ELAST
26.01.10,09:06
Prosím Vás, poradíte mi? Kúpili sme byt a s ním aj spoluvlastnícky podiel k parcele, na ktorej bytový dom stojí.

Je potrebné uviesť do daňového priznania aj časť "nezastavanej" tejto parcely a platiť tak daň z pozemkov, okrem dani z bytov?
ELAST
26.01.10,09:28
Otázkou je, čo v prípade ak sme predbežne zistili, že sme kúpili spolu s bytom aj spoluvlastnícky podiel k parcele, ktorá má výmeru 500 m2 a samotný bytový dom má výmeru 450 m2.

Máme týchto 50 m2 prenásobiť spoluvlastníckym podielom a uviesť do daňového priznania do odiielu daň z pozemkov?

Prosím, poradíte mi?

Ďakujem krásne za pomoc!
ELAST
27.01.10,09:45
Otázkou je, čo v prípade ak sme predbežne zistili, že sme kúpili spolu s bytom aj spoluvlastnícky podiel k parcele, ktorá má výmeru 500 m2 a samotný bytový dom má výmeru 450 m2.

Máme týchto 50 m2 prenásobiť spoluvlastníckym podielom a uviesť do daňového priznania do odiielu daň z pozemkov?

Prosím, poradíte mi?

Ďakujem krásne za pomoc!

Prosím Vás, neviete mám poradiť. Problém je, že máme na to rôzne názory a nevieme teda presne ako postupovať....
vieroslava
28.01.10,17:14
Áno, za pozemok, ktorý je mimo obvodu byového domu musíte zaplatiť daň. Vypočítaš si výmeru presne tak, ako si napísal.
ELAST
28.01.10,17:23
Áno, za pozemok, ktorý je mimo obvodu byového domu musíte zaplatiť daň. Vypočítaš si výmeru presne tak, ako si napísal.

Ďakujem Vám veľmi pekne! Aj my sme to tak nakoniec urobili a na mestskom úrade mi to pani najprv vrátila (vraj to netreba), ale potom to na naše vysvetlenie vzala... Len dúfam, že sme nenarobili problémy predchádzajúcemu majiteľovi bytu, lebo ten platil len daň z bytu a nie z nádvorí...

Ďakujem ešte raz veľmi pekne za radu!