annahra
26.01.10,10:50
Poprosím Vás o pomoc.

Mám taký problém, na materskú som nastúpila 10. 10. 2008, avšak popri zamestnaní som mala aj živnosť, ktorú mi však z dôvodu, že ich zamestnankyňa bola PN pozastavili až 13. 10. 2008. Nemám žiadny príjem a zo živnosti som ani neplatila odvody, nakoľko som tam mala minimálny príjem a odvody mi išli len zo zamestnania, takže by som sa chcela informovať či mám alebo nemám nárok na zvýšený rodičovský príspevok alebo nie. Veľmi pekne ďakujem za každú rada.
brčko
26.01.10,09:55
Poprosím Vás o pomoc.

Mám taký problém, na materskú som nastúpila 10. 10. 2008, avšak popri zamestnaní som mala aj živnosť, ktorú mi však z dôvodu, že ich zamestnankyňa bola PN pozastavili až 13. 10. 2008. Nemám žiadny príjem a zo živnosti som ani neplatila odvody, nakoľko som tam mala minimálny príjem a odvody mi išli len zo zamestnania, takže by som sa chcela informovať či mám alebo nemám nárok na zvýšený rodičovský príspevok alebo nie. Veľmi pekne ďakujem za každú rada.

mala si nárok na materské = máš nárok na zvýšený RP do dvoch rokov dieťaťa, ak ti trvá pozastavenie živnosti, len treba o to písomne požiadať. Potom ak by si ukončila pozatavenie živnosti, tak nebudeš mať nárok ani na nižší RP, ale len na príspevok na starostl. o dieťa.
annahra
26.01.10,10:06
Ďakujem, na materské som nárok mala, ale do uší sa mi dostali také veci, že keď bola živnosť prerušená po nástupe na materské tak nárok nie je, no hneď mi je lepšie, lebo z tej ich pôvodnej žobračenky sa žiaľ žiť nedá. Ďakujem a prajem pekný dníčok.