmi spokojní.
prezraď korý hotel je taký dobrý, známi idú do Turecka, volali nás ale mňa to nejak neoslovilo, chcela som Tunis, ale možno sa dám presvedčIť.
Rozalka
15.06.10,20:42
Turecko nikdy nebola moja vysnená krajina.
Teraz som dostala od istej nemenovanej zásielkovej firmy poznávací zájazd do Turecka, letecky, 7 dní.

Zdarma, len .... len treba zaplatiť letiskové poplatky, také a onaké poplatky, no skrátka z toho zdarma sa nakoniec vykľulo 149 €. Partner si samozrejme musí platiť všetko, takže v závislosti od termínu to je 699 až 959 €, čo zahŕňa:
poznávací zájazd, každú noc v inom meste, v 4 - 5 * hoteloch, s polpenziou, všetky vstupy (Efez, Pamukkale, Belek, Hierapolis, vodopády, plavba loďou na rieke Daylan, Myra)
V prípade cestovania bez partnera - doplatok 29 € na deň, čiže + 203 €.
Spočiatku to vyzeralo pomerne lákavo, nakoniec som si povedala, že nejdeme (na vysvetľovanie je trochu neskoro, možno inokedy ...)


Dozvedela som sa, že tento poznávací zájazd cestovka má v ponuke dlhšiu dobu, boli ste už niekto na takomto zájazde?
220870
16.06.10,03:45
prezraď korý hotel je taký dobrý, známi idú do Turecka, volali nás ale mňa to nejak neoslovilo, chcela som Tunis, ale možno sa dám presvedčIť.
Poznám ľudí čo boli v Tunisku moc to nechvália.
Čo sa týka toho Turecka tý čo ste tam boli ,môžete napísať aj koľko to stálo?Reálne nie to čo píšu cestovky.S akou spoločnosťou ste leteli odkiaľ ?
Margaréta35
16.06.10,04:25
my sme bili v Aydinbey Kings Palace,stálo to 3 800evri,dvaja dospelí dve deti 11,5
arizona
16.06.10,05:24
Poznám ľudí čo boli v Tunisku moc to nechvália.
Čo sa týka toho Turecka tý čo ste tam boli ,môžete napísať aj koľko to stálo?Reálne nie to čo píšu cestovky.S akou spoločnosťou ste leteli odkiaľ ?
Ja sa musím zastať Tuniska.
Boli sme pred dvomi rokmi, tento rok ma láka znovu.
Páčilo sa mi čistučké, teplé more, čisté pieskové pláže, domorodci neboli vôbec dotieraví a drzí, ulice čistučké.
Asi tam je národným zvykom ranný očistný rituál, ked takmer všetci domáci nabehli včas ráno s metlami a hadicami s vodou a čistili ulice. Nebolo to iba v tur. centrách, ale všade po uliciach aj kam turisti nechodili.
Bola som z toho dosť milo prekvapená, nakoľko sme boli rok predtým v Bulharsku a tam tých odpadkov bolo neúrekom aj v areáloch krásnych hotelov.
Na tuniskom personáli sa mi páčilo aj to, že za malé všimné vedeli byť neskutočne úslužní a ústretoví počas celého pobytu. Vybavili aj nemožné, boli neskutočne obetaví ...
Ja Tunisko môžem jednoznačne odporúčať! (samozrejme, ako je to v týchto krajinách-hotel minimálne 3-4* :)
Macka
16.06.10,09:09
Ja sa musím zastať Tuniska.
Boli sme pred dvomi rokmi, tento rok ma láka znovu.
Páčilo sa mi čistučké, teplé more, čisté pieskové pláže, domorodci neboli vôbec dotieraví a drzí, ulice čistučké.
Asi tam je národným zvykom ranný očistný rituál, ked takmer všetci domáci nabehli včas ráno s metlami a hadicami s vodou a čistili ulice. Nebolo to iba v tur. centrách, ale všade po uliciach aj kam turisti nechodili.
Bola som z toho dosť milo prekvapená, nakoľko sme boli rok predtým v Bulharsku a tam tých odpadkov bolo neúrekom aj v areáloch krásnych hotelov.
Na tuniskom personáli sa mi páčilo aj to, že za malé všimné vedeli byť neskutočne úslužní a ústretoví počas celého pobytu. Vybavili aj nemožné, boli neskutočne obetaví ...
Ja Tunisko môžem jednoznačne odporúčať! (samozrejme, ako je to v týchto krajinách-hotel minimálne 3-4* :)

aj ja sa pridávam. V Tunisku som bola ešte za "starého Fishera", a bolo super. To more neskutočne teplé, strava fajn. Ale je pravda, že Arabi sú iný národ ako my, a mimo letoviska /my sme boli v Sousse/, kam sme chodili na pešie prechádzky, bol neporiadok skoro ako na sídlisku Luník. My sme ale boli na to pripravení, takže nás to neprekvapilo. Samotné mesto Sousse/ 3.najväčšie v Tunisku/ je však krásne, a tie večerné prechádzky, a zjednávanie na trhoch je neskutočné .Sú tam aj krásne hotelové komplexy. Súhlasím, že si treba vybrať hotel minimálne 3+ a vyššie, a sledovať recenzie, alebo odporúčania známych. Určite by som sa vrátila, ale keby som si mohla vybrať bolo by to Thajsko. Až na vyššiu cenu letenky, ceny omnoho priaznivejšie, more omnoho čistejšie príroda neporovnateľne krajšia a zelenšia, pláže nádherné, ľudia milí a usmievaví, je tam neskutočne pekne...
ale to už som mimo témy, prepáčte...
Lubaba
03.08.10,20:06
v Turecku som ešte nebola, ale dnes som sa rozprávala so známymi a boli v Turecku v Club Belinda, prišli spokojní, páčilo sa im tam, prešla som aj nejaké recenzie a je to viac pre rodiny s deťmi, ale prídu si na svoje aj dospelí a dovolenka s deťmi je o tom, že si tam hlavne kvôli nim.
Lubaba
03.08.10,20:10
Kúsok od nich boli v hoteli Cezar ubytovaní ďaľší známi a tiež boli spokojní, uvažujem o tom že na budúci rok by bolo Turecko na pláne, ale popravde mňa to nejak neláka, neviem sú tam "šialené" teploty, aj keď pri mori sa to lepšie znáša.
Lubaba
03.08.10,20:12
a ešte chcem doplniť, nespokojní neboli ale vadilo im najviac to že na každom kroku ich "domáci" nútili kupovať a zjednávať o cene.
Lubaba
03.08.10,20:14
ja som to zažila v Egypte ale dá sa tomu vyhnúť, nesmieš sa pozrieť na predávajúceho ani na tovar, ak nemáš záujem kupovať, ak ťa uvidí, že ťa niečo z tovaru zaujalo, už nedá pokoj a ide po tebe.
kunkelovaa
04.08.10,06:42
Boli sme v Turecku na prelome júna a júla, bolo super a rada sa do Turecka vrátim. 4* hotel, stredisko Konakli. Deti (4, 6) boli nadšené, počasie v pohode. Strava tiež. Keby som si vyberala dnes, volím priamo Alanyu alebo stredisko Side. Inak sa tam super nakupuje. Osobne sa mi Turecko páčilo viac ako Tunisko. Ale to je len môj subjektívny názor, všetko je veľmi individuálne a ovplyvnené nárokmi, náhľadmi, ....
jess
05.08.10,11:09
Boli sme v Turecku na prelome júna a júla, bolo super a rada sa do Turecka vrátim. 4* hotel, stredisko Konakli. Deti (4, 6) boli nadšené, počasie v pohode. Strava tiež. Keby som si vyberala dnes, volím priamo Alanyu alebo stredisko Side. Inak sa tam super nakupuje. Osobne sa mi Turecko páčilo viac ako Tunisko. Ale to je len môj subjektívny názor, všetko je veľmi individuálne a ovplyvnené nárokmi, náhľadmi, ....

V ktorom hoteli si bola? Napíš prosím niečo bližšie. Ja sa chystám s rodinkou v septembri do EFTALIA RESORT. Dosť sa bojím mora. Čítala som, že hneď po vstupe doň sú skaly.
doktor23
06.08.10,07:07
Eftalia Resort nepoznám, aj keď sme boli v Eftalia Village. Sú od seba asi 10 km. Na vstup do mora pre deti by som asi zobral nejakú obuv, dospelí to podľa mňa zvládnu bez problémov
VieraPopluharova
06.08.10,07:16
Eftalia Resort nepoznám, aj keď sme boli v Eftalia Village. Sú od seba asi 10 km. Na vstup do mora pre deti by som asi zobral nejakú obuv, dospelí to podľa mňa zvládnu bez problémov

Suhlasim, bola som v Turecku 3 x , niekde su skaly, ale to su len sem tam a medzi nimi sa vzdy najde pisocnata cesicka a dalej je uz len piesok, ak sa bojis skal, zober si obuv do vody, ja ju nepouzivam, ale vela ludi ano.Turecka a mora sa nemusis bat.
cola
06.08.10,07:40
V Turecku som bol dvakrát v septembri v blízkosti Side.Počasie ako u nás v čase najväčších horúčav,hotel Oleander má výbornú pieskovú pláž až do mora
VieraPopluharova
06.08.10,07:55
V Turecku som bol dvakrát v septembri v blízkosti Side.Počasie ako u nás v čase najväčších horúčav,hotel Oleander má výbornú pieskovú pláž až do mora

Suhlasim SIDE je jedno z krasnych letovisk Turecka a je tam len pieskova plaz, najde sa team sem tam strk, ale to sa dá. A je tam i co pozerat, i ked ani Alanya nie je zlá len je rusnejsia a su tam tie skaly sem tam.
jess
07.08.10,16:01
Koľko stojí prenajatie auta na deň ?
evika
27.08.10,15:04
Prosím Vás bol niekto v Turecku v hotely Cesars Sid ,mala by som záujem ta ísť ,ale také špatné recenzie sú na ten hotel, že mám obavy.ďakujem
VieraPopluharova
28.08.10,13:03
Ak je vela spatnych recenzii, tak je potom lepsie pohladat iny hotel, treba si uvedomit, ze 3 hviezdičky v Turecku mozu znamenat nasu jednu, najlepsie vyberat hotel minimalne so 4 hviezdickami, ja tak robim a nikdy som neolutovala, nikdy tych par korun navyse nestoji za pokazenu dovolenku.
evika
28.08.10,13:06
Lenze ten hotel je 5
VieraPopluharova
28.08.10,13:30
Lenze ten hotel je 5

Evika,

ak je 5 a nema dobre recenzie radsej si vyber nieco ine, a ak sa smiem spytat v ktorej casti sa nachadza?
VieraPopluharova
28.08.10,13:48
Evika,
neviem ja som si prelistovala recenzie, pozrela i foto od jedneho klienta a vyzera super, ja som bola v nizsej kategorii a neda sa to s tymto porovnat, podla mna by to malo byt dobre, ale treba sa pripravit, ze turci su iní národ a iná kultúra, takze vzdy sa najde nieco co nam slovakom bude bud vadit, alebo nebude nám to pochuti a taktiez co som pozerala je to obrovsky komplex, takze ak nahodou prides do jedalne a nebude tam nieco doplnene, treba chvilku pockat a oni prinesu, s tymto je bohuzial problem skoro v kazdom velkom hoteli, staci poziadat personal a mal by sa o to postarat. Ja by som do neho isla podla toho co som videla a citala.
pivko
10.04.11,15:35
Tento rok určite Turecko, určite Side a určite 5*. Doporučte super hotel vhodný pre pobyt s 3r. dieťaťom.
Lubaba
10.04.11,17:00
Tento rok určite Turecko, určite Side a určite 5*. Doporučte super hotel vhodný pre pobyt s 3r. dieťaťom.
V Turecku som ešte nebola, chystám sa tento rok na jeseň, rozmýšľam nad týmto hotelom, len transfer z letiska je 1-1,5 hodiny, a je dosť veľký.
http://www.silencebeachresort.com/index_eng.htm

http://www.firotour.sk/dovolenky-leto/turecko/turecko-side/silence-beach-resort.html?page_id=652246 - na firo majú tento hotel prvýkrát v ponuke, tak údajne aj cena je nižšia, popozeraj.
pivko
10.04.11,17:24
V Turecku som ešte nebola, chystám sa tento rok na jeseň, rozmýšľam nad týmto hotelom, len transfer z letiska je 1-1,5 hodiny, a je dosť veľký.
http://www.silencebeachresort.com/index_eng.htm

http://www.firotour.sk/dovolenky-leto/turecko/turecko-side/silence-beach-resort.html?page_id=652246 - na firo majú tento hotel prvýkrát v ponuke, tak údajne aj cena je nižšia, popozeraj.
Super hotel , už som nastavil hlídaciho psa:D maš nejake baby? Aby sa mal Kubo;) o koho starať.
Tak už len sledovať cenu. A hneď som našiel lepšiu ako cez Firo, moja obľúbená CK;) :http://www.rudolfreisen.cz/zajezdy/lastminute-zajezdy/?target=lastfirstform&search=http://frame.traffics.cz/rudolfreisen.html
Lubaba
10.04.11,17:37
Je mi ľúto, baby nemám, ale keby toto Kubovi stačilo, tak beriem...http://www.picturesof.net/_images_300/An_African_American_Woman_In_a_Wheelchair_Reading_ a_Book_To_Her_Grandson_Royalty_Free_Clipart_Pictur e_100615-215526-202009.jpg

...stará baba som ja...:D:D:D..ale jará:---
Lubaba
10.04.11,18:12
Super hotel , už som nastavil hlídaciho psa:D maš nejake baby? Aby sa mal Kubo;) o koho starať.
Tak už len sledovať cenu. A hneď som našiel lepšiu ako cez Firo, moja obľúbená CK;) :http://www.rudolfreisen.cz/zajezdy/lastminute-zajezdy/?target=lastfirstform&search=http://frame.traffics.cz/rudolfreisen.html
túto tvoju obľúbenú stránku nepoznám, pozriem...
mimotemychcela som ti "prihodiť" video z youtube na nepoznám , ale som smutná nedarí sa mi to, neviem ako na to:mee:
Melnick
10.04.11,18:24
Tento rok určite Turecko, určite Side a určite 5*. Doporučte super hotel vhodný pre pobyt s 3r. dieťaťom.
Žeby sme sa tam stretli ? Aj ja tam idem.
pivko
10.04.11,18:33
Je mi ľúto, baby nemám, ale keby toto Kubovi stačilo, tak beriem...http://www.picturesof.net/_images_300/An_African_American_Woman_In_a_Wheelchair_Reading_ a_Book_To_Her_Grandson_Royalty_Free_Clipart_Pictur e_100615-215526-202009.jpg

...stará baba som ja...:D:D:D..ale jará:---
Tak že o óperku máme postarané:D Naozaj dobrý hotel;)ale mohol byť aj bližšie k S;)ide
Lubaba
10.04.11,18:33
Žeby sme sa tam stretli ? Aj ja tam idem.
ja sa chystám v septembri:---
Mária27
12.04.11,07:50
Žeby sme sa tam stretli ? Aj ja tam idem.
Tiež uvažujem o Turecku, ale cez prázdniny (vyplniť čas školákom).
Lubaba
12.04.11,11:29
Tiež uvažujem o Turecku, ale cez prázdniny (vyplniť čas školákom).

súhlasím, je to od teba pekné..:)http://www.imageenvision.com/150/14769-mother-and-children-ready-for-beach-fun-clipart-by-djart.jpguži si to..:)
220870
12.04.11,17:13
Tento rok určite Turecko, určite Side a určite 5*. Doporučte super hotel vhodný pre pobyt s 3r. dieťaťom.
Kedy?Dátum! či sa strafíme?;)
pivko
13.04.11,12:47
Kedy?Dátum! či sa strafíme?;)
Asi začiatok júna ,alebo potom az koniec septembra , nechcem sa tam uvariť ako minulý rok na Rhodose.
220870
13.04.11,16:40
Ja môžem len cez prázdiny.:mee:
jozzoo
20.04.11,15:43
odporúčam hotel alibey, časť Side,hotelclub Manavgat
pivko
23.04.11,09:40
jozzoo diky je super;) budem sledovať last minute ,lebo katalogova cena je cca 2.000 EUR na 11 dni čo je podľa mňa za Turecko neskutočne veľa . Kamarat mi doporučil aj tento , vraj je to pecka:D
http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/side/iberotel-serra-palace-58---kltur1ke_08537.html?presel|kltur1ke_08537|29050506 |2011-04-22|2012-01-22|NF0
cloe
23.04.11,09:46
Pivko, ja som bola minulý rok v Turecku, v Alanyi od 5.6. a je to tak akurát dobrý čas. Bolo teplo ale nie na nevydržanie.
Tento rok idem práve na Rhodos od 5.6. a mám obavu, či tam už bude dosť teplo. Môžeš napísať, ak máš nejakú skúsenosť s týmto termínom?
pivko
23.04.11,09:56
Pivko, ja som bola minulý rok v Turecku, v Alanyi od 5.6. a je to tak akurát dobrý čas. Bolo teplo ale nie na nevydržanie.
Tento rok idem práve na Rhodos od 5.6. a mám obavu, či tam už bude dosť teplo. Môžeš napísať, ak máš nejakú skúsenosť s týmto termínom?
Ja som bol od 12.6. Išiel som preto skor ,lebo som sa nechcel uvariť . Neviem čo to za pliaga:eek: tam akurát prišla ,ale také teplo som nezažil ani v Dubai , ani v Sharm el Sheiku a ani v Thajsku/kde je už fafa teplo:D/. Kua drát:D ako hovorí moj kamarát z Terchovej tam bolo ako v saune. Vietor cca 40km/hod + teplota 40c , to ako keby ti do tváre niekto fúkal fénom na vlasy:D More malo tak cca 26c . Ešte ani večer sa neschladilo tak že som radšej pozeral v bare MS vo futbale ako by som sa šiel niekam prechadzať.Neviem či to tam je tak stále ,ale naozaj bolo to horšie ako v Egypte.
220870
23.04.11,10:26
Nieje to tam tak stále.
jozzoo
04.05.11,15:34
ahoj - áno tento hotel je cenovo náročný preto som si ho poistil vo first momente s 23% zľavou s plným vyplatením sumy. Spokojnosť a nadšenie môjho syna z min roka nebolo možné odmietnuť ani tento rok:-) Ten aquapark v danom komplexe je neskutočný..ako som už písal - ideálne aj pre rodičov- ktorí sa tým pádom nemusia starať o program detí - aquapark sa im o program postará :-) ja som bol min rok v termíne od 24.júna do 6teho júla a idem tak aj teraz. teplota bola stále okolo 33°C, čo pri mori je naozaj akurát. Príjemnú dovolenku želám.
pivko
04.05.11,16:57
ahoj - áno tento hotel je cenovo náročný preto som si ho poistil vo first momente s 23% zľavou s plným vyplatením sumy. Spokojnosť a nadšenie môjho syna z min roka nebolo možné odmietnuť ani tento rok:-) Ten aquapark v danom komplexe je neskutočný..ako som už písal - ideálne aj pre rodičov- ktorí sa tým pádom nemusia starať o program detí - aquapark sa im o program postará :-) ja som bol min rok v termíne od 24.júna do 6teho júla a idem tak aj teraz. teplota bola stále okolo 33°C, čo pri mori je naozaj akurát. Príjemnú dovolenku želám.
Ja niesom termínovo viazaný tak že si určite počkám na lastminute ponuku;)
foresterbig
05.05.11,15:49
Ja som bol V Turecku Side hotel Crystal Admiral http://www.crystalhotels.com.tr/webyeni/index_en.html dnes uz zkrachovanou CK Karya bolo to v septembri na 8 dni a stalo to v lastminute 500 € vcetne vsetkych poplatkov a poistenia(to bolo v akcii gratis)Rano o 9 hod som sadol k note a o 10.30 som mal vybrane.Zadanie bolo Turecko-Side ale z handycapom 1 osoba co je dnes velky problem,ziadna CK to bez priplatku uz nechce predat radsej to neobsadia(a preto tolko nariekaju ze nemaju klientov).Bohuzial dnes uz ziadna SK CK tento hotel neponuka.Bol som ako v rozpravke,take nieco som este nezazil.Skoda ze sme v tom komlexe boli iba 3 slovaci a ziadni cesi,vsetko zapad a zopar rusov.V ramci hotela som neminul ani 1€ vsetko bolo gratis aj alkohol,kupele velke fitnes,bohaty program pre dospelych a celodenna starostlivost o deti vcetne jedla a pobednajsieho spanku o ktore sa staral cely stab sestriciek.Absolvoval som dva vylety do Alanye na spiatocnej ceste som si pozrel delfinarium a druhy do Side stare mesto a pristav,vsetko na vlastnu pest a s miestnou dopravou.
Ale vratim sa k vyberu hotela,treba sa orientovat podla tychto recenzii a nie zavadzajucich obrazkov SK CK a recenzii ktore si pisu povatsine sami:
http://www.holidaycheck.fr/hotel-Infos+voyages_Crystal+Admiral+Resort-hid_148280.html
zadate nazov hotela a mate tam nespocetne mnozstvo fotografii a videii alebo tu:
http://www.tripadvisor.com/
Toto su najvatsie europske renomovane stranky na hodnotenie hotelov.
Dalej netrebe sa bat ist so zahranicnou CK.Vsetky ceny su u nich konecne nic sa nenavysuje ako u nas max. tak poistenie.Najlepsie si je vybrat tu a verte ze nase CK maju co dohanat ale slovaci su uz taky skuste porovnat konkretne hotely a konkretne destinacie zo slovenskymi CK a budete prekvapeny ked vobec najdete nejaky hotel lebo nemci a rakusania ponukaju ine hotely ako SK CK s akych dovodov to nemusim asi pisat domysli si kazdy.Tak hladajte a porovnavajte tu a hlavne rozmyslajte :)Vela stastia pri vybere dovolenky.Nech sa uz nase CK zobudia,vsak sme v EU.
http://airstop.sk/
Tymto dakujem CK Karyatour ktora bohuzial skrachovala lebo vsetky aktyva presunula na Tureckych touroperatorov a vlastne ty ich dostali ku krachu.
jozzoo
07.05.11,16:36
Ja niesom termínovo viazaný tak že si určite počkám na lastminute ponuku;)
:-) držím palec - min rok last minute na tento hotel nebol - no možno tento rok budeš mať šťastie a bude:-)
pivko
08.05.11,16:20
No ale ja určite nepojdem cez SK cestovku;) , lebo už teraz keď porovnam cenu tak FIRO je o 20% drahšia CK ako CZ CK rudolfreisen , ktorej som stálim zákazníkom.
jozzoo
11.05.11,14:46
No ale ja určite nepojdem cez SK cestovku;) , lebo už teraz keď porovnam cenu tak FIRO je o 20% drahšia CK ako CZ CK rudolfreisen , ktorej som stálim zákazníkom.
tak niet čo riešiť:-) ak pôjdeš v tom termíne ako ja tak sa ohlás - dáme pivko:-)
Lubaba
16.07.11,19:23
No ale ja určite nepojdem cez SK cestovku;) , lebo už teraz keď porovnam cenu tak FIRO je o 20% drahšia CK ako CZ CK rudolfreisen , ktorej som stálim zákazníkom.
už si sa rozhodol kde pôjdeš, a s akou cestovkou? prezraď:---, ja stále hľadám a neviem sa rozhodnúť...:)
pivko
17.07.11,03:35
Bol som v HR , TR presunuté na koniec septembra.CK asi moja klasika http://www.rudolfreisen.cz/ odlet Viedeň. Nebudem riskovať život s lietadlami Travel servisu.
Lubaba
18.07.11,19:40
Bol som v HR , TR presunuté na koniec septembra.CK asi moja klasika http://www.rudolfreisen.cz/ odlet Viedeň. Nebudem riskovať život s lietadlami Travel servisu.

...a kde ideš do TR, hovorili mi dnes známi, ktorí boli v Turecku minulý rok, že od polovice septembra, alebo teda ku koncu septembra tam prší a prší /boli v Alanyi/, je to pravda?
Aké problémy máš na mysli s Trasel servis:confused:
pivko
20.07.11,10:12
...a kde ideš do TR, hovorili mi dnes známi, ktorí boli v Turecku minulý rok, že od polovice septembra, alebo teda ku koncu septembra tam prší a prší /boli v Alanyi/, je to pravda?
Aké problémy máš na mysli s Trasel servis:confused:
Čau ,plánujem Side, v tom termíne som ešte v TR nebol tak že preveríme;) ono tam úplne stačí ísť aj začiatkom októbra:)len že to asi budem v Thajsku:D a ten travel servis:mee:nečítaš noviny?:http://www.webnoviny.sk/ekonomika/travel-service-meskal-pri-stvrtine-let/382337-clanok.html
a to nehovorím ó ďalších prípadoch keď lietadlo malo poruchu a muselo sa vrátiť na letisko v BA a o vrieskajúcich ľuďoch pri turbulencii/lietadlo pristálo nakoniec v Brne a ľuďom nechceli dať batožinu/ Tak že od Travel servisu ja dávam ruky preč:mad:ani zadarmo:D
Jedine odlet Viedeň a Niki ;)
sanny237
20.07.11,10:49
Minulý rok sme boli od 02.-9.10.2010 v Turecku, časť Incekum, myslím, že to je asi 25-30 km od Alanye. V priebehu tohto týždňa pršalo len 1x v noci pred odchodom. Hostia v hoteli nám hovorili, že ešte týždeň predtým bolo cca 35 stupňov. Počas nášho pobytu bolo tak 28-29, niektoré dni aj 30. Večer už bolo troška chladnejšie. Ale voda na kúpanie ok. Odlet samozrejme len z Viedne, súhlas s pivkom.
Lubaba
26.07.11,19:05
Ahoj, bol niekto v tomto hoteli? Budem vďačná za info.
http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/colakli/alba-royal-32.html
alenad
27.07.11,13:33
http://tatratour.sk/dovolenka/turecko/bel-conti/278/

Pekný deň prajem, bol už niekto v tomto hoteli? Aké máte skúsenosti?:)
lujza.j
27.07.11,17:15
pivko
28.07.11,03:17
Turecko zrušené , ide sa do Thai.
Macka
28.07.11,05:55
..Pivko, to Thai. závidím! ale doprajem....pozdravuj, je to moja srdcovka...aj keď aj Turecko má niečo do seba...
pivko
29.07.11,06:29
Za 578 Eur Air France , no nekup to.
Gunka
29.07.11,06:42
V Turecku sme boli 2X raz v roku 2009 a teraz 12.6.do 23.6.2011 a obidva razy bolo super. Prvý krát hotel Rievira Alanya- PP. hotel pekný čiastučko strava super len sme si museli kupovať nápoje čo nebol problém, minerálka stála v markete zhruba ako u nás.Druhý krát Alanya- Konakli Dizalya klub to predčilo všetky moje očakávania krásna záhrada a v nej vilky aj hotel. Strava vynikajúca nápoje super džúsy, minerálka, pivo, víno,alk.nápoje miestnej výroby.Všetko v cene lehátka, madrace, slnenčíky.Milý ochotný personál no jednoducho nieje čo vytknúť.Ozaj záleží na cestovke, aké hotely má v ponuke.Prajem šťastný výber a príjemnú dovolenku
zuzi1
31.07.11,06:44
My sme boli v Turecku po prvýkrát tento rok. Nechcela som hotel s Rusmi, tak som veľmi dobre študovala recenzie a nakoniec som ako last minute vybrala hotel Evren Beach v Side. Je to hotel s nemeckou klientelou - na 85%. Strava, ubytovanie a všetky služby hotela a taktiež aj CK boli na veľmi vysokej úrovni a bez akéhokoľvek rozmýšľania by som sa tam kedykoľvek vrátila. Boli tam asi len 4 ruské rodiny, ktoré boli úplne bezproblémové.
Lubaba
01.08.11,19:43
My sme boli v Turecku po prvýkrát tento rok. Nechcela som hotel s Rusmi, tak som veľmi dobre študovala recenzie a nakoniec som ako last minute vybrala hotel Evren Beach v Side. Je to hotel s nemeckou klientelou - na 85%. Strava, ubytovanie a všetky služby hotela a taktiež aj CK boli na veľmi vysokej úrovni a bez akéhokoľvek rozmýšľania by som sa tam kedykoľvek vrátila. Boli tam asi len 4 ruské rodiny, ktoré boli úplne bezproblémové.

..dobre si vybrala, a hlavne že si bola spokojná, ja som vybrala hotel http://kumkoybeachresort.sunishotel.com/, a určite pôjdem pozrieť aj do Evrenu. Známi boli v hoteli Kumkoy v júni, a veľmi si pochvaľovali.
Lubaba
01.08.11,19:52
to zuzi1
V Turecku som ešte nebola, zaujímalo by ma ako to je s vízami, čo všetko tam vypisuješ pri príchode na letisko a čo pri príchode do hotela, máme zaplatený aj priamy výhľad na more, ako postupovať, keď to tak nebude?, dajú sa na recepciií nejak "uhovoriť" a /akou rečou/ pri výmene izby?
ludmilla
01.08.11,19:54
jozzoo diky je super;) budem sledovať last minute ,lebo katalogova cena je cca 2.000 EUR na 11 dni čo je podľa mňa za Turecko neskutočne veľa . Kamarat mi doporučil aj tento , vraj je to pecka:D
http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/side/iberotel-serra-palace-58---kltur1ke_08537.html?presel|kltur1ke_08537|29050506 |2011-04-22|2012-01-22|NF0 (http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/side/iberotel-serra-palace-58---kltur1ke_08537.html?presel%7Ckltur1ke_08537%7C2905 0506%7C2011-04-22%7C2012-01-22%7CNF0)


V tomto sme boli aj my a veľmi spokojní, pre deti dokonca aj slovenskí animátori, pláž v pohode, viac vĺn, bazény, jedlo, izby super. Trošku od ruky, ďalej od civilizácie, ale pre rodinky s deťmi veľmi dobrý hneď vedľa je niečo veľmi podobné Iberotel Palm Garden.
ludmilla
01.08.11,19:59
to zuzi1
V Turecku som ešte nebola, zaujímalo by ma ako to je s vízami, čo všetko tam vypisuješ pri príchode na letisko a čo pri príchode do hotela, máme zaplatený aj priamy výhľad na more, ako postupovať, keď to tak nebude?, dajú sa na recepciií nejak "uhovoriť" a /akou rečou/ pri výmene izby?

Pamätám si, že po príchode na letisko sme vypisovali meno, stav, číslo pasu, adresu v SR a adresu hotela, v ktorom sme mali byť ubytovaní. V hoteli ak ma pamäť neklame tiež kartičky mená, stav, číslo pasu, adresa SR ale to už si až tak dôkladne nepamätám. Čo sa izieb týka nemám skúsenosť s výmenou, nám sa nestalo, že by sme dostali inú izbu, ale treba dôsledne trvať na svojom. Dohovorila som sa normálne nemecky, iný jazyk som neskúšala.
Melnick
01.08.11,20:16
..dobre si vybrala, a hlavne že si bola spokojná, ja som vybrala hotel http://kumkoybeachresort.sunishotel.com/, a určite pôjdem pozrieť aj do Evrenu. Známi boli v hoteli Kumkoy v júni, a veľmi si pochvaľovali.
Vrele odporúčam. A prechádzka po pláži od Kumkoy-a po Evren s občerstvením a studeným drinkom / náramok platí pre obidva hotely/...... chcem ísť späť, je mi tu zima.:mee:
VERONIKA6
02.08.11,03:53
to zuzi1
V Turecku som ešte nebola, zaujímalo by ma ako to je s vízami, čo všetko tam vypisuješ pri príchode na letisko a čo pri príchode do hotela, máme zaplatený aj priamy výhľad na more, ako postupovať, keď to tak nebude?, dajú sa na recepciií nejak "uhovoriť" a /akou rečou/ pri výmene izby?
Po príchode na letisko sa predloží iba pas + 15 EUR. Nič sa nevypisuje. Po príchode na hotel sme tam niečo vypisovali.
truch
02.08.11,05:44
to zuzi1
V Turecku som ešte nebola, zaujímalo by ma ako to je s vízami, čo všetko tam vypisuješ pri príchode na letisko a čo pri príchode do hotela, máme zaplatený aj priamy výhľad na more, ako postupovať, keď to tak nebude?, dajú sa na recepciií nejak "uhovoriť" a /akou rečou/ pri výmene izby?

My sme boli v Turecku asi pred 5 rokmi. Víza nám dali rovno na letisku, dali sme peniaze, pas a bolo to:) / češi to mali inak, museli si víza kúpiť doma/.
Čo sa týka výmeny izby, tak to som tiež zažila, nešla nám v izbe klíma, tak som žiadala, aby ju opravili, keďže to nevedeli urobiť, vymenili nám izbu, nesmieš sa dať odbiť. Najlepšie som sa dohodla po rusky, na recepcii vedeli aj nemecky a s opravármi som komunikovala rukami, tí nerozumeli ničomu:)
zuzi1
02.08.11,07:22
Víza sme si kupovali sami na letisku. Cestou do hotela sme už v autobuse vypísali papier formátu A4 pre hotel a v hoteli sme predložili iba pasy. Ubytovanie prebehlo hladko a rýchlo. Mali sme zaplatenú izbu s výhľadom na more ( 2 dospelé osoby + 1 dieťa na prístelke). V hoteli nám však pridelili rodinnú suitu oddelenú dverami, za čo sa v cestovke doplácalo vyše 400 € na osobu. My sme neplatili nič, dokonca sme žiadne eurá nedali ani v hoteli do pasu (možno to bolo odškodné za meškanie lietadla:))) Boli sme sa pozrieť aj v sesterskom hoteli Kumkoy - bol obrovský, plný ľudí a platí tam All inclusive ako v Evrene.
nesca
02.08.11,11:20
V piatok sme sa vrátili...čerstvé poznatky
Víza na letisku...len pas a € alebo $-lepší kurz
Na recepciách sa musíš dohovoriť anglicky..podľa hotelovej klienteli ako píšu aj rusky a nemecky.Napr. v takej Arancii v Konakli je 90% rusov.S izbou sme problém nemali,ak keď sme sa ešte v noci pri príchode išli spýtať,či je to izba s výhľadom na more...vraj áno,ďalej som to neriešila.Ale bolo fajn
Lubaba
03.08.11,19:13
V piatok sme sa vrátili...čerstvé poznatky
Víza na letisku...len pas a € alebo $-lepší kurz
Na recepciách sa musíš dohovoriť anglicky..podľa hotelovej klienteli ako píšu aj rusky a nemecky.Napr. v takej Arancii v Konakli je 90% rusov.S izbou sme problém nemali,ak keď sme sa ešte v noci pri príchode išli spýtať,či je to izba s výhľadom na more...vraj áno,ďalej som to neriešila.Ale bolo fajn

Vďaka za info, tak pri príchode na letisko dáš len pas, a zaplatíš, nevypisuješ nič, ako napr.: v Egypte?, ide mi len o to, či to nie je v turečtine, tak to by som asi nezvládla...a čo sa týka rusov, tak tiež som vyberala hotel bez nich, a v čisto nemeckom teda skoro čisto v "nemeckom" som bola v Egypte, a bolo super, no neviem, či budem vedieť "oprášiť" ruštinu a nemčinu zo školy...:---:D:)
Lubaba
03.08.11,19:22
Víza sme si kupovali sami na letisku. Cestou do hotela sme už v autobuse vypísali papier formátu A4 pre hotel a v hoteli sme predložili iba pasy. Ubytovanie prebehlo hladko a rýchlo. Mali sme zaplatenú izbu s výhľadom na more ( 2 dospelé osoby + 1 dieťa na prístelke). V hoteli nám však pridelili rodinnú suitu oddelenú dverami, za čo sa v cestovke doplácalo vyše 400 € na osobu. My sme neplatili nič, dokonca sme žiadne eurá nedali ani v hoteli do pasu (možno to bolo odškodné za meškanie lietadla:))) Boli sme sa pozrieť aj v sesterskom hoteli Kumkoy - bol obrovský, plný ľudí a platí tam All inclusive ako v Evrene.

..asi som mohla vybrať skôr Evren, tam to vyzerá byť "kľudnejšie", hotel nie je taký veľký, ale služby sú asi rovnaké..:confused:

Akou cestovkou si išla? Ak z SK tak len Hydrotour ponúka tento hotel, nemôžem sa dopátrať k odletom na Hydrotour,niektoré cestovky majú odletové plány, viem, že sa to môže zmeniť, údajne máme odlietať večer o 19,05 z BTS
nesca
04.08.11,06:20
Vďaka za info, tak pri príchode na letisko dáš len pas, a zaplatíš, nevypisuješ nič, ako napr.: v Egypte?, ide mi len o to, či to nie je v turečtine, tak to by som asi nezvládla...a čo sa týka rusov, tak tiež som vyberala hotel bez nich, a v čisto nemeckom teda skoro čisto v "nemeckom" som bola v Egypte, a bolo super, no neviem, či budem vedieť "oprášiť" ruštinu a nemčinu zo školy...:---:D:)
Presne tak,na letisku tete v okienku len dáš pasy a ona tam nalepí víza...no a zaplatíš..netreba ani ústa otvoriť :D
Priamo v hoteli sme vypisovali nejaký papier...tuším len naše mená,bolo to aj v angličtine
My sme boli v Telatiye resort Konakli...fajn hotel..nie je v prvom rade,ale nebol ďaleko a 3min nás nezabili.Neviem ako upratovačky,ale s celým personálom sme sa v pohode dorozumeli anglicky...vedeli aj nemecky a animátori sa chytali aj v slovenčine:)
Bola som tam prvý krát..dosť ma prekvapili ceny...je mi jasné,že ceny vo vnútrozemí sú iné,ale aj po trhovaní sú niektoré závratné...neviem akú predstavu majú o našich príjmoch,aj sa spýtajú odkiaľ si,ale jednajú s tebou ako s nemcom alebo rusom...no ale zážitok
zuzi1
04.08.11,06:20
to Lubaba:
Myslím, že sa ti oveľa viac zíde nemčina, pretože v Kumkoyi ruskú klientelu nenájdeš. No na recepcii im nerobí problém ani angličtina. Poslala som ti SS, ak by si ešte niečo potrebovala vedieť, kľudne napíš.
Gapo
05.08.11,15:51
Letisko v Antályi je prerobené, víza sa platia pri inom okienku.
V príletovej hale sú na pravej aj ľavej strane búdky s úradníkmi.
Ktorá strana bude otvorená uvidíš podľa fronty, zaplatíš 15 EUR, alebo20 doláčov.
Premiestníš sa do ďalšej fronty na pasové a fičíš k pásu, pretože tam sú oveľa rýchlejší ako u nás, takže žiadne čumenie po obchodoch:)
My sme raz vypisovali v autobuse, ale potom už vždy len v hoteli na recepcii. Nemčina, anglina aj niekde ruština.
Anna Kulichová
08.08.11,14:52
My ideme s vnukom do Turecka, oblasť Side, hotel Iz Flower. Nebola som tam ešte, neviem, čo nás čaká. Vnukovi končí platnosť pasu 12.02.2012, takže nebude to 6 mesiacov po návrate platné,pár dní chýba. Písala som na našu ambasádu, náš konzul mi odpísal, že platnosť pasu je ok, lebo sa vyžaduje 3 mesiace. Prečo však všade píšu, že platnosť pasu má byť 6 mesiacov po návrate?
doktor23
08.08.11,21:39
prečo sa všetci bojíte Rusov. Bol som v Side, Crystal Admiral Resort ... 90 % Rusov, animátori 4-2 Rusi - Turci a nebol žiaden problém. Oprášil som ruštinu zo školy a bolo. Rusi neboli o nič hlučnejší alebo nepríjemnejší ako napr. Nemci ....
Lubaba
09.08.11,18:40
prečo sa všetci bojíte Rusov. Bol som v Side, Crystal Admiral Resort ... 90 % Rusov, animátori 4-2 Rusi - Turci a nebol žiaden problém. Oprášil som ruštinu zo školy a bolo. Rusi neboli o nič hlučnejší alebo nepríjemnejší ako napr. Nemci ....
...to nie je ani strach z Rusov, ale asi netreba čítať toľko recenzií, a tam sa o ruských turistoch nevyjadrujú nejak moc dobre, nemyslím priamo v tom hoteli, a na dovolenkách je všade, vždy a veľa nemcov, ešte talianov...to máš pravdu a ich správanie je teda oproti našmu mínusové, takže ostávam pri mojej slabej angličtine a pre istotu beriem aj prachovku (http://img530.imageshack.us/img530/5649/duster.gif) a oprášim čo sa dá.:)
Lubaba
09.08.11,18:42
My ideme s vnukom do Turecka, oblasť Side, hotel Iz Flower. Nebola som tam ešte, neviem, čo nás čaká. Vnukovi končí platnosť pasu 12.02.2012, takže nebude to 6 mesiacov po návrate platné,pár dní chýba. Písala som na našu ambasádu, náš konzul mi odpísal, že platnosť pasu je ok, lebo sa vyžaduje 3 mesiace. Prečo však všade píšu, že platnosť pasu má byť 6 mesiacov po návrate?
..neviem, nám povedali v cestovke, že musí byť platný tri mesiace po návrate...
Anna Kulichová
09.08.11,18:48
..neviem, nám povedali v cestovke, že musí byť platný tri mesiace po návrate...
Ďakujem, už som si to tiež zistila. Pas musí byť platný ešte 90 dní po ukončení platnosti víza. Tie sa dávajú, mám takú informáciu, na 30 dní.
usko 1
10.08.11,19:26
My ideme s vnukom do Turecka, oblasť Side, hotel Iz Flower. Nebola som tam ešte, neviem, čo nás čaká. Vnukovi končí platnosť pasu 12.02.2012, takže nebude to 6 mesiacov po návrate platné,pár dní chýba. Písala som na našu ambasádu, náš konzul mi odpísal, že platnosť pasu je ok, lebo sa vyžaduje 3 mesiace. Prečo však všade píšu, že platnosť pasu má byť 6 mesiacov po návrate?

Tento hotel je fajn, určite budete spokojní, má super pláž aj polohu. Neďaleko je promenáda popri mori až do Side. Peknú dovču
Anna Kulichová
10.08.11,19:38
Tento hotel je fajn, určite budete spokojní, má super pláž aj polohu. Neďaleko je promenáda popri mori až do Side. Peknú dovču
Ďakujem, veľmi ste ma potešili.
grinch
16.08.11,08:13
My sme boli v hoteli Side Sun, ktorý tesne susedí s Iz Floverom a tak sme sa v ňom boli mrknúť.Myslím, že budete spokojní. Priamo na krásnej pláži /najčistejšia v okolí/, do centra blízko, do Side tiež. Hotel má pekný areál s bazénom a obsadený je
väčšinou nemecky hovoriacou klientelou. Večer sa ozývali programy i v češtine. dost sa venovali deťom. Pozor pri ubytovaní, treba dat bakšiš, nie všetky izby sú vraj o.k.
Lubaba
17.08.11,19:09
My ideme s vnukom do Turecka, oblasť Side, hotel Iz Flower. Nebola som tam ešte, neviem, čo nás čaká. Vnukovi končí platnosť pasu 12.02.2012, takže nebude to 6 mesiacov po návrate platné,pár dní chýba. Písala som na našu ambasádu, náš konzul mi odpísal, že platnosť pasu je ok, lebo sa vyžaduje 3 mesiace. Prečo však všade píšu, že platnosť pasu má byť 6 mesiacov po návrate?
...mne to vychádza, že ty si už na dovolenke, a užívaš si to, budem rada, ak dáš nejaké info a foto keď sa vrátiš...:)
Lubaba
03.09.11,14:06
to: Anna Kulichová
už si doma? tak napíš ako bolo, nech sa mám na čo tešiť:)
Lubaba
24.09.11,18:25
Zdravím, už som skoro týždeň doma z dovolenky, a musím odporučiť hotel Kumköy Beach & Spa, bolo tam výborne, už plánujem na budúci rok nevymýšľať niečo nové, ale sa tam vrátiť. Čas, peniaze a zdravie ukáže, či to zrealizujem. A to som do Turecka nechcela ísť... výborné služby, síce je to "nemecký" hotel, ale slovákov tam bolo tiež neúrekom, prišli sme tam tri autobusy. Snažili sa aj delegáti, možno tým, že nás prišlo do hotela veľa naraz. Takže "za rok se vrátim", vrátim se zas!
Anna Kulichová
01.10.11,14:47
to: Anna Kulichová
už si doma? tak napíš ako bolo, nech sa mám na čo tešiť:)
Ako si už medzitým aj sama zistila, bolo tam super. Strava a ubytovanie na úrovni, stále čisté osušky, výmena posteľnej bielizne takmer denne. Deti mali svoj kútik a užili si to, voda bola veľmi teplá, pláž čistučká, lehátka nám vždy doniesli, hneď ako sme sa na pláži objavili, no proste nemám nič, čo by som im vytkla. Ubytovanie bolo v dvoch budovách, rodinné izby boli v jednej a dvojky s prístelkou v druhej. Tí, čo mali rodinné izby, sa sťažovali na puch stariny, ale prostredie, strava, no najmä pláž a more im to vynahradili. Išla by som tam rada znovu, môžem len odporučiť všetkým milovníkom teplého mora, najmä rodinám s deťmi.
nej
12.10.11,07:33
u nás v rodine s tureckom vzdy spokojnost. 8x dovolenka a 8x spokojnost. a nie sme bohatí. su to hotely **** *** aj *****
luja5
04.01.12,19:23
Ahojte,
bol niekto v hoteli Concorde (turecká Lara)? Prípadne v hoteli susediacom sprava, alebo zľava s týmto hotelom? Zaujímal by ma tam vstup do mora, či sú tam v mori skaly-kamienky, či je tam postupný alebo prudký vstup do mora, či je tam pevnejšie morské dno, alebo pohyblivejší piesok s prepadávaním sa .... Boli sme v Lare v Titanicu a tam to bolo pre nás výborné (bez problémov so skalami-kamienkami, s postupným vstupom do mora ...), len ten je o dosť dalej od Concordu a nevieme, či po celej dĺžke pobrežia v Lare je to približne rovnaké.
Vďaka.
zuzach
21.08.12,11:00
čaute idem teraz do turecka do Beleku,
ked som si pozrela fakultatívne vybrala som si Pamukkale vyzera to sice pekne ale je to celý deň zabitý, neviete kolko asi trvá tá prehliadka,
Kappadokia to som už vlastne zavrhla lebo je to velmi daleko
a Perge-Aspendos-Kursunulu, to by som asi chcela vidieť,
máte niekto s týmto skúsenosti? alebo poradte čo by sa v okolí beleku a alanye oplatilo vidieť.
nej
21.08.12,11:08
Ahoj, PAMUKKALE -
to nie je prehliadka :-D, to je zazitok.. aktivne prežitý.

To prídes k travertínovým jazierkam. Mozes sa tam vykupat. nezabudni plavky.. alebo zajdes do kupelov.. Tam je nejaky vstup... a trochu ďalej je Hierapolis antické staré mesto, jeho zrucaniny. Ak to ma byt na cely den.. nenariekaj.. nie je na to dovod. pochopis sama. Prides tam a tecie pod tebou voda... vyzerá to ako bavlna... ale je to travertínová usadenina... su tam jazierka. Dá sa tam výborne kúpať, má to zdravotne priaznivé účinky. Autobus prichádza na parkovisko, sprievodca vám ukáže kde čo je a tam sa nedá stratiť.. je to o kazdom, čo si chce kto zažiť. Odporúčam malú flašku si zobrať, pri miestnych antických kúpeľoch je pramen kde sa dá načerpať liečivá voda zdarma. Len málokto má flašku :-)

info skus tu: http://turecko.us/lokalita-pamukkale.php
toto su tie kupele: http://turecko.us/pamukkale-kleopatrine-kupele.php
a toto je hierapolis. on je asi len 5 minut pomalej chôdze vzdialený od kupelov: http://turecko.us/pamukkale-hierapolis.php
JM1968
21.08.12,11:49
čaute idem teraz do turecka do Beleku,
ked som si pozrela fakultatívne vybrala som si Pamukkale vyzera to sice pekne ale je to celý deň zabitý, neviete kolko asi trvá tá prehliadka,
Kappadokia to som už vlastne zavrhla lebo je to velmi daleko
a Perge-Aspendos-Kursunulu, to by som asi chcela vidieť,
máte niekto s týmto skúsenosti? alebo poradte čo by sa v okolí beleku a alanye oplatilo vidieť.

My sme sa pred 10dňami z Beleku vrátili, na výlete sme boli v Side-antické zrúcaniny s amfíkom, len prekvapilo, že vstupné chceli v tur.lírach, euro nebrali-ale celkovo sa nám Side páčilo. Ešte sme kozmickou rýchlosťou kukli manavgatské "vodopády"-pekná rieka a predávajú koziu zmrzlinu :-) Dala som vodopády do úvodzoviek, pretože sú vysoké max.2-3metre. Prajem peknú dovolenku.
Braňo
21.08.12,12:22
čaute idem teraz do turecka do Beleku,
ked som si pozrela fakultatívne vybrala som si Pamukkale vyzera to sice pekne ale je to celý deň zabitý, neviete kolko asi trvá tá prehliadka,
Kappadokia to som už vlastne zavrhla lebo je to velmi daleko
a Perge-Aspendos-Kursunulu, to by som asi chcela vidieť,
máte niekto s týmto skúsenosti? alebo poradte čo by sa v okolí beleku a alanye oplatilo vidieť.

Bol som dvakrát v Turecku a určite ti odporúčam výlet loďou na Zelený kaňon (Green Canyon). Dalo sa zjednať na 25 EUR zo 40 EUR. ale oplatí sa - krása.
Lubaba
22.08.12,19:51
[QUOTE=JM1968;2127816]My sme sa pred 10dňami z Beleku vrátili, na výlete sme boli v Side-antické zrúcaniny s amfíkom, len prekvapilo, že vstupné chceli v tur.lírach, euro nebrali-ale celkovo sa nám Side páčilo. Ešte sme kozmickou rýchlosťou kukli manavgatské "vodopády"-pekná rieka a predávajú koziu zmrzlinu :-) Dala som vodopády do úvodzoviek, pretože sú vysoké max.2-3metre. Prajem peknú dovolenku.[/QUOTE
...my sa chystáme tiež do Turecka, a zaujali ma tie vodopády v Manavgate, kedže budeme od Manavgatu asi 10 km, oplatí sa tam ísť?
Kvaka
22.08.12,20:38
[QUOTE=JM1968;2127816]My sme sa pred 10dňami z Beleku vrátili, na výlete sme boli v Side-antické zrúcaniny s amfíkom, len prekvapilo, že vstupné chceli v tur.lírach, euro nebrali-ale celkovo sa nám Side páčilo. Ešte sme kozmickou rýchlosťou kukli manavgatské "vodopády"-pekná rieka a predávajú koziu zmrzlinu :-) Dala som vodopády do úvodzoviek, pretože sú vysoké max.2-3metre. Prajem peknú dovolenku.[/QUOTE
...my sa chystáme tiež do Turecka, a zaujali ma tie vodopády v Manavgate, kedže budeme od Manavgatu asi 10 km, oplatí sa tam ísť?Nie sú veľké, boli sme tam v tomto roku. Pozri si to. Nič viac, iba toto.
Lubaba
23.08.12,19:21
[QUOTE=Lubaba;2128987]Nie sú veľké, boli sme tam v tomto roku. Pozri si to. Nič viac, iba toto.

takže asi neoplatí a ktovie za akú cenu, a kde si bola Anička, ak to nie je tajnosť...
pivko
25.08.12,16:50
Tak ako som tu už písal že Grécko VS Turecko je 1:100
Tak že ja tento rok druhý krát ten istý hotel :http://www.youtube.com/watch?v=sIQWX-l9ggU&feature=related
bubkoch
25.08.12,17:10
Tak ako som tu už písal že Grécko VS Turecko je 1:100
Tak že ja tento rok druhý krát ten istý hotel :http://www.youtube.com/watch?v=sIQWX-l9ggU&feature=related


pfuj, nieco otrasne, odporne, hnusne, snobske, na mile vzudialene mojej predstave o dovolenke ... tam by som nesiel ani keby mi za to zaplatili ...
pivko
25.08.12,17:25
Zostaň doma !
Lubaba
26.08.12,19:25
Tak ako som tu už písal že Grécko VS Turecko je 1:100
Tak že ja tento rok druhý krát ten istý hotel :http://www.youtube.com/watch?v=sIQWX-l9ggU&feature=related

Dobre si vybral, pouvažujem nad tým na budúci rok, uži si peknú dovolenku...:)
pivko
27.08.12,11:20
pivko
29.08.12,12:03
Jednoznacne najlepsi hotel v akom som doteraz bol a to som uz toho pochodl.pozdravujem poradakov od jedneho zo 17 barov v tomto hoteli.momentalne bar pri hlavnom bazene 38c vzduch 32c voda 10c efez.
luja5
30.08.12,07:45
Ahojte,
bol niekto v hoteli Concorde (turecká Lara)? Prípadne v hoteli susediacom sprava, alebo zľava s týmto hotelom? Zaujímal by ma tam vstup do mora, či sú tam v mori skaly-kamienky, či je tam postupný alebo prudký vstup do mora, či je tam pevnejšie morské dno, alebo pohyblivejší piesok s prepadávaním sa .... Boli sme v Lare v Titanicu a tam to bolo pre nás výborné (bez problémov so skalami-kamienkami, s postupným vstupom do mora ...), len ten je o dosť dalej od Concordu a nevieme, či po celej dĺžke pobrežia v Lare je to približne rovnaké.
Vďaka.
Aj keď sa nám nepodarilo získať informácie, nakoniec sme sa rozhodli opäť ísť do Lary a neľutujeme. Prešli sme väčšiu časť pobrežia, ktorú sme zatiaľ nepoznali a vyzerá to, že všade je to rovnaké. Prístup do mora bez problémov, v mori pevné pieskové dno, ktoré sa neprebára a neuteká pod nohami, veľmi vhodné pre ťažšie sa pohybujúcich, pre detičky, pre rodiny s vozíčkárom (v našom hoteli mali vyhradené miesto na pláži s prístupom po drevenom chodníku až tesne k lehátkam, na výber aj s opierkami na ruky). V mori nie sú žiadne kamene/skaly.
Pripájam nejaké foto. Boli sme veľmi spokojní s úrovňou služieb, prístupom personálu, ubytovaním, čistotou v celom areáli, čistým morom ... Pri prechádzke po pláži sme pozerali, do ktorého hotela by sme išli na budúci rok, ak by sme sa rozhodli ísť opäť do Lary, lebo veľmi nám vyhovuje prístup do mora, čisté more s pevným pieskovým dnom bez kameňov/skál a kľudné more aspoň časť dňa.
Nokerla
30.08.12,10:35
Pivko,

nic v zlom, ale takeho chvalenkara ako si ty, tu na Porade naozaj nepoznam.
Vsade bol, vsetko videl a to vsetko 2x a samozrejme tam, kde nikto iny si to nemoze dovolit, len a len ty.
bubkoch
30.08.12,10:59
Pivko,

nic v zlom, ale takeho chvalenkara ako si ty, tu na Porade naozaj nepoznam.
Vsade bol, vsetko videl a to vsetko 2x a samozrejme tam, kde nikto iny si to nemoze dovolit, len a len ty.

nechaj ho, vsak podla neho je to najsamlepsia dovolenka v cudzine pri mori ... sediet 2 tyzdne pri hotelovom bazene, mat na vyber 17 barov a nechat sa 24/7 nonstop obsluhovat ... mozme ho akurat polutovat :)
pivko
01.09.12,12:11
Nokerla a bubkoch do takeho hotela sa v zivote nedostanes,hovori z vas zavist.tato tema je o turecku a kazdy od 0 do 100 rokov si v tomto rezorte s rozlohou 150.000 m2 a najvacsim aquaparkom v turecku pride na svoje .
bubkoch
01.09.12,17:47
Nokerla a bubkoch do takeho hotela sa v zivote nedostanes,hovori z vas zavist.tato tema je o turecku a kazdy od 0 do 100 rokov si v tomto rezorte s rozlohou 150.000 m2 a najvacsim aquaparkom v turecku pride na svoje .

samozrejme, hovori zo mna zavist ... neviem co by som ti mal zavidiet, keby som chcel, tak si ten hotel kupim, cely ... ale moje chapanie dovolenky nie je tak primitivne ako tvoje ...
Gapo
02.09.12,12:18
Ale kolegovia poraďáci, načo tie jedovaté sliny a síra.
Veď každému sa páči niečo iné. Áno je to pekné, čo pivko predostrel, ale ja by som tam neišiel, je to moloch a ako také nemám rád. Jemu to vyhovuje, tak čo. Teda rozhodne mne rezorty nevyhovujú. My ideme tento rok druhý krát (celkovo šiesty) do toho istého hotela. Teraz nedávno postavili vedľa "nášho" hotela iný, je to ako v rozprávke, ale nepôjdem tam, aj keď sme si ho pozreli aj z vnútra. http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/europa/q-premium-resort-tuerkei-alanya-q/a/24700753/
Takže radme si a nezáviďme si nos medzi očami. :D
lujza.j
03.09.12,07:36
vy čo tu riešite....už ste mimotemy posudzujete tu niekoho na základe toho ako sa prezentuje na nete:eek:
pivko
11.09.12,03:59
Počuvajte nešťastníci bubkoch a Nokerla. Ja som celú dovolenku pri bare nesedel nakoľko mám 4r. dieťa. Pozorne si prejdite túto galériu http://www.firotour.sk/fotogaleria.html?page_id=529896&hotel_id=154618 a potom mi tu napíš ktorý hotel v Turecku má : 62 tenisových kurtov kam chodí trénovať napr. Federer a Zvonarevova , najvačší aquapark + najkrajší detský bazén + detský bazén pre najmenších s piesočnatým dnom a brehom , detský kolotoč , 2x miniklub , 2x detské drevená ihrisko panoramatickú reštauráciu s neskutočným výhľadom na šíre more ,adventure park v krásnom prostredí paliem ,najlepšiu posilovňu , areál s rozlohou 150.000 m2 , ubytovanie v domčekoch cca 25 izieb /nie obrovská budova ako vačšina hotelov/ v nádhernom prostredí s cca 40 fontánami. Tak že tento hotel odporúčam každému kto chce zažiť niečo výnimočné, starší syn tam určite pojde na svadobnú cestu. Ja osobne sa do tohto hotela na budúci rok vrátim ako aj známi s ktorými sme sa tam zoznámili a boli tam už 3. krát.
pivko
11.09.12,04:30
do pozornosti ešte príspevok 56 a 61 by jozzoo
bubkoch
11.09.12,05:36
Počuvajte nešťastníci bubkoch a Nokerla. Ja som celú dovolenku pri bare nesedel nakoľko mám 4r. dieťa. Pozorne si prejdite túto galériu http://www.firotour.sk/fotogaleria.html?page_id=529896&hotel_id=154618 a potom mi tu napíš ktorý hotel v Turecku má : 62 tenisových kurtov kam chodí trénovať napr. Federer a Zvonarevova , najvačší aquapark + najkrajší detský bazén + detský bazén pre najmenších s piesočnatým dnom a brehom , detský kolotoč , 2x miniklub , 2x detské drevená ihrisko panoramatickú reštauráciu s neskutočným výhľadom na šíre more ,adventure park v krásnom prostredí paliem ,najlepšiu posilovňu , areál s rozlohou 150.000 m2 , ubytovanie v domčekoch cca 25 izieb /nie obrovská budova ako vačšina hotelov/ v nádhernom prostredí s cca 40 fontánami. Tak že tento hotel odporúčam každému kto chce zažiť niečo výnimočné, starší syn tam určite pojde na svadobnú cestu. Ja osobne sa do tohto hotela na budúci rok vrátim ako aj známi s ktorými sme sa tam zoznámili a boli tam už 3. krát.

nechapes ze mne je uplne jedno kolko barov, kurtov, ihrisk, aquaparkov je v HOTELI ? a vyprosim si aby si mi nadaval do chudakov co si to nemozu dovolit len preto ze sa mi taky typ dovolenky nepaci ...
ja ked idem do zahranicia, tak nie preto aby som sedel zavrety v hotelovej klietke a ani nevedel ze som v zahranici ...
idem tam spoznavat inu kulturu, miestnych ludi, miestne zaujimavosti, pamiatky, krajinu, stravovat sa v miestnych restauraciach, atd ... a kde som ubytovany mi je uplne jedno, stacia mi dve izby v nejakom apartmanovom dome ... a to chodime na dovolenky s 3 mensimi detmi ... pri tvojom type dovolenky, keby ta vysadili so zaviazanymi ocami kdekolvek vo svete, po navrate ani len netusis kde si bol, pamatat si budes len luxusny hotel, ktory so zivotom v danej krajine nema nic spolocne ... :D
Nokerla
11.09.12,10:46
Mily Pivko,

evidentne si nepochopil o com sme ja a Bubkoch pisali. Tak sa Ti to budem snazit vysvetlit este raz.
Mne je uplne fuk ci tam je 62 kurtov a ze tvoj syn tam bude na svadobnej ceste.
Ja resp. my na taketo dovolenky do rezortov nechodime....my preferujeme FKK kempy. Tento "tvoj" rezort sa absolutne neda porovnavat s FKK kempom. A ked si myslis, ze je to iba o cene, tak si na velkom omyle.
Koho tu na fore zaujima, ze ci tam je najvacsi aquapark alebo ze tam trebuje Federer ?...kto chce tak si info najde pripadne sa Ta spyta, len for je v tom, ze nikto sa Ta na to nepytal a ty si si musel najst nejaky sposob pochvalit sa, ze kde to vlastne ides resp. kde si bol.
Je mi jasne, ze ak vysolis za to tolko penazi, tak to predsa ludia musia vediet kde si bol.
pivko
12.09.12,04:36
Táto téma je o Turecku v ktorej sa vačinou ľudia zaujímaju o úroveň hotela do ktorého idú ,alebo ktorý hotel by im splnil želanie kvalitnej dovolenky v Turecku a nie o kempovaní .Tak si založ novú tému a nepíš tu bludy.
Lubaba
01.10.12,18:45
Dovolenka v Turecka bola dobrá, som spokojná, na budúci rok plánujem Turecko opäť. Budem rada ak sa tu nájdu príspevky ohľadom dovolenky v Turecku, a skúseností z hotelom a službami, veď to nám pomáha pri rozhodovaní...güzel bir akşam...:)
Kvaka
01.10.12,19:08
Dovolenka v Turecka bola dobrá, som spokojná, na budúci rok plánujem Turecko opäť. Budem rada ak sa tu nájdu príspevky ohľadom dovolenky v Turecku, a skúseností z hotelom a službami, veď to nám pomáha pri rozhodovaní...güzel bir akşam...:)V ktorom hoteli si bola ty? Ja som tam bola tohto roku a tiež som bola veľmi spokojná. Rodina ma nahovorila na masáž, no zázraky sa asi dejú, ročný problém s ramenom zažehnaný. More bolo teplučké, ubytovanie a služby na úrovni, vodu v malých plastových fľašiach sme mali zadarmo na izbe, používali sme ju pre istotu aj na umývanie zubov. Uteráky, osušky menené denne, posteľná bielizeň asi každý druhý deň. Strava asi ako všade v Turecku, každý si vybral, čo chcel.
stdr
29.04.13,06:59
Dobrý deň.
Plánujeme dovolenku v Turecku koncom augusta s dvomi deťmi 3 a 5 rokov.
Chcem sa spýtať či bol niekto v hoteli Bella Resort, či máte skúsenosti s CK Fischer.
Ešte by ma zaujímalo či ísť na first moment - a riskovať že deti ochorejú a nikam nepôjdeme /v tomto prípade si zájazd poistíme voči stornu/, alebo spoľahnúť sa na last moment???
Ďakujem za vaše názory
lujza.j
10.08.13,06:12
mimotemy....nikdy som tam nebola tak neviem, tak vás poprosím o radu....čo si dať priniesť...myslím aké koreniny aké čaje a pod., byliny a ták...dakujem:)
lujza.j
10.08.13,07:01
mimotemy....nikdy som tam nebola tak neviem, tak vás poprosím o radu....čo si dať priniesť...myslím aké koreniny aké čaje a pod., byliny a ták...dakujem:)
dík ...už netreba...
Leske
05.09.13,08:07
Halo ľudia, boli ste aj v hoteli World Palace???? Boli ste spokojní??? http://www.pgshotel.com/en/oteller_index.asp?id=1
simon7
20.02.14,16:57
Dovolenka v Turecku bola najlepšia! A to som už bol asi vo všetkých takých destináciách, čo sa dajú finančne zvládnuť. Bol som v Alanyi ale aj v Side, a musím povedať že Side je také romantickejšie ako mesto. Ale fakultatívne výlety veľmi nič moc. Možno na Panukkale, ale to sa trebalo trepať pol dňa za tým, ale stálo to za to :-)